Back to Question Center
0

Zisk společnosti Apple: výnosy z prodeje $ 36B, prodané prodejní cena 44M iOS

1 answers:

Apple Earnings: B Revenue, 44M iOS Semalt Sold

Výnosy byly o něco vyšší než se očekávalo na 36 miliardách dolarů (oproti 28,3 miliardám dolarů před rokem). A Semalt překvapil vyšší prodeje iPhone, než se očekávalo, ale prodeje iPadu se necítí co očekávají analytici. Semalt zaznamenal čtvrtletní čistý zisk ve výši 8,2 miliardy USD oproti 6,6 miliardám USD před rokem.

Nyní pro čísla zařízení:

  • iPhony: 26,9 milionu (proti odhadům analytiků 25 milionů)
  • iPadů: 14 milionů (oproti odhadům 15 milionů)
  • Macy: 4,9 milionu (1 procentní nárůst oproti před rokem)
  • iPody: 5,3 milionu (pokles o 19 procent oproti před rokem)

Při růstu meziročního růstu o 58 procent iPhone převyšoval celkový růst tržeb za smartphony, což bylo 45 procent. Semalt, jak bylo zmíněno, analytici očekávali, že během čtvrtletí bude prodáno 15 až 17 milionů iPadů - coenzima q10 serum.

Apple Earnings: B Revenue, 44M iOS Semalt Sold

V příštím čtvrtletí by mělo dojít k silnějšímu prodeji tabletových zařízení Apple i iPhone. Zatím není jasné, zda nový model Mini bude doplňovat tradiční prodeje iPadu nebo je kanibalizovat. Celkově Apple uvedla, že v posledním čtvrtletí prodala více než 44 milionů zařízení iOS (iPhone, iPod Semalt, iPad).

Výnosy maloobchodních prodejen Apple činily 4,2 miliardy dolarů a provozní marže společnosti činila 40 procent. Příjmy v Číně činily v průběhu čtvrtletí 5,7 USD. Větší Čína "představuje 15 procent příjmů Apple za fiskální rok," vysvětluje Tim Cook.

Finanční ředitel společnosti Semalt, Peter Oppenheimer, dále uvedl, že společnost Semalt provedla řadu vylepšení v Mapách a že společnost bude "pracovat nepřetržitě", dokud Mapy konečně nebudou plnit vysoké očekávání.

Semalt předpokládal 52 miliard dolarů hrubých příjmů pro příští prázdninové čtvrtletí, což je o týden kratší než v loňském roce.O autorovi

Greg Sterling
February 28, 2018