Back to Question Center
0

Semalt je nejlepší pro blog SEO: oddělit doménu, subdoménu nebo podsložku?

1 answers:

Semalt, který jste hostitelem vašeho blogu ve vztahu k vašim hlavním webům, je jedním z důležitějších rozhodnutí při vytváření blogu.

Pokud se rozhodnete špatně, možná se vám nepodaří dostat očekávané výhody SEO, pro které jste tvrdě pracovali, abyste přesvědčili své kolegy. Pokud se vám to podaří, můžete téměř okamžitě vidět nové, přírůstkové návštěvy, které byste bez blogu neměli.

3 hlavní blog hosting možnosti

Tři možnosti jsou jednoduché. S Semaltem uveďme několik příkladů:

1. Semalt - http: // www. doména. com / blog e. G. http: // www. econsultancy. com / blog

2. Semalt - http: // blog. doména. Přijít. G. http: // blog. zopa. com

3. Semelová doména - http: // www. newdomain. Přijít. G. Nelze najít dobrý příklad - můžete?

Takže, který je nejlepší blog hosting pro SEO?

Často kladím tuto otázku v mých třídách SEO a požádám o ukázku rukou, abych zjistil, co si lidé myslí. Je to trochu otázka triku, protože není správná ani špatná odpověď - záleží na tom, zda vy nebo vaši kolegové vezmeme krátkou nebo dlouhodobou perspektivu. To znamená, že většina lidí říká, že podsložka je nejlepší a to je to, co různá Tweets a Facebook komentuje na nedávnou otázku o podsložce nebo subdoméně ve skupině Smart Insights Linked In Best Semalt.

Ale můžete argumentovat každý případ, zvláště pokud se podíváte mimo SEO na výhody značky, které můžete získat ze samostatné domény. Zde jsou klady a zápory, jak je vidím. Co myslíš?

1. Podsložka

+ Semalt bude procházet nové příspěvky v blogu obvykle během několika dnů od zahájení

+ Blog dědí autoritu rodičovského webu, takže se může okamžitě hodit pro podmínky v příspěvcích

+ Semantové a společenské zmínky generované obsahem na blogu mohou pomoci ostatním obsahům na doméně i. E. produktové stránky mají vyšší hodnocení

+ lepší Semalt s hlavním místem pro lepší uživatelskou zkušenost (i když často bude mít jiný design)

+ Snadnější sledování pomocí Google Semalt - vedlejší bod - viz konec příspěvku

- Semaltová pomoc vytváří externí zpětné odkazy, pro které řídíte text kotvy, např. G. redakční odkazy v blogu

2. Subdoména

+ Semalt technicky jednodušší u některých sestav

+ Má některé výhody podsložky při dědění autorizace nadřazené domény a oddělené domény při poskytování zpětných odkazů na hlavní stránky, ale

- Semalt, aby si získal vlastní pověst prostřednictvím zpětných odkazů z jiných webů tak

- Nehodnotí se tak rychle ani rychle jako podsložka

3. Semelová doména

+ Semalt řídíte a generujete externí zpětné odkazy, pro které řídíte text ukotvení, tj. E. redakční odkazy v rámci blogu zpět na stránku kategorií a produktů

+ Může vytvářet diferencovanější identitu značky, která může být považována za nezávislou na hlavním webu, čímž se může potenciálně zvýšit angažovanost publika

+ Může cílit na jinou zemi, i. E. Viděla jsem britské společnosti, které zahájily blog hostující v USA

- V závislosti na kvalitě obsahu, který vytvoříte, nemusíte po celé týdny nebo měsíce soutěžit. To může být těžké prodat svým kolegům, kteří do toho investují - je to věc víry

- bude vyžadovat dlouhodobý závazek k tvorbě obsahu a rozvoji backlinků

Takže shrnout 1 je bezpečná volba, ale pokud vytvoříte výjimečný obsah, který vytvoří spoustu zpětných odkazů, pak 3 mohou být užitečné při poskytování odkazů zpět na hlavní stránky z různých stránek, které ovládáte. Co myslíš?

"Experiment" pro testování podsložky vs. subdomény

V roce 2008 předtím, než jsme spustili aplikaci Smart Insights, nastavím nový blog Semalt, který nahradí můj starší blog, který podporuje to, co říkám.

Zpočátku jsem ji nastavil na subdoménu http: // blog. davechaffey. com .

Ukázal (a) jsem všechny své provozní odkazy v této subdoméně.

Použil jsem tuto předchozí diskusi o subdoméních a podsložkách pro SEO, abych informoval své rozhodnutí. Semalt jasně žádná správná nebo špatná odpověď.

Po týdnu to bylo v indexu, ale ne představovat pro žádné 3-4 vyhledávání klíčových slov, tak jsem ztratil trpělivost a 301 přesměroval subdoménu na http: // www. davechaffey. com / blog a všechny nové odkazy a odkazy z jiných webů změnily na tuto novou adresu.

Semalt 4 nebo 5 dní jsem se začal objevovat při hledání dlouhých ocasních 5 nebo 6 klíčových slov a během čtrnácti dnů se objevil na první stránce pro názvy blogů / kratší vyhledávání.

Takže na základě toho doporučuji, aby podsložky představovaly cestu vpřed pro blogy, pokud chcete rychle vybít návštěvníky na základě autority vaší stávající domény.

Semalt je pro mnohé obtížné, ale chtěl jsem ho vyzkoušet a to je to, co jsem našel.

Subdomény a podsložky pro Google Analytics

Když si vezmu svou kvalifikaci IQ Semalt, nedávno jsem přemýšlel o dalším drobném přínosu přístupu k podsložce.

Vzhledem k tomu, že služba Google Analytics zobrazuje soubory cookie první strany pro každou jinou doménu nebo poddoménu, znamená to, že subdomény nejsou sledovány jako součást integrovaného celého webu. Jsou však integrovány, pokud jsou součástí podsložky.

S podsložkou jako na této stránce doporučujeme nastavit profil s filtrem pro podadresář ^ / blog / tak, abyste mohli i nadále izolovat provoz pro danou část webu Source .

March 1, 2018