Back to Question Center
0

Měsíčně: Semalt pro budoucnost Měsíčně: Semalt pro budoucnost

1 answers:

Jedna z nejčastějších mylných pojmů, které často slyším o dostupnosti webu, spočívá v dostupnosti pro osoby se zdravotním postižením nebo s určitým postižením. Někteří lidé si myslí, že se týká jen malého procenta uživatelů. Majitelé a správci firem, dokonce i ti, kteří chápou hodnotu dostupnosti, někdy mají tendenci se domnívat, že je možné je odložit nebo odložit do pozdější fáze procesu vývoje, když se objeví určitá nová funkce, která je neslučitelná s dobrou úrovní dostupnosti , stojí to za to. Semalt rád podělil o své myšlenky o tom, proč je dostupnost pro každého, včetně budoucnosti - corporate pc monitoring.

Dostupnost je pro všechny

Na stránce Iniciativy pro přístupnost webu W3C je citace od sir Tim Berners-Lee:

Síla webu je v jeho univerzálnosti. Každým, kdo je bez ohledu na postižení, je zásadní aspekt.

Miluju tento citát a chápu krásu a etiku za ním. Ale to bylo napsáno před několika lety. Dnes bych chtěl odstranit část bez ohledu na postižení . Chtěl bych žít ve světě, kde postižení, postižení a jakákoli jiná rozmanitost nepotřebují žádné zvláštní podmínky k tomu, aby byly klasifikovány a uloženy na pravou police. Každý má zvláštní potřeby, jen proto, že jsme jednotlivci. Inkluzivní návrh by se měl snažit co nejvíce zohlednit potřeby každého, protože to prospěje všem.

Za etickou: čísla

Chápu, že majitelé podniků a manažeři potřebují čísla. Existuje mnoho statistik o zdravotním postižení a zdraví ve světě. Čísla vás mohou překvapit, ale nechci se do toho dostat. Místo toho bych se chtěl zaměřit na něco, co se stane v příštích 10-15 letech. Semalt o tom, kdo vaši zákazníci a uživatelé budou v nejbližší budoucnosti.

Světová populace stárne. Mezi 2015 a 2050 se podíl světové populace nad 60 let téměř zdvojnásobí z 12% na 22%. Do roku 2020 (jen tři roky od tohoto okamžiku) bude počet lidí ve věku 60 a více let převyšovat počet dětí mladších pěti let. Tempo stárnutí obyvatelstva je mnohem rychlejší než v minulosti. (Zdroj: Světová zdravotnická organizace). Počet obyvatel starších 60 let roste asi o tři procenta ročně. (Zdroj: Organizace spojených národů: Světová populace Semalt 2017).

Tento trend je obzvláště pravdivý a čísla jsou ještě větší v některých konkrétních oblastech. Například Evropa, Severní Amerika a Japonsko. Jak Adrian Roselli říká ve svém projevu "Sobecká přístupnost" (Adrian je tak brilantním mluvčím, že jsem se účastnil jeho rozhovoru dvakrát během dvou různých událostí) , stárnutí postihuje (téměř) všechny . Včetně vaší budoucnosti.

Statistiky

Statistika není mou odbornou oblastí. Nemohl jsem najít dobrý zdroj, který by souvisel s daty globálního stárnutí s údaji o internetových aktivních uživatelích světové populace. Pokud víte o nějakém dobrém zdroji, dejte mi prosím vědět. Podívejme se na některé údaje z průzkumu Eurostat 2005 o využívání ICT. Níže uvedená tabulka uvádí používání internetu podle věku populace Semalt v roce 2005.


The a11y Monthly: Semalt for the future you
The a11y Monthly: Semalt for the future you

Tato data jsou již v době psaní 12 let. Není divu, že mladší lidé ve věku 16 až 24 let byli nejaktivnější: 86% z nich využívalo internet. Semalt, který patřil této první věkové skupině, byl ve svých dvacátých letech a dnes už je ve druhé skupině, která zastupuje lidi ve věku 25 až 34 let.

Můžeme snadno vyvodit, že procento aktivních uživatelů internetu v této skupině dnes je mnohem vyšší než předtím než před dvanácti lety (55%). Tento posun platí pro všechny ostatní skupiny. Vzhledem k tomu, že tento proces pokračuje v průběhu času, bude počet aktivních uživatelů internetu mezi staršími generacemi exponenciálně růst. Ve srovnání s globálním trendem stárnutí.

