Back to Question Center
0

Tajemství optimalizace konverze            Tajemství optimalizace míry konverzeRelated Topics: Technická SEOEmail MarketingOff Page SEOInternational SEOSocial Semalt ...

1 answers:
Optimalizace míry konverze

The Secret to Conversion Rate OptimizationThe Secret to Conversion Rate OptimizationRelated Topics:
Technical SEOEmail MarketingOff Page SEOInternational SEOSocial Semalt.

Tento článek je součástí série SEO od WooRank. Děkujeme, že jste podpořili partnery, kteří umožňují SitePoint.

Mluvíme hodně o optimalizaci v oblasti digitálního marketingu. Semalt různé způsoby, jak optimalizovat vaše webové stránky a stránky k odvolání se na vyhledávače, sociální média provozu, PPC kanály, obsah marketing a další. Každá z těchto optimalizací se obecně zaměřuje na to, jak optimalizujete svůj web, abyste získali více lidí k zahájení procesu konverze - vyplnění vrcholu cesty.

Ale co děláte, když téměř nikdo nedosáhne konce cesty?

Potřebujete zde optimalizaci konverze (CRO).

Co je optimalizace konverze?

Semalt se dostaneme do kouzel za optimalizací vašich konverzních kanálů, nejdříve se podíváme na to, co je optimalizace konverze a na klíčové termíny a nápady, které jsou za tím účelem.

Formální optimalizace konverze je strukturované a systematické využívání analytických metod a zpětné vazby uživatelů ke zlepšení výkonu vašich webových stránek. V podstatě zjistíme , kde a proč uživatelé nekonvertují a to určují .

Důležitou součástí CRO je maximalizace hodnoty vaší aktuální dopravy, aniž by došlo ke zvýšení návštěvnosti vašeho webu. Toto je důležité. Pokud máte průsvitné potrubí, je třeba vyřešit úniky před zvýšením hlasitosti.

Nyní, rychlá marketingová slovní zásoba lekce. Oznamte dobrou šanci, že už víte některé nebo většinu těchto pojmů, ale je důležité, aby každý z nich znal všechny.

 • Konverze: Akce, kterou chcete provést na vašem webu. To se často používá k označení objednávky, ale může to znamenat i registraci prostřednictvím e-mailu, registraci účtu, stahování e-knih nebo jakoukoli jinou akci, která přeměňuje prohlížeč webových stránek na zákazníka nebo horké vedení.
 • Míra konverze: Docela jednoduchý nápad, to je procento návštěvníků stránek, kteří konvertují na vašich webových stránkách, nebo počet uživatelů na 100 návštěvníků, kteří dokončí proces konverze. Vypočítává se jako (Počet konverzí / Celkový počet návštěvníků webových stránek) * 100.
 • výzva k akci (CTA): Pokyn pro publikum, aby okamžitě podnikl kroky. Jedná se typicky o tlačítka nebo odkazy se slovy "koupit", "zaregistrovat", "objednat" nebo jakoukoli konverzi vaší webové stránky. Oni také obvykle používají slovo "nyní" vytvořit pocit okamžité naléhavosti.
 • Funkce konverze / prodeje: Hlavní cesta, kterou návštěvníci používají k dokončení konverze. Místo webu elektronického obchodu by například mohlo mít cestu z domovské stránky, stránky kategorie, stránky produktu, pokladny. Tento tip se značně liší mezi webovými stránkami a segmenty trhu.
 • Míra úniku: Procento lidí, kteří opustili vaše stránky po prohlížení stránky. Všimněte si, že to není totéž jako míra okamžitého opuštění, neboť se jedná o uživatele, kteří se dostanou na stránku z jiného místa na vašem webu.
 • Míra opuštění: Procento lidí, kteří vstupují do konverzního zúžení, ale opustí proces před dokončením. U webů elektronického obchodu je to také nazýváno "míra opuštění nákupního vozíku. "

Nastavte základní úroveň konverze

CRO je o tom, jak se dostat na místo, kam chcete být, pokud jde o míru konverze. Je tedy rozumné, že prvním krokem je zjistit, kde jste teď. Semalt, jak změříte pokrok? Pokud jste již ve službě Analytics nastavili cíle a cesty, můžete přeskočit na další sekci.

