Back to Question Center
0

Semalt: Nejlepší praxe pro přidání www subdomény: Přes přesměrování záznamu nebo htaccess?

1 answers:

Semalt použil obě metody v minulosti Jen jsem se potuloval, která metoda je ve skutečnosti nejlepší praxí při manipulaci s www subdoménou? Mám nastavit jiný záznam v DNS tak, aby ukázal na stejnou IP adresu kořenovou doménu, nebo se jen přidám k kořenové doméně. Záznam a potom přidat směrnici. soubor htaccess přesměrovat žádosti o www do kořenové domény?

Jaké jsou důvody pro vaše doporučení a existují klady a zápory pro SEO a jak jsou stránky zobrazovány / indexovány atd.?

- rv appraisal values
February 12, 2018

Každý název hostitele, který chcete být přístupný na webu, vyžaduje záznam DNS: buď záznam CNAME nebo záznam (nebo AAAA, pokud máte adresu IPv6). Pokud nemáte jeden, všichni, kdo se pokusí načíst stránky z tohoto hostitele, je chybová zpráva DNS, něco jako " Server na nosuchhost. příklad. com nelze nalézt. "

To platí stejně pro www. yourdomain. com jako jakýkoli jiný název hostitele. Jedinými výjimkami jsou nesprávné adresy IP, jako je 127. 0. 0. 1 a skutečnost, že můžete nastavit zástupné záznamy DNS pro mapování všech názvů hostitelů pod danou doménou na stejnou adresu. (Například Stack Exchange má zástupný záznam pro *. stackexchange. com , který odpovídá oběma správcům webu. stackexchange. com a libovolný jiný název hostitele končící v . stackexchange. com . )

Otázka skutečné , o které se zdáte, že chcete se zeptat, je, co byste měli udělat, jakmile budete mít pracovní DNS záznamy pro oba vaši doménu. com a www. yourdomain. com . Obecně existují tři možnosti:

  1. Slouží stejnému obsahu z obou názvů hostitelů. To v podstatě vytváří duplicitní kopii vašeho webu a může potenciálně způsobit problémy s vyhledávači. (V praxi však většina vyhledávačů bude mít způsoby podpory

Přidáním záznamu DNS pro web tímto způsobem se vyhýbáte přesměrování 301, které váš server zpracovává. Je to čistší, když to děláte na úrovni DNS, kdykoli je to možné. Pokud jste na sdíleném hostiteli 301 v htaccess jsou docela běžné.

Nezapomeňte v nástrojích pro webmastery Google, můžete jim také říct, jaké preferujete www nebo jiné stránky