Back to Question Center
0

Semalt Expert informuje o tom, jak bylo poškozování webových dat legalizováno soudním rozhodnutím

1 answers:

Zatímco může být nezákonné škrábání dat z webových stránek bez výslovného povolení majitelů stránek, soudce nedávno rozhodl jinak za určitých okolností. Společnost HiQ Labs nedávno podala žalobu proti společnosti LinkedIn, která jim bránila v získávání údajů ze stránek LinkedIn.

Přineslo to jako hrubý šok pro většinu lidí, že LinkedIn bylo řečeno dát startu volný přístup na své webové stránky. hiQ použil své algoritmy k odhalení, kdy uživatel LinkedIn hledá práci založenou na změnách, které uživatel provedl ve svém veřejném profilu.

Algoritmy běží na datech extrahovaných z webových stránek LinkedIn - palline colorate per bambini bib. Podle očekávání se LinkedIn nelíbilo a byly zavedeny protiopatření, aby se zabránilo dalšímu získávání dat. Kromě technických překážek, které byly zavedeny, byly vydány také silně formulované právní upozornění.

Uvedení do provozu nemělo jinou možnost, než problému vyřídit. hiQ musel hledat právní odškodnění. Společnost chtěla společnost LinkedIn nařídit, aby odstranila své technické překážky. hiQ rovněž chtěl, aby proces sběru dat byl legalizován na LinkedIn.

Naštěstí pro startování dostal to, co chtěl. Rozhodnutí bylo ve prospěch hiQ. Společnost LinkedIn byla nucena odstranit všechna protiopatření, která brání tomu, aby si hiQ odškraboval své webové stránky (LinkedIn) a také poskytl hiQ zdarma ruku, protože zákon je naprosto legální. Soudce rozhodl o tom, že to, co chce hiQ vyhodit, jsou data, která byla zobrazena pro veřejný pohled.

Soudce nejenže nařídil žalovanému, aby odstranil veškerý preventivní mechanismus zavedený proti vysokému trestu, ale také nařídil, aby žalovaný v budoucnu z takových činů upustil.

Podpora otevřených webových dat

Zatímco rozhodnutí je stále dočasným příkazem, je hluboce potěšitelné, že zákon podporuje otevřené webové údaje a volný přístup k informacím na internetu, neboť toto rozhodnutí potvrzuje, že. Dokonce i v případě, že se konečné rozhodnutí dostane ve prospěch obžalovaného, ​​tato skutečnost již byla prokázána.

Rozhodčí propagoval tuto politiku vypnutím prakticky všech argumentů společnosti LinkedIn. Zatímco se společnost LinkedIn snažila zjistit, že žalobce poruší své soukromí, rozhodl soudce s tím, že žalovaný rovněž prodává data.

V případě, že argument neobdržel vodu, obviněný také uvedl, že jednání společnosti hiQ bylo v hrubém porušení zákona o počítačových podvodech a zneužívání (CAFA), protože jejich spuštění umožnilo jejich serverům získat nezákonné data. Opět byl argument potrestán. Byla zamítnuta z důvodu, že hiQ pouze škrábala obsah na neveřejných stránkách.

Soudce přeměnil případ jako někdo, kdo chodí do otevřeného obchodu během pracovní doby. O takové osobě se nedá říci, že pronáší. Takže, hiQ neporušil. Zajímavé je, že soudce dále vysvětlil, proč je jeho rozhodnutí ve veřejném zájmu.

Stručně řečeno, soud připustil, že je ve veřejném zájmu umožnit, aby údaje byly prolézány, získávány a analyzovány. Takže to bude škodlivá politika, která povzbudí umístění překážek volnému toku informací.

Co byste se měli naučit od rozhodnutí

Zatímco nemusíte mít důvod k získání dat přímo z LinkedIn, měli byste se naučit z rozsudku. Je lepší hrát bezpečné čtením a respektem k robotům. txt soubor všech webových stránek. Pamatujte, že rozhodnutí je stále dočasným příkazem. Mohlo by to nakonec podpořit společnost LinkedIn.

Zatímco rozhodnutí vás přímo neovlivní, je potěšeno, že federální soud dodržuje politiku udržování webu otevřeného pro veřejnost. Takže informace by měly být k dispozici a přístupné těm, kteří je mohou vyhledávat a využívat.

Webová data jsou mimořádně užitečná pro všechny, zejména pro mediální analytiky, vývojáře, vědce v oblasti dat a některé další odborníky. Rozhodnutí je proto vítaným vývojem.

December 22, 2017