Back to Question Center
0

Můžete mi ukázat, jak jsou hodnocení Google korelovány s databází zpětných odkazů?

1 answers:

Během posledního desetiletí leví podíl majitelů webových stránek a webmasterů vytvořil obrovské množství nevyžádaných a choulostivých zpětných odkazů - a to vše kvůli vyšším pozicím ve společnostech SERP společnosti Google. Výsledkem je, že před více než pěti lety vydal hlavní vyhledávač svou první aktualizaci Penguin algoritmu - začal postihovat a deindexovat několik PBN (soukromé blogové sítě), automatizované farmy vytvářející vazby, linkové kolečka (výměny) červená vlajka s blogy pro hosty pro účely budování odkazů. To je důvod, proč i malá odchylka od Hlavních pokynů společnosti Google týkající se irelevantních, nevyžádaných nebo manipulativních zpětných odkazů nyní může házet vaše webové stránky nebo blog v hodnocení trestu.

Google říká dobré odkazy od špatných

První věc, která ukazuje úzkou souvislost mezi vaší backlinks databází a skutečné pozice v žebříčku Google je, že moderní svět internetu je doslova ohromen spojeními. Myriády jsou generovány online roboty - steppstoff zopfmuster. Některé jsou vytvořeny pro hromadný prodej nebo jsou určeny pro individuálně upravené směnky. Současně mohou být některé odkazy dokonale naladěny tak, aby vypadaly co nejpřirozeněji, zbytek jsou ty redakční odkazy staré školy. Takže hlavním úkolem společnosti Google je zkoumat databázi zpětných odkazů každé webové stránky nebo blogu - pochopit, kdo hraje spravedlivou hru a skutečně si zaslouží,.

Backlinks Database a Real Actions

Ve skutečnosti, když hlavní vyhledávače, jako je Google, vidí odkaz, který ukazuje cestu k vašemu webu nebo blogu, existují pouze tři skutečné možnosti pro každý zpětný odkaz mít. Myslím, že to může být považováno za platné a stojí za zvážení v hlavním vyhledávacím algoritmu společnosti Google. Zároveň se všechno může jen zůstat všechny stejné - a některé odkazy mohou být uznány za zcela neplatnou - bez dopadu z hlediska SEO. Koneckonců, vaše webové stránky nebo blog by mohly být také potrestány, vzhledem k tomu, že část vašich odkazů v databázi zpětných odkazů (nebo jen jeden samostatný odkaz) má podezření, že má manipulativní nebo umělou povahu.

Takže existuje určitý vztah mezi skutečnou pozicí v SERP a databází zpětných odkazů každé webové stránky .

Ale jak pevná může být? Zde je seznam bodů s odrážkami, které ilustrují, jaké vnější vazby mohou dělat vaše hodnocení v měřítku.

  • vyšší pozice v SERP souvisejí s počtem zdrojů spojení v průměru kolem 30;
  • se tento korelační odhad může zdát ještě působivější, neboť menší korelace také nejsou překvapující - vzhledem k tomu, že Google se může spolehnout na zhruba 200 signálů;
  • více než 99% všech internetových stránek a blogů přezkoumávaných nedávnou případovou studií mělo alespoň jeden příchozí externí odkaz;
  • asi 22% jednotlivých stránek bylo hodnoceno dobře bez vnějších zpětných odkazů vůbec;
  • , které mají více odkazů, mohou korelovat s vyššími pozicemi, ale sázky na jejich číslo spíše než na kvalitu neznamenají, že vaše webové stránky budou zobrazeny v horní části vyhledávání.
December 22, 2017