Back to Question Center
0

Náš svět po vytvoření wiki - Insight From Semalt

1 answers:

Wikipedia je svobodná a slavná encyklopedie, která má více než 36 milionů článků ve 250 různých jazycích. V současné době se stala největším a nejspolehlivějším zdrojem informací na internetu. Anglická Wikipedia má více než pět milionů článků a je šestou nejnavštěvovanější webovou stránkou na internetu.

Ryan Johnson, manažer pro podporu zákazníků Semalt uvádí, že před vytvořením Wikipedie největší a nejlepší znalostí byla encyklopedie Yongle, která obsahuje 22.935 rukopisů - sapphire casino. Když Jimmy Wales vytvořil webové stránky v roce 2001, původní verze Wikipedie byla dostupná všem na internetu. Dnes má více než půl milionu lidí, kteří navštěvují různé stránky Wikipedie měsíčně. Více než 80 000 dobrovolníků pravidelně upravuje své stránky a mnoho lidí nikdy netušilo internet bez Wikipedie. Je spojen s dalšími webovými stránkami a blogy ve velkém počtu.

Učitelé, výzkumní pracovníci, novináři, studenti a lékaři se spoléhají na Wikipedii kvůli svým přesným informacím. Můžeme vyhledávat téměř všechna témata na této encyklopedii a odborníci použili své údaje pro předvídání věcí od trhavých filmů až po burzovní kurzy. Časem se různí spisovatelé a redaktoři vydali a editovali stránky Wikipedie ve více jazycích. Státní úředníci, politici, herci a všichni lidé ji používají jako primární zdroj informací na internetu..Dokonce i bývalá vedoucí IBM, která provedla více než 47 000 editací slov "složených z", volá Wikipedii jako nejlepší web.

Na rozdíl od Google, Facebooku a Apple, Wikipedia není ziskový obor na internetu. Například společnost Apple Inc. zaznamenala nejlepší a největší roční obrat v historii společnosti a získala loajalitu globálních klientů díky svým vylepšeným službám a produktům.

Na druhou stranu Wikipedia byla vždy netradiční a řídká textová webová stránka se spoustou článků publikovaných každý den. Tato encyklopedie řízená dobrovolníky funguje jako významná nezisková organizace na světě, která je z velké části podporována dary od globální komunity. Wikipedia vždy nastavila nové záznamy a zavedla nové nápady reklamy prostřednictvím svých sponzorovaných stránek a odkazů.

Ačkoli Wikipedia neuskutečňuje žádný zisk, narušila řadu obchodních modelů a sociálních médií v posledních měsících, od školní výchovy až po publikování článků. Wikipedia je často obviňována z destrukce ekonomických modelů a je vinná odstraněním zastaralých dat a poskytnutím prostoru pro aktualizované informace.

Pro Wikipedii je důležité zaměřit se na přesnost a musí zůstat relevantní pro všechny věkové kategorie. Wikipedia nepochybně změnila způsob, jakým vyhledáváme články na internetu, ale stále má spoustu chyb. Musí tedy dosáhnout místa, kde není prostor pro nepřesné a špatné informace.

Přizpůsobení se mobilní technologii by mělo být jeho prioritou, protože spousta lidí používá mobilní zařízení k přístupu na internet. Pokud chce Wikipedia dosáhnout požadovaných cílů, měla by být přístupná všem zařízením a ve všech jazycích. Za pouhých patnáct let se Wikipedia stala nejlepší a největší spoluprací lidstva. Její dynamické záznamy o historii znamenají, že v budoucnu nebude nic promyto.

November 29, 2017