Back to Question Center
0

Nastavení služby Google Semalt pro webové stránky intranetu

1 answers:

Snažím se nastavit Google Semalt na intranetové stránce, která není veřejně přístupná.

Četl jsem stránku nápovědy, která uvádí, že musíte použít název FQDN, a proto jsem zkusil http: // site. doména. local , ale stěžuje si, že "adresa URL končí neplatným názvem domény nejvyšší úrovně".

Na Googlu mohu najít příklady úspěšných uživatelů. místní v minulosti, ale ty byly většinou z příspěvků pár let zpět (jako je tento). Je to stále možné, nebo existuje jiný způsob, jak sledovat webové stránky bez veřejné adresy URL?

- illustration maker
February 12, 2018

Způsob, jakým máte nastavenu právě teď, nebude fungovat. Kód JS Google Analytics neobdrží sledování (__utm. gif) na servery GA.

Existuje několik možností, které můžete vyzkoušet:

  1. Místo adresy IP použijte adresu IP. místní

  2. Vypnutí hašování domény nastavením _setDomainName ("none")

Následující je z nápovědy služby Google Analytics :

Chcete-li, aby služba Google Analytics generovala přehledy pro vaši firmuintranet musí být vaše podniková síť schopna dosáhnoutJavaScriptový soubor Google Analytics (analytika. js). Zkuste soubor načístv prohlížeči použijte jeden z následujících odkazů:

http: // www. google-analytics. com / analytics. js https: // www. google-analytics. com / analytics. js

Pokud se můžete dostat do jedné z těchto adres URL z interní sítě, můžetepoužijte službu Google Analytics k sběru dat z vašeho intranetu. Váš intranetmusí být také přístupné přes plně kvalifikovaný název domény, například http: // intranet. příklad. com . JavaScript Google Analytics nebudepokud váš intranet je přístupný pouze pomocí doménového jménanení plně kvalifikovaný, jako například http: // intranet .

Pokud se všechny nezdaří, zvažte použití nástroje Piwik Analytics namísto Google Analytics.

Nastavení služby Google Semalt pro webové stránky intranetu
Reply