Back to Question Center
0

Jaké jsou způsoby určení skóre zpětných odkazů?

1 answers:

Tento článek je věnován tématu kvality odkazu. Budeme mluvit o tom, jak Google vyhodnotí kvalitu příchozích odkazů a jak můžete měřit kvalitu odkazů ve vaší kampani pro budování odkazů. Tyto aspekty optimalizace pro vyhledávače jsou zásadní pro vytvoření kvalitního profilu propojení. Existuje mnoho výhod získání kvalitního odkazového džusu na vašem webu. Za prvé, zvýšíte značku své autority v rámci svého trhu a na internetu obecně - sharepoint hosting website. Kromě toho dofollow zpětné odkazy mají odkaz šťáva na vaše stránky. Pokud pocházejí z vysoce autoritativních webových zdrojů, mohou zvýšit vaši pozici webových stránek a přilákat mnoho nových zákazníků.

Je důležité znát kvalitu odkazů, které ukazují na vaše stránky, protože tyto zpětné odkazy slouží jako faktor hodnocení a mohou buď zlepšit vaše hodnost stránek na stránce výsledků vyhledávání nebo devastovat všechny vaše SEO úsilí. V dnešní době nejsou všechny zpětné odkazy považovány za stejné. Existuje spousta spamerů a podvodníků, kteří se snaží vyhledávat vyhledávače a získat odkazy různými neorganickými způsoby. Spíše než vypočítat počet externích odkazů směřujících na webovou stránku, Google také hodnotí kvalitu příchozích odkazů. Přesněji Google zohledňuje autoritu, relevanci, pozici a redakční povahu všech odkazů, které odkazují na váš web.

To je důvod, proč je třeba pečlivě prozkoumat propojení potenciálních zákazníků, protože špatné odkazy mohou poškodit vaši pověst značky a způsobit pokles rebríčku. Společnost Google sankcionuje webové zdroje, které porušují pokyny pro webmastery, s nekvalitními a nevyžádanými odkazy. Z tohoto důvodu, pokud jste si všimli některé příchozí odkazy špatné kvality, které směřují k vašemu webu, měli byste implementovat nástroj Google Disavow a zpřístupnili je pro vyhledávače a uživatele.

Podívejme se na některé metody, které Google používá k určení skóre zpětných odkazů.

Aspekty, které společnost Google zohledňuje při určování skóre zpětných odkazů.

Autorita domény, autorita stránky a PageRank

Jedním z nejdůležitějších faktorů při určování kvality příchozích odkazů je autorita webového zdroje od které přicházejí. Model PageRank je založen na propojení odkazů a toku odkazů. Čím vyšší je pravomoc webu, tím dražší šťávou spojky, kterou získáte prostřednictvím zpětného odkazu.

Pro výpočet autority domovské stránky nebo webového zdroje můžete použít nástroj Semalt Web Analyzer nebo Moz Tool. Pomocí těchto nástrojů můžete určit doménovou autoritu a autoritu stránek webového zdroje. Pro každou danou adresu URL získáte skóre od 1 do 100. Čím vyšší jsou tyto metriky, tím je cennější odkaz.

Navíc můžete ověřit autoritu příchozích odkazů pomocí Majestic SEO software. Tento software vám poskytne takové metriky jako "Trust Flow" a "Citation Flow". "V komplexu tyto parametry zobrazují odkaz na adresu URL. Čím vyšší jsou tyto metriky, tím je cennější odkaz z těchto stránek.

Relevance obsahu dílu nebo webového zdroje

Google se v těchto dnech více inteligentní a může snadno jak relevantní obsah webového zdroje pro příchozí odkaz, je umístěn v něm. To lze vysvětlit hlavním účelem společnosti Google, je poskytnout nejen kvalitní, ale také maximálně relevantní výsledky vyhledávání uživatelů.

Společnost Google hodnotí aktuální relevanci zdroje webu prostřednictvím svých příchozích odkazů a ukotvovacích textů těchto odkazů. To je důvod, proč musíte věnovat zvláštní pozornost relevanci vašeho kotvového textu. Použijte své jméno nebo klíčové slovo ve velkém objemu jako text ukotvení pro váš odkaz.

Získání zpětných odkazů z příslušných webových zdrojů, které přesně odpovídají tématu vaší domény, zvýší vaši pozici v žebříčku pro konkrétní vyhledávací dotazy.

December 22, 2017