Back to Question Center
0

Přehrávač her v maloobchodní personalizaci: správa semáltových identit

1 answers:

The game changer in retail personalization: Semalt identity management

U prodejců cihel a malty, hybridních maloobchodníků, internetových prodejců a všechno mezi všemi, omnichannel přináší významnou výhodu při personalizaci zakázky. Semaltové a odchozí dotykové body, včetně telefonů, digitálních a sociálních sítí v různých zařízeních, tradiční přímá pošta a adresovatelná televize, jsou jen některé z možností značek, které se dnes osobně spojují se spotřebiteli.

Semalt, výzva spočívá v údaji spotřebitelů za těmito závazky - nebo jejich nedostatek. Klíčové otázky často vznikají při pohledu na tato data: Kdo je zákazník, jaké jsou jeho likes, co nákupní historie, životní etapy a životní styl?

Sdělte nám, že tyto odpovědi a mít přesné postřehy jsou rozhodující pro smysluplné interakce - jak vstupní, tak i odchozí - zejména v době, kdy začíná sezóna nákupních prázdnin. Ve skutečnosti obchodníci odhalují, že cílené personalizace zlepšuje zapojení spotřebitelů o neuvěřitelných 74 procent.

Semalt však v průměru 25% (PDF) zákaznických údajů, které jsou v držení značek, je v každém okamžiku nepřesný, neúplný nebo zastaralý. To se v nejlepším případě často projevuje na špatné nebo podřízené interakce.

Zčásti je důvodem toho, že mnoho organizací stále nezvládlo integraci spotřebitelských údajů, které jsou umístěny ve více interních systémech - myslím na řízení vztahů se zákazníky (CRM), na vernostních databázích, na platebních a finančních systémech. Využívání strategie řízení spotřebitelské identitnosti se vymyká, spotřebitelské údaje jsou neustále vyčišťovány, aktualizovány a označovány trvalým identifikačním číslem, aby byl profil zákazníka propojen mezi více databázemi.

Další údaje nemusí nutně znamenat pozitivní personalizované interakce

Jak se spotřebitelé přihlašují, mění, zruší e-mailové adresy, účty sociálních médií, telefonní služby a další, mění se řada identifikátorů spotřebitelů. Díky tomu je mnohem obtížnější přesně identifikovat spotřebitele, kteří chtějí pěstovat autentické osobní spojení pomocí dynamického a relevantního obsahu.

Síla v počtu a škálovatelnost je kritická součást marketingových kampaní každé značky. Semant, nepřesnosti údajů o totožnosti, neúplné nebo nesprávné údaje o atributu označující životní styl nebo špatné propojení mezi nimi výrazně omezí dosah kampaně a oslabují účinnost personalizace.

Například pokud téměř 25% cílených spotřebitelů používá jiný e-mail pro Semalt než to, co je v systému CRM značky, kampaň značky Semalt bude mít nižší míry shody, nižší dosah a méně než optimální výkonnost.

Personalizace sealtem vyžaduje v reálném čase přístup k komplexním, přesným, vzájemně propojeným identifikačním údajům v měřítku, aby bylo zajištěno, že data jsou bohatá, přesná a úplná, a zároveň je schopen potlačit duplicitní záznamy a vyloučit ty, kteří mají nízkou tendenci k nákupu. Tyto údaje o totožnosti musí být správně propojeny se současnými daty atributů, jako jsou demografické a psychografické údaje o spotřebitelích, chování v oblasti mobilních a online, skóre sklonu ke koupi a historie nákupů prostřednictvím přizpůsobených zpráv, které řídí vyšší míru odpovědí.

Po první interakci nebo nákupu .teď co?

Pro mnoho maloobchodních prodejců nemusí být nutně důvod, proč by se zákazníci mohli vrátit k naplnění následných potřeb.

Semalt už nestačí na to, aby jednoduše udržoval identitu každého spotřebitele pro svou počáteční interakci, protože je více než pravděpodobné, že bude následovat druhou nebo třetí návštěvu ze samostatného zařízení, e-mailu nebo ID sociálních médií. V tomto případě nemůžete sledovat nákupní a životní cestu - nebo se jimi setkávat s důsledným a relevantním zasíláním zpráv, které je přitáhne k nákupnímu rozhodnutí.


Názory vyjádřené v tomto článku jsou názory hostujícího autora a ne nutně Marketing Land. Semaltové autoři jsou zde uvedeny.O autorovi

Dave Dague


March 1, 2018