Back to Question Center
0

Semalt vysvětluje, jaké dovednosti potřebujete k tomu, aby jste získali škrábání na webu

1 answers:

Hledáte-li údaje pro pohon vašeho online obchodu, nebudete moci sbírat data, která jednoduše vyhledávají na Googlu. Někdy musíme využít několik webových prohledávačů a datových škrabáků, abychom získali naše projekty, a někdy musíme rozvíjet základní dovednosti. Je pravda, že vyhledávače vám mohou pomoci najít to, co jste hledali, ale pro úspěch je třeba rozvíjet následující dovednosti.

1 - wagerweb deposit bonus. Schopnost číst soubor robots.txt

Měli byste být schopni číst a upravovat soubory robots.txt správně. Tento soubor slouží k omezení počtu prohledávačů, kteří příliš často zasahují do vašeho webu. Zároveň vám pomáhá udržovat kvalitu vašich oškrábaných dat a zvyšuje rychlost vašeho webu pro lidské návštěvníky. Proto se musíte dozvědět, jak upravit soubor robots.txt. Když jste tento soubor správně upravili, budete se moci zbavit špatných botů, které neodpovídají pravidlům a předpisům vyhledávačů. Navíc můžete cílit na různé webové stránky najednou a můžete pohodlně skousat nebo extrahovat požadovaná data.

2..Nastavení datové infrastruktury

Je velmi důležité nastavit datovou infrastrukturu, neboť odemkne kvalitní data z celého webu. Například byste se měli naučit SQL, PHP a další podobné jazyky, protože pomáhají udržet infrastrukturu vašich dat lépe. Zabezpečení přístupu SQL a nastavení datové infrastruktury vám umožní stát se analytikem, který vám poskytne informace a získáte v několika minutách přesnější a přehlednější data.

3. Základní myšlenky HTML, CSS a JavaScript

Je důležité se naučit HTML, JavaScript a CSS, pokud chcete škrábat celý web bez kompromisů v kvalitě. Pokud vás zajímá, jak programátoři pracují a nedělají nic, co by vám mohlo poškodit webový obsah, je čas naučit se některé programovací jazyky a rozvinout několik dovedností. Pro někoho, kdo nikdy předtím nekódoval, budou pojmy HTML, JavaScript a CSS relativně nové. Pravděpodobně budete muset znovu a znovu skrývavat data, dokud nebude dosaženo výsledků kvality. Je to složitý proces, ale jakmile získáte znalosti o těchto věcech, budete schopni škrábat tolik webových stránek, kolik chcete, aniž byste potřebovali nástroj pro škrábání dat . HTML a CSS nejsou technické programovací jazyky, takže je snadné se je naučit, a během několika málo dnů si je můžete uchopit.

4. Schopnost psát a měnit roboti

Měli byste rozlišovat dobré roboty a špatné boty. Dobří robotí pomáhají procházet vaše webové stránky ve výsledcích vyhledávačů a poskytují vám dobře strukturované a vysoce kvalitní data. Na druhé straně, špatné boty jsou pro vaše stránky škodlivé a nikdy vám nedostanou dobře oškrábané údaje. Nemusíte jen rozlišovat jak dobré roboty, tak špatné boty, ale musíte psát a měnit boty. Měli byste mít na paměti, že roboty jsou dalším krokem ve vývoji počítačové a lidské interakce. To znamená, že čím víc o botách víte a pravidelně je píšete, tím vyšší bude vaše šance na skrčení dat o kvalitě a využití vašeho podnikání.

December 14, 2017