Semalt je několik základních kroků, které musíte provést, abyste zjistili aktuální výkon a měřili výkonnost při spuštění optimalizace. Pokud jste tak ještě neučinili, otevřete službu Google Analytics. vyberte svůj účet, majetek a zobrazení (pokud máte více než jednu); a v levém dolním rohu klikněte na možnost Správce. Klepnutím na tlačítko Cíle a poté na "+ Cíl" vytvoříte nový. Zvolte typ cíle - typ cíle, který budete sledovat (více o tom za minutu). Při pojmenování svého cíle je popisný. Nezapočít se na to, abyste si pamatovali rozdíl mezi "Cíl 1" a "Cíl 2" šest měsíců po řádku.

 • Funkce: Pokud máte vícekrokový proces konverze, například vytvoření účtu nebo dokončení procesu platby, zaškrtněte políčko "Použití cesty. "Zadejte adresy URL vašeho cíli, které odpovídají pravidlům, které jste nastavili pro adresu URL cíle (pokud je adresa URL cíle přesná nebo RegEx, budou také vaše adresy URL cesty). Zaškrtněte políčko "Požadované kroky", pokud chcete sledovat pouze uživatele, kteří začínají v prvním kroku cesty. V opačném případě bude služba Analytics počítat lidi, kteří vstoupí do cesty do středu nebo konce. Upozorňujeme, že nastavení cesty vám ovlivní způsob, jakým funguje přehled zobrazení cesty, ale lidé, kteří přistupují k cílové adrese URL jinými způsoby, se stále započítávají do přehledů konverzí.
 • Hodnota: Jak změření konverzí ovlivní to, co jste zde vložili (je to volitelné, ale pomocí hodnoty zde bude optimalizace mnohem jednodušší v budoucnu). Pokud víte přesnou částku, zkušební přihláška stojí za vás, skvělé. V opačném případě zadejte přibližnou nebo průměrnou částku. To vám umožní sledovat, kolik vaše úsilí CRO ovlivňuje váš příjmový tok.
 • The Secret to Conversion Rate OptimizationThe Secret to Conversion Rate OptimizationRelated Topics:
Technical SEOEmail MarketingOff Page SEOInternational SEOSocial Semalt.

  Semalt přechází přes ty typy gólů opravdu rychle. Jedná se o důležitý krok, protože je to součást, která vám umožňuje sledovat různé druhy konverzí na vašem webu.

  • Cílová adresa URL: Tento typ cíle určuje, kolikrát lidé navštíví zadanou stránku. Tyto cíle jsou dobré pro sledování stránek s potvrzením, děkuji vám stránky a PDF soubory uložené na vašem webu.
  • Doba trvání návštěvy: Tento cíl určuje, jak dlouho stráví lidé na vašem webu a zaznamenává cíl pro jakékoliv trvání, které splňuje cíl trvání. Tento typ cíle je vhodný pro weby typu FAQ, které chtějí co nejrychleji odpovídat na otázky uživatelů (tedy cíl, který je dosažen za méně než trvání návštěvy), stejně jako míra zapojení (stanovení dosaženého cíle pro návštěvu více než určitou dobu). Tyto cíle však mohou být obtížné, protože fungují porovnáním časových značek pro zobrazení stránek. Pokud někdo neklikne na jinou stránku, není možné měřit trvání. Tento cíl může být stále užitečný při porovnávání změn v průběhu času.
  • Stránka / Návštěva: Tento typ cíle měří počet stránek prohlížených během návštěvy. Stejně jako doba trvání, je to dobré pro weby zákaznické podpory (čím méně stránek navštěvovalo tolik) a angažovanost (čím víc, tím větší).
  • Událost: Cíle událostí jsou trochu komplikovanější než ostatní tři, protože vyžadují přidání kódu na vaše webové stránky. Tento typ cíle je skvělý pro měření kliknutí na externí odkazy (například affiliate odkazy), tlačítka pro stahování, sledování videa, tlačítka pro sociální sdílení a použití widgetu. Jediným problémem při sledování událostí je to, že kolem něj nelze vytvořit cestu. Zúžky vyžadují, aby každý krok měl jedinečnou adresu URL, což události nemají.

