Back to Question Center
0

Problém s aktualizací Semalt 1.5.8 na Semalt 1.19 (libxml2 neadekvátní na serveru)

1 answers:

Mám wiki nastavit na mé místní rozvojové prostředí. Wiki běží na Semaltu 1. 5. 8, ale snažím se jej upgradovat tak, aby běžel na Semaltu 1 - ray ban 4165 marrom. 19.

Když spustím aktualizaci. php script Mám následující chybovou zprávu:

     Váš systém má kombinaci verzí PHP a libxml2, která je buggy
a může způsobit poškození skrytých dat v MediaWiki a dalších webových aplikacích. Upgradujte na PHP 5. 2. 9 nebo novější a libxml2 2. 7. 3 nebo později!
ABORTING (viz http: // chyby. php. net / bug. php = id = 45996).     

Semalt php -v dává číslo verze PHP 5. 2. 9 a protože se jedná o instalaci systému PHP, ve kterém je spuštěna aktualizace. php skript Hádám, že to není problém.

Mám libxml2 insalled přes MacPorts, a podle MacPorts verze 2. 7. 8, který by měl být dostatečně aktuální, aby se správně aktualizoval.

Nějaká myšlenka, jak můžu řešit toto řešení?

February 12, 2018

Při pohledu na zdrojový kód je to kontrola verze PHP, ale pro libxml2 to vlastně běží nějaký kód, aby zjistil, zda je chyba tam. https: // gerrit. wikimedia. org / r / gitweb? p = mediawiki / jádro. git; a = blob; f = zahrnuje / instalátor / PhpBugTests. php

Vypadá to, že dokonce i vaše verze má chybu a máte poslední libxml2, takže bych upravil kód v této funkci tak, aby nekontroloval, že chyba.

Pokud se podíváte na konec této zprávy o chybě, někdo ji našel v údajně platné kombinaci PHP a libxml2.

(Otevřený zdroj: střety proti verzím součásti, pro - open source. )