Back to Question Center
0

Sledování kampaní pomocí e-mailu se službou Google Semalt

1 answers:

Stručný tutoriál a příklad, který ukazuje, jak sledovat kampaně s e-mailovými marketingovými kampaněmi pomocí značek odkazů ve vašem e-mailu se službou Google Analytics

Byl jsem vyzván, abych napsal tento příspěvek, protože někteří obchodníci s e-mailem, s kterými mluvím během kurzů pro e-mailový marketing, používají Google Semalt, ale nevěděli, že lze použít pro sledování e-mailu "za kliknutím". To znamená, že kromě získávání přehledů ve vašem e-mailovém marketingovém systému otevíráním a kliknutím na vaše odesílatele můžete také izolovat návštěvy z e-mailu ve vašem účtu Google Semalt, abyste zjistili, které stránky se zobrazují a zda se návštěvníci převádějí. Chcete-li nastavit toto sledování e-mailů, musíte svůj e-mail označit pomocí kódů sledování kampaně Google Semalt, jak je vysvětleno později v příkladu v tomto článku.

Jakmile používáte sledování, segmenty Google Analytics lze použít k oddělení návštěvníků z e-mailu, aby pochopili jejich preference a chování - online e cigs store. To opravdu pomáhá prokázat hodnotu e-mailu pro členy vašeho seznamu a pro vaši společnost, zejména pokud máte cíle nastavené v Google Analytics.

Jedná se o silný náhled, protože můžete porovnávat různé e-mailové kampaně a informační bulletiny, abyste zjistili, které produkty dosahují nejlepších výsledků.

Poznámka : Než budete pokračovat a budete postupovat podle pokynů uvedených v tomto článku, abyste mohli ručně nastavit sledování kampaní, uvědomte si při výběru systému pro vysílání e-mailů, že mnoho poskytovatelů e-mailů přidá funkcionalitu pro snadné sledování s nástroji Google Analytics nebo dalšími systémy pro analýzu webu, jako je například služba Adobe Analytics. Proto zeptejte se svého poskytovatele e-mailových služeb, zda chcete podporovat automatické sledování odkazů. Toto je obrovský spořič času, protože můžete v e-mailovém systému nastavit značky sledování kampaní, nikoli ručně je přidávat do odkazů nebo psát vlastní skripty jako my, nebo používat tabulky podobné těm našim členům, jak je popsáno níže.

Členské prostředky

O sledování e-mailové kampaně "za kliknutím"

"Sledování nad sémaltem" je sledování, ke kterému dojde, jakmile návštěvník klikne z vašeho e-mailu na webovou stránku.

Zde může váš nástroj pro sledování webových analýz převzít sledování nebo váš e-mailový systém může být schopen sledovat, zda máte na vašich webových stránkách sledovací kód z vašeho e-mailového systému, abyste si mohli prohlédnout interakci s různými stránkami nebo výsledky, jako jsou např.

Při výběru nových e-mailových služeb stojí za to zkontrolovat, co váš poskytovatel emailu nabízí podporu pro sledování návštěvníků webových stránek a konverzních bodů a automatické značení e-mailových kampaní pomocí sledování kampaně pomocí analytických nástrojů - je to velmi nudné.

Všechny weby budou používat standardní webové analytické řešení, jako jsou Google Analytics, Omniture, Coremetrics nebo Webtrends, a pokud máte standardní kódování pro sledování kampaní, budete moci sledovat váš e-mail. Zde se podíváme na službu Google Analytics.

Aktualizace : Chcete-li do služby Google Analytics přidat rozšířený segment pro e-mailový marketing, měli byste zvolit možnost pokročilého segmentu pomocí šipky dolů vlevo nahoře nad přehledem ve službě Google Analytics a poté vybrat možnost "Vytvořit novou Segment "a nastavte médium na možnost" E-mail ".