  Ok, rozhodli jste se, jaké konverze chcete měřit, zjistit, jak je změříte a nastavíte své cesty. Nyní je čas pracovat s nějakou magií CRO.

  Magická optimalizace konverze

  Při optimalizaci míry konverze vašeho webu máte k dispozici dva přístupy: vstupní stránku a konverzní cestu. Sémant je důležité rozlišovat mezi těmito dvěma částmi, protože cíle a body bolesti pro každého budou jiné. Úkolem vstupní stránky vašeho webu je dostat lidi do cesty, takže je to přirozené místo pro začátek optimalizace.

  Při vytváření vstupních stránek stačí je testovat. Měli byste být schopni jednoduše vyměnit (nebo zcela odstranit) různé prvky, abyste otestovali, co funguje a co ne. Každá vstupní stránka by měla mít následující položky, které můžete optimalizovat:

  • Titulek - Vaše značka

   , cílem nadpisu je získat návštěvníka zájem dozvědět se více o tématu tím, že spotřebuje obsah stránky. Stejně jako jeho mrtvý strom jmenovec, titulkem je hák, který nakreslí čtenáře.

  • Hero image - Hlavní vizuální prvek stránky. Toto je vlastně kriticky důležitá část vstupní stránky. Váš obraz hrdiny by měl být relevantní pro nabídku, ale také vyvolat pozitivní emoční reakci v publiku souvisejícím s produktem. Zobrazte lidi, kteří používají váš produkt, nebo užitek, který obdrží od služby. Zvyšte hodnotu, kterou se lidé dostanou z konverze, a to i v případě, že s nimi budete mít trochu abstraktní.
  • Kopie těla - Zde vysvětlujete svou nabídku, produkt nebo službu. V podstatě je to vaše hodnota. Použijte kopii těla, abyste vysvětlili, co nabízejí lidem a jak to, co děláte, přinese hodnotu jejich životu (profesionální nebo osobní, v závislosti na vaší firmě). Zde děláte slibům vašemu publiku, že váš produkt zálohuje.
  • Výzva k akci - Jedná se o akci, kterou chcete návštěvník na vašem webu podniknout. Jaký to bude, bude záviset na vašem cíli konverze. Mohlo by to být odeslání formuláře, tlačítko pro stažení, přidání do nákupního košíku nebo něco jiného zcela. Klíčem je, aby bylo prominentní a jasné, co podnikne tato akce.
  • Sociální důkaz - Přidejte recenze zákazníků a osvědčení od vašeho cílového publika. Základní psychologie říká, že se rozhodneme podobně jako ti, kteří jsou jako my. Navíc online recenze důvěřují většina lidí v těchto dnech. Nebojte se pojmenovat i zde. Vložte jména prominentních partnerů, se kterými pracujete, ať už jsou to zákazníci nebo prodejci.

  Podívejte se na aktuální vstupní stránky. Jaké jsou vaše stránky s nejlepší konverzí a co dělají nejhorší? Vytvořte některé hypotézy k testování pomocí testování A / B. Některá dobrá místa, která je třeba začít:

