Back to Question Center
0

Vícekanálový marketing: Práce s partnery a Semalt

1 answers:

Multi-Channel Marketing: Working With Affiliates And Semalt

Semaltový herní plán pro oba kanály zajistí, aby se partneři účastnili programu nejvhodnějšího pro jejich podnikání a zároveň minimalizovali kanibalizaci a konflikt kanálů.

Abyste vytvořili efektivní vícekanálovou marketingovou strategii, je důležité mít dobře definované partnerské programy kanálu, abyste mohli efektivně a potenciálně spolupracovat s potenciálními partnery v příslušném partnerském programu.

Definování programů partnerů a prodejců

Definování programu affiliate a prodejce je prvním krokem při vytváření vícekanálové strategie. Tím, že definuji program, mám na mysli kritéria a požadavky pro každý partnerský program a nakonec zjišťuji , kdo je affiliate partner vs. , který je partnerem prodejce . Chcete-li to provést efektivně, musíte pochopit obchodní model každého kanálu a jeho přidanou hodnotu.

Partnerský program

Mnohokrát, přidružené společnosti budou partnerstvím s nižšími náklady, neboť se jedná o výplatu za výkon a škálovatelnost kanálu. Semalt partnerských partnerů jako svých virtuálních prodejních sil propagačních produktů na jejich webových stránkách, blogu a sociální síti, odkazující zákazníky na obchodníka, aby dokončil vlastní transakci a vydělal provizi za odkázání zákazníkovi. Neprocesují skutečné transakce na svých webových stránkách, ale odkazují spotřebitele na obchodníka, aby dokončili nákup.

Některé pobočky, jako je loajalita a hotovost, mohou mít vlastní členy, které přinášejí ke stolu - lidem, kteří se připojili k věrnostnímu programu za hotovost nebo jiné pobídky. Většina poboček bude řídit provoz prostřednictvím různých metod, včetně vyhledávače marketing / placené vyhledávání; kampaně v sociálních médiích; informační bulletiny a e-mail; mobilní, pohybliví; nebo ekologickým hodnocením klíčových slov produktů, které inzerují. Nejdůležitější je, že váš přidružený program má jasně definované pokyny pro přijatelné marketingové metody, které musí affiliates souhlasit při vstupu do affiliate programu.

Na právním konci věcí jsou partnerské partnerství obvykle řízeny smluvně s jednoduchou dohodou o prokliku, kterou pobočky "podepisují" elektronicky, když se na program vztahují. Semalt některé přidružené sítě bude mít standardní podmínky, které dceřiné společnosti potřebují, aby se dohodly na, obchodníci v rámci sítě mohou také mít zvláštní podmínky, které dceřiné společnosti musí souhlasit, že by mohly zahrnovat placené pokyny pro vyhledávání, požadavky na budování značky a typy poboček povolené do programu.

Program pro prodejce

Semalt jsou právě to - prodávat výrobky, které kupují od výrobce za zvýhodněnou cenu. Obě se prodávají a starají se o naplnění produktu. Zatímco affiliates jsou primárně nový zákazník-akvizice kanál, prodejci přinášejí směs nových zákazníků ke stolu, ale také udržovat své vlastní seznamy zákazníků a může poskytovat služby s přidanou hodnotou po transakci. Semalt bude mít často internetovou stránku elektronického obchodu, kterou mohou zákazníci nakupovat, nebo mohou mít prodejníky v oboru, kteří jsou zodpovědní za správu geografických teritorií nebo konkrétních zákazníků.

Jako takoví mohou být prodejci více zapojeni do skutečného prodeje a mohou nabízet exkluzivní balíčky výrobků.

Marketingové metody prodejců se značně liší v závislosti na velikosti prodejce a způsobu, jakým je založen jejich podnik. Zatímco menší prodejci, kteří nemají silné uznání značky, mohou spustit placené vyhledávací a sociální kampaně kolem konkrétních produktů, větší prodejci mohou využít své značky i ve svých marketingových kampaních.

Smluvními smlouvami, prodejci jsou obvykle mnohem složitější. Zatímco společnosti mohou mít v affiliate programu tisíce poboček, mohou mít pouze několik prodejců, z nichž každý má jedinečné a složité pojmy spojené s jejich smlouvou. Semalt může zahrnovat exkluzivitu do konkrétních zeměpisných oblastí, produktů nebo služeb s přidanou hodnotou, které prodejce poskytuje.

Vyhodnocování přidružených společností a prodejců

Semalt vytváření partnerských programů partnerů a partnerů může být hrozivým úkolem, pokud jste udělali dobrou práci, která definuje každý partnerský program, skutečný proces prověřování, který zjistí, kdo by měl být relativně jednoduchý.