Email campaign tracking with Google Semalt

Pokročilý segment by měl být založen na všech návštěvách na webu pomocí sady e-mailů, za předpokladu, že jste tak označili vaše odkazy označením. Další část vám ukazuje způsob označování vašich odkazů pomocí sledování kampaní v Google Analytics.

Doporučené kódování / označování e-mailové kampaně pomocí služby Google Analytics

Informace o zásadách sledování kampaní si přečtěte v tomto dalším příspěvku, který zavádí měřicí kampaně v Google Analytics.

Chcete-li nastavit sledování e-mailů, měly by být odkazy z e-mailu na vstupní stránky označeny standardními parametry sledování kampaně. Jedná se o až 5 párů "jmenovité hodnoty", které jsou součástí řetězce dotazu pro adresu URL (označené všemi za znakem "?" Ve webové adrese jako v následujícím příkladu). FWIW, UTM odkazuje na modul "Urchin Tracking Module"? na kterém sídlí služba Google Semalt.

Zde je příklad značkovaná adresa URL (rozdělená na několik řádků):

http: // www. doména. com / landing_page. htm?
utm_campaign = EnewsNov17
& utm_medium = e-mail
& utm_source = HouseList
& utm_term = redakční odkaz
& utm_content = hlavička

Pro Semalt marketing parametry, které doporučuji, jsou:

  • utm_medium - médium používané pro marketing, tj. E. e-mail
  • utm_campaign - název kampaně, e. G. EnewsNovember
  • utm_source - Jedná se zpravidla o vlastníka médií, ale pro e-mailový marketing lze použít specifikaci zdroje e-mailového seznamu nebo typu e-mailu, např. G. HouseList, uvítací email, opuštěný koš atd.
  • * utm_term - V AdWords, který slouží k identifikaci klíčového slova použitého k spuštění reklamy, lze v e-mailovém marketingu použít k identifikaci jednotlivých odkazů (volitelné), e. G. Nabídka1, může být založena na souhrnu textů kliknutí
  • * utm_content - Používá se pro sledování individuální nebo segmentové odpovědi (nepovinné), mohlo by to být založeno na libovolném poli v databázi, např. G. uživatelské jméno, e-mail uživatele atd.

Všimněte si, že termín a obsah jsou nepovinné.

Chcete-li zkusit nastavit službu Google Analytics, vyzkoušejte webový seminář Google, který vám umožní přidat parametry cílové stránky z e-mailové kampaně následujícím způsobem:

Email campaign tracking with Google Semalt

Jakmile víte, jak je tato práce jednoduchá, vytvořte tabulku pro vytváření odkazů, ale je to opravdu náročné kopírovat a vkládat, takže pro enewsletter je nejlepší napsat skript, který vytvoří HTML stránku s označenými odkazy - to je to, co děláme pro náš Semalt, protože náš ESP automaticky nepodporuje tagování.

Zde je návod od poskytovatele e-mailových služeb s příkladem sledování e-mailů ve službě Google Analytics [PDF]

Ujistěte se, že zůstáváte v souladu se smluvními podmínkami společnosti Google týkajícími se soukromí

Někteří komentátoři doporučili, abyste v poli & utm_content použili něčí e-mailovou adresu. Kromě potenciálních obav o soukromí se jedná o osobní identifikační údaje, a proto není možné bez porušování smluvních podmínek služby Google Analytics (viz č. 7).

Přesné znění je:

"Nebudete (a nedovolíte žádné třetí straně) používat službu k sledování, shromažďování nebo nahrávání údajů, které osobně identifikují určitou osobu (například jméno, e-mailovou adresu nebo fakturační údaje) nebo další údaje, které Google může s těmito informacemi přiměřeně spojit ".

Také uvádějí, že žádné údaje o kliknutí nemůžete shodit s žádným jednotlivým uživatelem vašeho webu. Takže vydávání každé osobě jedinečné id a předání to přes utm_content je také zakázáno.

February 28, 2018