Back to Question Center
0

Semalt vysvětluje, jak extrahovat data z HTML stránek do souboru PDF

1 answers:

V tomto článku vás budeme procházet procesem extrahovat data z vašich stránek HTML a učit, jak používat informace k vytvoření souboru PDF. Prvním krokem je určení programovacích nástrojů a jazyka, které budete používat pro tento úkol. V tomto případě byste měli raději používat Mojolicious rámec Perl.

Tento rámec připomíná Ruby on Rails, přestože má další funkce, které mohou překročit vaše očekávání. Tento rámec nebudeme používat k vytvoření nové webové stránky, ale k extrahování informací z již existující stránky. Mojolicious má vynikající funkce pro načítání a zpracování stránek HTML. Budete potřebovat téměř 30 sekund na instalaci této aplikace na vašem počítači.

Metodologie

První fáze: Je důležité pochopit metodologii, kterou musíte použít při psaní aplikací. V první fázi se od vás očekává, že napíšete malý ad-hoc scénář poté, co získáte obecnou představu o tom, co chcete dělat a jasně pochopit konečný cíl. Mějte na paměti, že tento lineární kód musí být přímý bez jakýchkoli procedur nebo podprogramů.

Druhá fáze: Nyní máte jasné pochopení směru, který musíte přijmout a knihoven použít. Je čas "rozdělit a řídit"! Pokud máte nahromaděné kódy, které logicky dělají stejné věci, rozdělte je do podprogramů. Výhodou kódování podprogramu je, že můžete provést několik změn bez ovlivnění ostatních kódů. Poskytne také lepší čitelnost.

Třetí fáze: Tato fáze vám umožní komponenta vašich kódů. Po získání příslušných zkušeností můžete snadno manipulovat s kusy kódu. Nyní můžete přejít od procedurálního kódování k objektově orientovanému, zejména pokud používáte objektově orientovaný jazyk. Každá osoba, která používá funkční typ jazyka, může oddělit aplikace od balíků nebo / a "rozhraní". Proč musíte při programování používat tento přístup? Je to proto, že potřebujete nějaký "dýchací prostor", zvláště pokud píšete sofistikovanou aplikaci.

Algoritmus

Po teorii je čas přejít na aktuální program. Zde jsou kroky, které je třeba provést při implementaci mycího zařízení:

  • Vytvořte seznam URL článků, které chcete shromažďovat;
  • Smyčka přes seznam a načíst tyto adresy URL po sobě;
  • Extrahujte obsah prvku HTML;
  • Uložte své výsledky do souboru HTML;
  • Zkompilujte soubor PDF z vašich souborů, jakmile je vše připraveno;

Všechno je stejně snadné jako ABC! Stačí stáhnout webový program myčky a budete připraveni na tento úkol Source .

December 7, 2017