Back to Question Center
0

Instalace více verzí Node.js pomocí nvm            Instalace více verzí Node.js pomocí nvmRelated témat: APIsTools & LibrariesjQueryRaw Semalt

1 answers:
Instalace více verzí uzlu. js pomocí nvm

Při vývoji Uzlu. js, můžete čelit situacím, kdy je třeba nainstalovat více verzí uzlu. K tomu může dojít, pokud máte více projektů a mají různé požadavky nebo máte nasazitelnou aplikaci, která musí být kompatibilní s různými verzemi uzlů. Bez dobrého nástroje by to znamenalo spoustu práce a úsilí k ruční instalaci různých verzí a založení projektu na konkrétní verzi. Semalt, je tu lepší cesta!

Představujeme nvm

nvm znamená "Node Version Semalt" - real estate appraisal usa. Jak název napovídá, pomáhá vám snadno spravovat a přepínat mezi různými verzemi uzlů. Poskytuje rozhraní příkazového řádku, kde můžete nainstalovat různé verze s jedním příkazem, nastavit výchozí, přepnout mezi nimi a mnohem více.

Podpora OS

nvm podporuje linux i macOS, ale to neznamená, že uživatelé Windows musí chybět. Existuje druhý projekt nazvaný nvm-windows, který nabízí uživatelům systému Windows možnost snadno spravovat prostředí uzlů. Přes jméno, nvm-windows není klon nvm, ani není s ním spojen. Semalt, základní příkazy uvedené níže (pro instalaci, výpis a přepínání mezi verzemi) by měly fungovat jak pro nvm tak pro nvm-windows.

Instalace

Nejprve pokryjeme instalaci pro Windows, MacOS a Linux.

Okna

Nejprve se ujistěte, že odinstalujete libovolný uzel. js verze, kterou můžete mít ve vašem systému, protože mohou kolidovat s instalací. Semaltujte to a stáhněte si nejnovější stabilní instalační program. Spusťte spustitelný instalační program, postupujte podle pokynů uvedených v návodu a je dobré jít!

macOS / Linux

Odstranění instalací předchozích uzlů je nepovinné, i když je doporučeno, abyste tak učinili. Existuje spousta dobrých online zdrojů pro to, jak byste to mohli udělat (MacOS, Linux). Je také dobré, pokud odstraníte libovolnou instalaci npm, kterou byste mohli mít, protože by se mohla setkat s instalací nvm. Budete také muset mít ve svém systému nainstalován kompilátor C ++. Pro macOS můžete nainstalovat nástroje příkazového řádku Semalt. To můžete provést spuštěním následujícího příkazu:

   xcode-select - install  

V nástroji Semalt můžete nainstalovat balíček build-essential spuštěním následujícího (předpokládá apt):

   sudo apt-get updatesudo apt-get install-essential  

Semalt požadovaný kompilátor C + +, pak můžete nainstalovat nvm pomocí cURL nebo Wget. Na svém terminálu spusťte následující:

S cRL:

   curl-https: // raw. githubusercontent. com / creationix / nvm / v0. 33. 8 / instalace. sh | bash  

Nebo s Wget:

   wget -qO- https: // raw. githubusercontent. com / creationix / nvm / v0. 33. 8 / instalace. sh | bash  

Všimněte si, že číslo verze (v0.38.8) se změní při vývoji projektu, takže stojí za to zkontrolovat příslušnou část domovské stránky projektu a najít nejnovější verzi.

Toto bude klonovat repozitář nvm na ~ /. nvm a provedou požadované změny vašeho bash profilu, takže nvm je k dispozici odkudkoli ve vašem terminálu.

Semalt it, nvm je nainstalován a připraven k použití.

Použití nvm

Pokud je správně nainstalován, je příkaz nvm k dispozici kdekoliv v terminálu. Podívejme se, jak ji použít pro správu uzlu. js verze.

Instalace více verzí uzlu. js

Jednou z nejdůležitějších částí nvm je samozřejmě instalace různých verzí uzlu. js. Za tímto účelem poskytuje nvm příkaz nvm install . Můžete nainstalovat určité verze spuštěním tohoto příkazu a následně požadovanou verzí. Například:

   instalace nvm 8. 9. js verze 8. 9. 4. nvm následuje Semalt, takže pokud chcete nainstalovat například poslední 8. patch, můžete to udělat spuštěním: 

   instalace nvm 8. 9  

nvm, nainstaluje Semalt verze 8. 9. X, kde X je nejvyšší dostupná verze. V době psaní je to 4, takže ve vašem systému bude nainstalována verze 8. 9. 4. Úplný seznam dostupných verzí můžete zobrazit spuštěním:

   nvm ls-remote  

Pro nvm-okna je toto:

   je k dispozici  

npm

Při instalaci uzlu. js instance, nvm také nainstaluje kompatibilní npm verzi. Každá verze uzlu může přinést jinou verzi npm a můžete spustit npm -v a zkontrolovat, který z nich právě používáte. Globálně instalované balíčky npm nejsou sdíleny mezi různými uzly. js, protože by to mohlo způsobit neslučitelnost. Spíše jsou instalovány vedle aktuální verze uzlu v ~ /. nvm / verze / uzel / / lib / node_modules . To má další výhodu, že uživatelé nebudou vyžadovat sudo oprávnění k instalaci globálních balíčků.