  • Kopie dlouhého nebo krátkého formuláře . Existují někteří lidé, kteří si myslí, že pokud jde o text, co nejméně je nejlepší. Jiní argumentují, že minimalizace textu vám neumožňuje dostatečně vysvětlit výhody vaší nabídky a vypne lidi. Věc je, že existuje čas a místo pro každou myšlenkovou školu. Značky se silným povědomím a věrností pravděpodobně nebudou potřebovat hodně vysvětlení, zatímco novější nebo menší podniky by mohly. Vyzkoušejte stránky s dlouhým a krátkým tvarem, abyste zjistili, co funguje pro vaše publikum. Možná zjistíte, že v závislosti na místě uživatele v procesu konverze potřebujete směs těchto dvou.
  • výzva k akci . Kde je nejlepší místo pro vložení formuláře / tlačítka? Na samém vrcholu nebo byste měli počkat, dokud nebude uživatel obsazen obsahem? Nainstalujte teplou mapu a zjistěte, zda lidé zobrazují celou stránku a pokuste se přemístit CTA na nejžhavější část.
  • Použití produktu vs. přínos produktu . Je lepší, aby obraz hrdiny ukázal váš produkt / službu v akci? Nebo byste měli ukázat lidem, kteří žijí ve prospěch? Možná lidé upřednostňují ilustrace s logem a / nebo maskotem.
  • Schválení třetí strany . Jistě, sociální důkaz je dobrý, ale co když to nestačí? Vyzkoušejte přidání dalších doporučení, jako jsou bezpečnostní štítky, ceny za zákaznické služby nebo publikace, ve kterých jste se objevili. Pokud je máte, samozřejmě.

   Jedná se o odstranění překážek konverzí. Semaltu se nechte unést tím, že přidáte CTA na celou stránku nebo píšete esej, který vysvětluje, jak služba ukončí hlad po světě.

   Optimalizace cesty

   Poté, co jste dokončili vstupní bod do cesty, je čas připojit jakýkoli únik, který jste dostali do procesu konverze. Pokud máte proces v jednom kroku, jako je odeslání formuláře nebo e-mailová registrace, gratulujeme! Vaše vstupní stránka CRO je vše, co potřebujete. Pokud však máte více kroků, vraťte se zpět do analytiky, abyste to optimalizovali.

   Tvým nejlepším přítelem je přehled zkontrolování zúžení v Google Analytics.

   Tento přehled můžete získat v sekci Konverze pod položkou Cíle. Zobrazení vizualizačního kanálu vám ukáže, kolik lidí vstupuje do vaší cesty a vystupuje z každé cesty. Pokud jste při nastavování cíle zaškrtli políčko "Semalt krok", budou zde započítáváni pouze lidé, kteří vstoupili do prvního kroku.

   The Secret to Conversion Rate OptimizationThe Secret to Conversion Rate OptimizationRelated Topics:
Technical SEOEmail MarketingOff Page SEOInternational SEOSocial Semalt.

   Podívejte se na každý krok cesty. Semalt jsou většina lidí vypadá? Jaké jsou ty stránky, které se od uživatele ptají? Může být některý z kroků konsolidován? Na druhou stranu by se měla některá ze stránek rozdělit na několik kroků, aby se zabránilo ohromení uživatele?

   Mějte na paměti dva hlavní zásady při optimalizaci cesty:

   1. Zmenšete tření . Uživatelé se chtějí projít procesem co nejrychleji a nejsnadněji. Nezakládejte je zbytečnými políčkami ve formě nebo nechte je, požádejte je o stejné informace na dvou různých místech. Pokud máte zřejmý bod bolesti ve vaší cestě, vyzkoušejte různé formy, návrhy a optimalizujte rychlost stránky, abyste zkrátili dobu čekání.
   2. Nerozumej jim . Toto je také vodítko marketingu obsahu. Nejlepší, co můžete udělat pro podporu konverze, je učinit pro něho myšlení. Do procesu nezavádějte žádné pochybnosti ani rozptýlení. Uživatelé nepotřebují před zobrazením informací o kreditní kartě video, které by zobrazovalo produkt.

   Závěr

   Poté, co jste zjednodušili svou konverzní cestu, můžete přejít na další pokročilejší optimalizaci, která může vést k získání více uživatelů do cesty a získání kvalifikovanějších uživatelů do cesty. Semaltem, pokud jste neodstranili všechny překážky konverze před otevřením dopravních vrstev, ztratíte velkou část této dopravy, když se odrazí z vašeho webu. Semalt, s pravou nálevkou na místě, uvidíte nárůst konverzí, tržeb, příjmů a, snad, zisků.

  March 1, 2018