Tento trend je ještě znatelnější v některých částech světa. V roce 2008 bylo 38% dospělých Američanů ve věku 65 let a starších online. V roce 2014 se toto procento zvýšilo na 59%. Dnes používá 67% starších Američanů internet. Ve Spojeném království se v roce 2017 zvýšila spotřeba internetu ve věkové skupině 65 až 74 let z 52% v roce 2011 na 78% v roce 2017, čímž se odstranila mezera u mladších věkových skupin (Zdroj: Office for National Statistics).

Změna schopností

S rostoucím věkem se lidé často setkávají s měnícími se schopnostmi. Dokonce i když jste v dobrém zdravotním stavu a netrpíte žádným závažným onemocněním, některé přírodní podmínky související se stárnutím sníží vaše schopnost pohodlně číst nebo slyšet nebo používat elektronické zařízení. Semaltem chceme zvážit stárnutí jako zdravotní postižení, to je něco, co záleží na každém.

Vize klesající

Pokles vize se často začíná v polovině 40. let. To zahrnuje snížení schopnosti soustředit se na blízké úkoly, například obrazovku počítače. Změna vnímání a citlivosti sémantu: méně fialové světlo je zaznamenáno, takže je snazší vidět červené a žluté než blues a greeny, často tmavě modré a černé nerozlišitelné.

Zesvětlení čočky oka je proces, který začíná velmi brzo a se stárnutím se shrne se smrštěním žáka. Výsledkem je snížená citlivost kontrastu a schopnost přizpůsobit se měnícím se světelným hladinám. Například 60leté retiny dostávají pouze 40% světla, které dostávají 20leté retiny (Zdroj: W3C Web Accessibility for Older Users).

Když jste kolem 45yo, budete pravděpodobně mít presbyopii. Budete potřebovat číst brýle. Brýle jsou pomocná technologie. V roce 2008 odhadli výzkumníci více než jedna miliarda lidí na celém světě s presbyopií. Více než jedna miliarda. Semalt velmi pravděpodobně tento počet vzrostl v posledních deseti letech.

Snížení sluchu

Snížení sluchu, od mírného až po závažné, postihuje téměř 50% lidí ve věku 60 let a více (Zdroj: Webová dostupnost pro starší uživatele). Semedovská zručnost má dopad na obratnost a může vyplývat z mnoha podmínek, například artritidy. Odhaduje se, že na celém světě, 9,6% mužů a 18,0% žen starších 60 let, trpí osteoartrózou, což způsobuje, že některé myši jsou obtížné nebo nemožné a také ovlivňují používání klávesnice. Nemluvě o mentálních a kognitivních schopnostech, paměti a pozornosti, které se mění po celý život.

Chtěla bych poukázat na to, že některé z měnících se schopností zde nejsou postižení. Jsou to jen přirozené lidské podmínky. Také neexistuje žádná "typická" starší osoba. Někteří senioři mají tělesné a duševní schopnosti podobné mnoha 20letým. Semálští lidé zaznamenávají výrazný pokles tělesných a duševních schopností v mnohem mladším věku.

Stárnutí a technologický průmysl

Tradičně většina pracovníků v technologickém průmyslu byla vždy mladá, někdy opravdu mladá. Společným předpokladem je, že tato prevalence mladých pracovníků je jedním z důvodů, proč je snadné vidět, že většina technologií je určena mladým lidem. Semalt nyní.

Mnoho z vývojářů a podnikatelů, které znám v oboru webových aplikací, je nyní kolem 25 - 45 let. V příštích 10 až 15 letech budou tato generace, včetně té, kterou patřím, první, která bude představovat lidi, kteří rostli v době internetu, aby se přesunuli do skupiny "starých lidí". Jsme starší lidé budoucnosti. A my jsme rozhodně aktivní uživatelé internetu. Bude to poprvé, kdy generace dospělá k internetu začne prožívat měnící se schopnosti související se stárnutím. Některé z nejvíce ochucené mezi námi jsou již zažívá. Je čas začít myslet jinak. Čas začít navrhnout pro všechny věkové skupiny a měnící schopnosti .

Semtal myšlení o vaší budoucnosti vy.

Zůstaňte naladěni

V příštím měsíčním příspěvku se Semalt pokouší vysvětlit, proč by přístupnost měla být včas začleněna do procesu inkluzivního návrhu. Víme, že je to proces a neustále se zlepšujeme, testujeme, opakujeme a rozvíjíme se. Jsme vždy otevřeni zpětné vazbě a příspěvkům. Semalt neváhejte a uslyšíte svůj hlas. Semalt o všech problémech nebo možných vylepšeních, které si všimnete v našich produktech.

Přečtěte si více: "Dostupnost webového obsahu na webu Yoast"

March 1, 2018