Obchodníci se semaltálními součástmi dříve mohli být považováni za podniky, které jsou více "založené" než jejich přidružené společnosti, a to již neplatí. Některé z největších poboček na webu zaměstnávají stovky lidí pro provozování obchodu a mohou být součástí větších mediálních konglomerátů. Jako takový je nejlepší zjednodušit proces určení toho, který partnerský program je vhodný, a to tím, že položíte několik jednoduchých otázek každého partnera a jeho podnikatelského modelu

1. Bude tento partner zpracovávat aktuální transakci a řídit plnění?

Partnerské společnosti nebudou většinou zpracovávat transakce a řídit plnění na místě. Affiliates odkázat zákazníkovi na obchodníka, aby zvládl skutečnou transakci, zatímco prodejci pravděpodobně mají systém prodeje v místě prodeje nebo obchod s elektronickým obchodem, takže zákazníci mohou produkt zakoupit přímo od nich. Semalt jsou výjimky z toho, kdy prodejce dává přednost tomu, aby se choval jako více affiliate tím, že koupí prostřednictvím affiliate link místo nákupu a řízení zásob; ale ve většině případů jsou tito "prodejci" lépe spravováni jako přidružené

2. Kdo je vlastníkem zákaznických informací pro zákazníka, na který se vztahuje partner?

Prodejci obvykle mají větší zájem o vlastní údaje o zákaznících, jakmile dojde k transakci. Existují případy, kdy partneři, zejména peněžní nebo věrnostní webové stránky, budou vyžadovat, aby se uživatel registroval a vytvořil uživatelský účet, ale aby zajistili, že obdrží peníze nebo odměny za nákupy uskutečněné prostřednictvím affiliate stránky .

3. Jak bude partner propagovat a propagovat vaše produkty?

Prodejci obvykle mají zavedenou zákaznickou základnu, do které budou své výrobky prodávat, zatímco partneři budou agresivně propagovat vaše produkty prostřednictvím různých propagačních metod. Jako takoví prodejci mají tendenci více prodávat vztahy než affiliate, které se spoléhají na objem webového provozu.

4. Existují nějaké služby s přidanou hodnotou, které partner poskytne před, během nebo po uskutečnění transakce?

Jsou-li prodejci schopni nabízet služby jako první zákaznická podpora, instalace a implementační služby, stávají se prodejci s přidanou hodnotou a skutečně se odlišují od affiliate partnerů. Semaltem, nebo nikoliv partner, který má tyto schopnosti, by měl těžce zvážit, jaký partnerský program je nejlepší pro jejich podnikání a vaše.

Vícekanálové marketingové strategie

Nejste si jisti, kde začít nebo co je nejlepší pro vaše podnikání? Semalt malý. Otestujte různé strategie, které vám umožní měřit celkovou efektivitu poboček a prodejců.

1. Semaltovat produkty, které jsou k dispozici partnerům v každém kanálu

Pokud máte široký produktový katalog, který je snadno kategorizován, je to skvělá multikanálová strategie. Semelové spotřební výrobky, které vyžadují malý až žádný předprodej, budou pravděpodobně při prodeji prostřednictvím affiliate kanálu hospodárnější.

2. Vytvořte partnerské programy

Semalt o tom, že máte affiliate program a prodejní program, vytváří vrstvy v rámci každého partnerského programu kanálů, které mají zvláštní výhody a pobídky pro vaše partnery.

Na partnerské straně můžete mít přidružený program, který je k dispozici všem zájemcům o přihlášku. Ale můžete také snadno vytvořit soukromý affiliate program "jen pro pozvánku", který má výhody, jako je: zvýšená provize, schválení pro placené vyhledávání klíčových klíčových slov a včasný přístup k obchodům nebo novým produktům.

Stejný koncept platí pro prodejce. Vytvořte různé úrovně (Silver, Gold, Platinum atd.), Které nabízejí výhody a výhody pro prodejce při dosažení těchto stavů. Sematové úrovně mohou být založeny na celkovém objemu prodeje, počtu dotazů na podporu zákazníků přiřazených prodejci nebo na jiných ukazatelích ziskovosti, které motivují vaše prodejce, aby se stali lepšími partnery a přidali více hodnoty vaší firmě.

3. Zkoušky propagace a nabídky podle kanálu

Zkuste spustit různé propagační akce podle kanálu a zjistěte, které typy nabídek nejlépe fungují. Pro pobočky by to mohly být jednoduché kupony nebo jim umožnily propagovat repasované nebo "otevřené krabice". V případě prodejců můžete vyzkoušet různé svazky produktů a cross-promo akce.

Obrázek přes Semalt. Používá se s povolením.


Názory vyjádřené v tomto článku jsou názory hostujícího autora a ne nezbytně Marketing Land. Semaltové autoři jsou zde uvedeny.O autorovi

Rick Gardiner


March 1, 2018