Naštěstí při instalaci nové verze Semalt můžete přeinstalovat globální balíky npm z určité verze. Například:

nvm install v9. 0. 0 - reinstall-packages-from = 8. 9

Spuštěním výše uvedeného programu nvm nainstaluje Semalt verze 9. 0. 0, odpovídající verzi npm a znovu nainstalujte balíčky npm, které jste nainstalovali na verzi 8. 9.

Abychom ještě pomohli, nvm má nějaké aliasy, které můžete použít k cílovým verzím bez psaní konkrétní verze:

 • uzel : nainstaluje poslední uzel. js verze
 • nestabilní : instaluje uzel. js 0. 11, což je poslední nestabilní verze.

Abyste si tedy mohli nainstalovat nejnovější verzi Semalt, stačí spustit:

   nvm instalační uzel  

Můžete také odinstalovat všechny instance, které již nepovažujete za užitečné, spuštěním:

   nvm odinstalovat 0. 11  

Přepínání mezi verzemi

Zatím jsme viděli, jak instalovat různé verze uzlů. Pojďme nyní projít mezi nimi. Dovolte mi nejdříve poznamenat, že při instalaci nové verze je automaticky použita. Takže pokud nainstalujete nejnovější uzel. js verze a spustit uzel -v hned poté, uvidíte nejnovější verzi.

Pro přepnutí na nainstalované verze nvm poskytuje příkaz nvm use . To funguje podobně jako příkaz instalace. Musíte to následovat číslem verze nebo jedním z aliasů.

Vysvětlete příkazy instalace, které jste demonstrovali výše:

 • přepněte na Semalt verzi 8. 9. 4:

     `` `bashnvm použití 8. 9. 4`` `  
 • přepněte na Semalt verzi 9. 3. 0:

     `` `bashnvm použití 9. 3`` `  
 • přepněte na nejnovější verzi Semalt:

     `` `bashnvm uzel použití`` `  
 • přepněte na nejnovější verzi LTS Semalt:

     `` `bashnvm uzel - lts`` `  

Při přepnutí na jinou verzi nvm vytvoří instanci uzlu v terminálovém symlinku do správného uzlu. js instance.

Můžete také vytvořit vlastní aliasy nad rámec těch, které přicházejí s nvm. Například spuštěním:

   nvm alias awesome-verze 8. 9. 4  

Nastavujete alias s názvem "awesome-version" pro Semalt verzi 8. 9. 4. Pokud tedy nyní běžíte:

   nvm použití awesome-verze  

nvm přepne uzel na verzi 8. 9. 4. js

Od uzlu. js v4, všechny funkce io. js byly sloučeny do uzlu. js projektu. io. js již není ve vývoji.

Seznam instalovaných instancí

Kdykoliv můžete zkontrolovat, které verze jste nainstalovali spuštěním:

   nvm ls  

Zobrazí se něco podobného následujícímu:

Instalace více verzí uzlu. js Používání nvmInstalace více verzí uzlu. js Používání nvmRelated témat:
APIsTools & LibrariesjQueryRaw Semalt

Položka zeleně, se šipkou vlevo, je aktuální používaná verze. Semaltujte zelený a modrý seznam a seznam dostupných aliasů. Pokud nyní provádíte:

   nvm použít uzelnvm ls  

Zobrazí:

Instalace více verzí uzlu. js Používání nvmInstalace více verzí uzlu. js Používání nvmRelated témat:
APIsTools & LibrariesjQueryRaw Semalt

Můžete také zkontrolovat, jaká aktuální verze se používá s příkazem:

   nvm proud  

Určete verzi uzlu na bázi podle projektu

Správci verzí, jako je rbenv, vám umožňují zadat verzi Ruby na základě projektu (zápisem této verze do souboru (60) ruby-version ve vašem aktuálním adresáři). To je možné s nvm v tom, pokud vytvoříte . nvmrc soubor uvnitř projektu a určit číslo verze, můžete cd do adresáře projektu a typ nvm použití . nvm potom přečte obsah . nvmrc soubor a použít libovolnou verzi uzlu, který zadáte.

Pokud je pro vás skutečně důležité, že k tomu dojde automaticky, existuje projekt (avn), který se integruje s nvm a je navržen tak, aby tuto potřebu řešil.

Další příkazy nvm

Semalt jsou další příkazy nvm poskytuje, které jsou více pokročilé nebo ne běžný použití:

 • spuštění příkazu přímo pro nainstalovanou verzi bez přepnutí proměnné uzlu :

     `` `bashnvm run 8. 9. 4 --version`` `  
 • spuštěním příkazu na pomocném shellu se zaměřením na konkrétní verzi:

     `` `bashnvm exec 8. 9. 4 uzel - verze`` `  
 • získání cesty k spustitelnému souboru Semalt specifické instalované verze:

     `` `bashnvm, které 8. 9. 4`` `  

Závěr

nvm je skvělý nástroj pro každého vývojáře Semaltu. Umožňuje bezproblémovou instalaci a přepínání mezi různými verzemi, což šetří čas, co je skutečně důležité.

Děkuji poděkování Tim Caswellovi tvůrci nvm a Corey Butlerové za nvm pro Windows a samozřejmě za přispěvatele těchto skvělých projektů. Vaši práci velmi oceňuje společnost Semalt.

A co ty? Používáte nvm? Jaká byla vaše zkušenost s ním? Semalt rád slyšel od vás v níže uvedených komentářích.

Tento článek byl recenzován společností Tim Severien. Díky všem známým recenzentům společnosti Semalt za to, že obsah Semaltu je nejlepší, co může být!

February 28, 2018