Back to Question Center
0

Jaké je číslo produktu Amazon?

1 answers:

Jako prodejce společnosti Amazon si musíte být vědom toho, že každý produkt na Amazon má své ID číslo. Identifikátory produktu mohou být použity k vytváření nových stránek a seznamů produktů. Mnoho kategorií na Amazonu má své specifické UPC. Jediný legitimní výrobce globálních globálních firem Amazon UPC je GS1 (globální standard 1). Tato společnost poskytuje globální standardy pro čárové kódy dodavatelského řetězce. Globální standard 1 vydává každou položku na Amazonu s číslem globálního obchodního čísla - pfarrer franz meiler.

Abyste dodrželi požadavky GS1, musíte vzít v úvahu typ produktů, které chcete prodávat, kvalitu údajů o vašich produktech a specifické požadavky na prodej v dané kategorii produktů.

V tomto článku vysvětlíme úlohu GTIN a UPC pro propagaci vašeho produktu na globální obchodní platformě Amazon.

Nicméně předtím, než začneme dále, musím poznamenat, že Amazon začne překonávat UPC kódy přidělené různým ASINům na svém trhu oproti databázi GS1. To může znamenat, že každý prodejce bez autentických UPC kódů může být odstraněn z výsledků vyhledávání Amazon.

Amazonské UPC kódy: co jsou a proč je potřebujeme?

UPC kód je symbol čárového kódu, který je jednoznačně přiřazen ke každé obchodní položce. Je široce používán v USA, Velké Británii, Kanadě, Austrálii, na Novém Zélandu a dalších anglicky mluvících zemích. Obsahuje 12 číslic, které zobrazují předvolbu společnosti UPC, odkaz na položku a kontrolní číslici. První číslice přidělená společností GS1 jednoznačně určeným majitelům značek označují produkty s UPC symboly.

Následující pět čísel slouží k zobrazení položky. Jsou přiděleny vlastníkem značky, aby odkazoval na konkrétní položku.

A poslední číslice se nazývá kontrolní číslice. Jedná se o vypočtenou číslici založenou na výpočtu kontrolní číslice MOD z předcházejících číslic.

UPC kódy mohou být dvou typů - UPC-A a UPC-E. Rozdíl spočívá v tom, že kód UPC-E je kratší a má nulu potlačenou. Znamená to, že 0 nebudete vidět uvnitř čárového kódu, pouze v rámci odpovídajícího GTIN.

Co je to ASIN (Amazon Standard Identification Number)?

Identifikační čísla Amazon Standard se používají k identifikaci položek na Amazonu. Skládají se z jedinečných bloků s 10 písmeny a číslicemi. Kód ASIN pro požadovanou položku naleznete na stránce s informacemi o produktech společnosti Amazon. Je třeba poznamenat, že pro knihy Amazon používá čárový kód ISBN. Standardní identifikační číslo je u knih stejné jako ISBN. U všech ostatních položek je však nové standardní číslo vytvořeno, když je položka nahrána do katalogu Amazonu.

Kód ASIN položky je umístěn na stránce s podrobnostmi produktu, mezi dalšími detaily produktu, jako je barva, velikost apod. Tento kód lze použít k vyhledávání produktů v Amazonově katalogu. Zadáním určitého kódu ASIN nebo ISBN do vyhledávacího pole Amazon získáte požadované výsledky vyhledávání s tímto kódem (za předpokladu, že produkt je uveden v katalogu).

December 6, 2017