Back to Question Center
0

Nastavení služby Google Semalt pro webové stránky intranetu

1 answers:

Snažím se nastavit Google Semalt na intranetové stránce, která není veřejně přístupná.

Četl jsem stránku nápovědy, která uvádí, že musíte použít název FQDN, a proto jsem zkusil http: // site. doména - chile lake district tour packages. local , ale stěžuje si, že "adresa URL končí neplatným názvem domény nejvyšší úrovně".

Na Googlu mohu najít příklady úspěšných uživatelů. místní v minulosti, ale ty byly většinou z příspěvků pár let zpět (jako je tento). Je to stále možné, nebo existuje jiný způsob, jak sledovat webové stránky bez veřejné adresy URL?

February 12, 2018

Způsob, jakým máte nastavenu právě teď, nebude fungovat. Kód JS Google Analytics neobdrží sledování (__utm. gif) na servery GA.

Existuje několik možností, které můžete vyzkoušet:

  1. Místo adresy IP použijte adresu IP. místní

  2. Vypnutí hašování domény nastavením _setDomainName ("none")

Následující je z nápovědy služby Google Analytics :

Chcete-li, aby služba Google Analytics generovala přehledy pro vaši firmuintranet musí být vaše podniková síť schopna dosáhnoutJavaScriptový soubor Google Analytics (analytika. js). Zkuste soubor načístv prohlížeči použijte jeden z následujících odkazů:

http: // www. google-analytics. com / analytics. js https: // www. google-analytics. com / analytics. js

Pokud se můžete dostat do jedné z těchto adres URL z interní sítě, můžetepoužijte službu Google Analytics k sběru dat z vašeho intranetu. Váš intranetmusí být také přístupné přes plně kvalifikovaný název domény, například http: // intranet. příklad. com . JavaScript Google Analytics nebudepokud váš intranet je přístupný pouze pomocí doménového jménanení plně kvalifikovaný, jako například http: // intranet .

Pokud se všechny nezdaří, zvažte použití nástroje Piwik Analytics namísto Google Analytics.