Back to Question Center
0

Správné používání Semaltu

1 answers:

Slyšela jsem, že by bylo vhodné nastavit stránku Semalt na zip nebo gzip, aby se snížila doba načítání a snížila šířka pásma Source - computer support services usa. Je to vhodné pro implementaci pro průměrnou lokalitu nebo pouze stránky s vysokým zatížením? Také, jak se dá nastavit stránky, které mají být takto zobrazeny v prostředí LAMP? Existuje praktický rozdíl mezi zipem a gzip?

February 12, 2018

To je absolutně užitečné, a to i pro stránky s průměrnou až nízkou úrovní provozu. Přestože snížíte šířku pásma (s mírným nárůstem využití CPU), skutečný přínos je pro vaše uživatele. Dokonce i na širokopásmovém připojení můžete zaznamenat zlepšení výkonu při přístupu ke komprimovaným stránkám, ale vaši uživatelé na pomalejší rychlosti sítě a novější chytré telefony to opravdu ocení.

Prohlížeč může odeslat záhlaví "Přijmout kódování", který říká, že může přijímat různé druhy kódování. Obvykle je to "gzip, deflate". (Google Chrome má formát weirdo nazvaný "sdch", který lze jednoduše ignorovat. ) Poté, pokud získáte tuto hlavičku z prohlížeče, můžete, pokud si přejete, poslat svůj obsah zpět komprimovaný pomocí gzip nebo deflate formátu. Když to uděláte, samozřejmě je nutné, abyste prohlížeč informovali o tom, co jste udělali, a tak přidáte hlavičku "Content Encoding".

Formáty gzip a deflate jsou definovány v dokumentu RFC (dokumenty týkající se internetových standardů). Neexistuje žádná možnost "zip", ačkoli v některých prohlížečích může existovat možnost "bzip2".

Nyní je váš problém zakódovat své věci v tomto formátu a poslat je zpátky. Pokud používáte Apache, existují způsoby, jak jej nastavit automaticky (mod_deflate atd. ).Pokud odesíláte obrázky, všimněte si, že většina formátů obrázků, jako je JPEG, PNG, GIF, atd. V zásadě funguje pouze pro HTML, CSS, prostý text nebo JavaScript.

Je třeba být opatrní pomocí kódování "deflate", protože aplikace Internet Explorer má dlouhotrvající chybu, kde to příliš nerozumí. Věřím, že fantazie, jako je Google App Engine, automaticky zjistí, jakou kompresi je třeba použít, a že ji použije pro vás.

K rozšíření na Jason Birchs a Kinopikos odpověď: další stále důležitější důvod, proč jste absolutně chtěli použít tuto (velmi jednoduchou) v hodnocení webového vyhledávání od 9. dubna 2010. Určitě nechcete nechat ujít zlepšení, pokud jde o vaše SEO úsilí, které snadné;)

Jakmile začnete hledat věci z tohoto úhlu, budete s největší pravděpodobností těžit z příslušných nástrojů, které vám poskytnou přehled o tom, jak vaše stránky fungují a co můžete s nimi zlepšit:

  • Yahoo! YSlow pro Firebug
  • Rychlost Google pro Firebug