Back to Question Center
0

Semalt vysvětluje, jaké dovednosti potřebujete k tomu, aby jste získali škrábání na webu

1 answers:

Hledáte-li údaje pro pohon vašeho online obchodu, nebudete moci sbírat data, která jednoduše vyhledávají na Googlu. Někdy musíme využít několik webových prohledávačů a datových škrabáků, abychom získali naše projekty, a někdy musíme rozvíjet základní dovednosti. Je pravda, že vyhledávače vám mohou pomoci najít to, co jste hledali, ale pro úspěch je třeba rozvíjet následující dovednosti.

1. Schopnost číst soubor robots.txt

Měli byste být schopni číst a upravovat soubory robots - bioderma eshop.txt správně. Tento soubor slouží k omezení počtu prohledávačů, kteří příliš často zasahují do vašeho webu. Zároveň vám pomáhá udržovat kvalitu vašich oškrábaných dat a zvyšuje rychlost vašeho webu pro lidské návštěvníky. Proto se musíte dozvědět, jak upravit soubor robots.txt. Když jste tento soubor správně upravili, budete se moci zbavit špatných botů, které neodpovídají pravidlům a předpisům vyhledávačů. Navíc můžete cílit na různé webové stránky najednou a můžete pohodlně skousat nebo extrahovat požadovaná data.

2..Nastavení datové infrastruktury

Je velmi důležité nastavit datovou infrastrukturu, neboť odemkne kvalitní data z celého webu. Například byste se měli naučit SQL, PHP a další podobné jazyky, protože pomáhají udržet infrastrukturu vašich dat lépe. Zabezpečení přístupu SQL a nastavení datové infrastruktury vám umožní stát se analytikem, který vám poskytne informace a získáte v několika minutách přesnější a přehlednější data.

3. Základní myšlenky HTML, CSS a JavaScript

Je důležité se naučit HTML, JavaScript a CSS, pokud chcete škrábat celý web bez kompromisů v kvalitě. Pokud vás zajímá, jak programátoři pracují a nedělají nic, co by vám mohlo poškodit webový obsah, je čas naučit se některé programovací jazyky a rozvinout několik dovedností. Pro někoho, kdo nikdy předtím nekódoval, budou pojmy HTML, JavaScript a CSS relativně nové. Pravděpodobně budete muset znovu a znovu skrývavat data, dokud nebude dosaženo výsledků kvality. Je to složitý proces, ale jakmile získáte znalosti o těchto věcech, budete schopni škrábat tolik webových stránek, kolik chcete, aniž byste potřebovali nástroj pro škrábání dat . HTML a CSS nejsou technické programovací jazyky, takže je snadné se je naučit, a během několika málo dnů si je můžete uchopit.

4. Schopnost psát a měnit roboti

Měli byste rozlišovat dobré roboty a špatné boty. Dobří robotí pomáhají procházet vaše webové stránky ve výsledcích vyhledávačů a poskytují vám dobře strukturované a vysoce kvalitní data. Na druhé straně, špatné boty jsou pro vaše stránky škodlivé a nikdy vám nedostanou dobře oškrábané údaje. Nemusíte jen rozlišovat jak dobré roboty, tak špatné boty, ale musíte psát a měnit boty. Měli byste mít na paměti, že roboty jsou dalším krokem ve vývoji počítačové a lidské interakce. To znamená, že čím víc o botách víte a pravidelně je píšete, tím vyšší bude vaše šance na skrčení dat o kvalitě a využití vašeho podnikání.

December 14, 2017