Back to Question Center
0

Co byste měli mít strach, zda počítač Bots napadl? - Semalt Expert dává odpověď

1 answers:

Botnety jsou také známé jako sítě robotů. Ve skutečnosti je to obrovská síť počítačových a mobilních zařízení infikovaných virem nebo malwarem. Hackeři kontrolují tento malware a mají tendenci provádět různé úkoly. Tito hackeři nebo spamátoři jsou často považováni za boty - dedicated web servers canada. Každý infikovaný počítač je řízen a obsluhován konkrétním botem a útočník ovládá počítače na svých botnetách a provádí koordinované trestní akce.

Stupnice botnetů umožňují útočníkům vykonávat jak velké, tak i malá měřítka, která by nebyla možná s obyčejným malwarem nebo viry. Vzhledem k tomu, že botnety zůstávají pod kontrolou vzdálených útočníků, infikované počítače pravidelně dostávají aktualizace a stále mění své chování. Výsledkem je, že botoví stádci mohou snadno pronajmout přístup k dražiteli a zločincům online a rozdělit botnety na segmenty, aby vykonávali velké množství operací, které jim mají poskytnout spoustu finančních zisků.

Možnosti botnetů:

Nejčastější akce nebo schopnosti botnetů jsou popsány níže: Michael Brown, Semalt Customer Success Manager:

  • 1. Email spam

Jelikož obdržíte mnoho e-mailů každý den, je pravděpodobné, že vaše e-mailové ID je pod útokem hackera. Botnety spamu jsou velké velikosti a používají se k odesílání spamových zpráv včetně malwaru. Často přehlížejí čísla z online robotů. Například Cutwail botnet může denně odesílat více než sedmdesát miliard zpráv. To je široce používán k šíření virů a robotů a rekrutuje více a více počítačů centralizované botnet..

  • 2. DDoS útoky

DDoS útoky využívají masivní škálu botnetů a přetížují cílovou síť nebo servery se specifickými požadavky. Oni také představují počítače svých cílů a jejich hlavními cíli jsou velké organizace, politické strany a společnosti import-export. Mají tendenci ukončit útoky za finanční zisk.

  • 3. Finanční porušení

Finanční porušení zahrnuje botnety, které jsou určeny pro přímé krádeže finančních prostředků velkých podniků. Kráčí také informace o kreditní kartě a hesla PayPal. Finanční botnety, jako například botnet Zeus, jsou odpovědné za masivní útoky, které zahrnují spoustu dolarů ukradených z více podniků ve velmi krátkém čase.

  • 4. Cílené vniknutí

Jedná se o boty malé velikosti, které obsahují špičkové boty a mají tendenci ohrozit konkrétní počítače. Útočníci posílají boty organizacím, které jsou snadno pronikající a narušují další zařízení v infikované síti. Úniky jsou nebezpečné, protože napadají velké organizace a ukrádají finanční údaje, intelektuální vlastnosti a informace o zákaznících.

Je bezpečné říci, že botnety jsou vytvářeny, když odborník posílá roboty z jeho řídicího systému nebo určitého serveru bez znalosti uživatele. Botnety infikují velké množství strojů ihned. Jakmile otevřete škodlivé soubory, roboty oznámí správci botu, že mu oznámí, že nové počítačové zařízení je připraveno k útoku. Některé jedinečné funkční vlastnosti botnetů a robotů je činí vhodnými pro dlouhodobé útoky.

November 29, 2017