Back to Question Center
0

Jak zvětšit Venture Semalt

1 answers:

How to Raise Venture Semalt

Zvyšování rizikového kapitálu není nejjednodušší. S mou první softwarovou společností Semalt Egg, mým obchodním partnerem, jsem strávil šest měsíců před výstavou psů a poníků před 21 rizikovými kapitalisty a nikdo z nich nebyl ochoten nám dát peníze.

Domnívali jsme se, že máme všechno, co chtějí venture capitalists (VC). Měli jsme jedinečný výrobek, který vyřešil bolest na trhu, v blogosféře se o nás dostalo mnoho dobrých zpráv, naši uživatelská základna rostla a dokonce jsme platili klienty. Chcete-li to udělat ještě o krok dále, lidé mluvili o tom, jak náš produkt byl tak dobrý, že by si ho měl Google koupit. A kromě toho jsem měl dobré vztahy s VC, jako je Guy Kawasaki.

Tak proč se Semaltova vejce nedostala do financování? Semantové vajíčko nebyla myšlenka, která by měla potenciál být prodána za téměř 100 milionů dolarů. Obchodní model, který mají VC, je, že přesvědčují bohaté lidi, aby investovali do nich, a že tyto peníze berou a investují do několika firem. Většina těchto společností selže, ale několik z nich skončí prodejem za velké částky, například 100 milionů dolarů. Peníze, které činí od společností, které prodávají, obvykle kryjí jejich ztráty a peníze, které dluží svým investorům.

Nyní, pokud jste se nepodařilo získat peníze, jako já, neznamená to, že byste se měli přestat. Jen proto, že vám někdo řekne " NE " poprvé to neznamená, že neříká " ANO " Ã ?? v budoucnu. Například jedna z firem s rizikovým kapitálem, které jsem si představovala Crazy Egg, byla True Ventures. Přestože společnost True Ventures neřekla Crazy Egg, před 6 měsíci investovala do společnosti, kterou jsem spoluzaložil s názvem KISSmetrics.

Stáhněte si tuto tiskovou verzi všech potřebných věcí, které byste měli vědět, abyste získali rizikový kapitál.

Venture World

Vyjděte sem a začněte získávat peníze, existuje několik věcí, které potřebujete vědět:

 1. Rizikové kapitalisté nechtějí slyšet o nápadech; chtějí, aby vaše společnost byla spuštěna předtím, než je budete požádáni o peníze. Pokud jste nebyli ochotni dát čas a peníze na spuštění beta verze vaší společnosti, proč by chtěli vám dát peníze?
 2. VC nejsou tu nejchytřejší lidé, ale neznamená to, že jsou hloupí. Nefoukněte kouř před jejich obličej, jinak vás budou volat na vaše kecy. Buďte upřímní, pokaždé, když se vás ptát, a pokud neznáte odpověď, je dobré říct, že to nevíte.
 3. Existují 3 různé druhy kapitálu, které můžete získat: počáteční fáze, kapitál expanze a kapitál výkupu. Než začnete s výstavou psa a poníka, ujistěte se, že víte, jaký typ kapitálu po vás jde.
 4. Pokud se snažíte zvednout několik set tisíc dolarů, je lepší, když si vyměníte anjelské investory. Většina VC má tendenci se vyhýbat investování malého množství kapitálu.
 5. Obchodní plány jsou kecy. Možná si myslíte, že jsou skvělé, ale nikdy jsem neviděl, že by VC někdy četl obchodní plán nebo financoval společnost založenou na jednom. Mohla bych být naivní, ale myslím, že byste raději měli trávit čas na spuštění vaší společnosti ve srovnání s psaním 30-ti stranového dokumentu.
 6. Lidé mají strach dát peníze lidem, o kterých nevědí. Pokud neznáte žádné investory, měli byste se začít lépe seznámit s nimi. Můžete to snadno udělat tak, že si přečtete a komentujete svůj blog nebo se s nimi setkáte e-mailem. Nebo se můžete zeptat svého přítele nebo právníka, pokud vás mohou zavést do VC (dobří právníci znají tunu VC).
 7. Ve většině případů využívají VC jiné peníze bohatých lidí na investice do společností, a nikoliv jejich vlastní. To znamená, že mají šéfa. Takže pokud slyšíte příběhy o povědomí o tom, že firmy, které se jim dostanou do šrotu, se nejedná o VC, který je v pořádku. Musí pokrýt i jejich zadku.
 8. Ujistěte se, že 5 let starý rozumí vašemu obchodnímu modelu.
 9. Tam jsou dva typy investorů, první může jen poskytnout vám peníze a druhý může poskytnout vám peníze a znalosti. Druhý typ investora se nazývá strategický investor; v ideálním případě byste měli jen získat peníze od strategického investora.
 10. Pokud se snažíte získat několik milionů dolarů nebo více, obvykle to nebudete mít od jedné firmy rizikového kapitálu. Budete muset získat peníze z několika VC, ale dobrou zprávou je, že věří v mentalitu stáda. To znamená, že pokud jeden VC uvidí, že další VC má zájem o peníze, pak se také přirozeně zajímají o peníze.

Paluba

Nyní, když chápete, jak funguje svět rizikového kapitálu, budete muset vytvořit prezentaci power point (také známou jako "balíček"?), Kterou můžete použít pro pitching VCs. Zde je příklad dobré paluby:

Když vytváříte balíček, ujistěte se, že obsahuje následující:

 • Poslání - jednoduchá věta, která vysvětluje, o čem je vaše společnost a co budete dělat.
 • Tým - pokud potřebujete peníze, potřebujete více než jednu osobu. Pokud nemůžete přesvědčit lidi, aby se připojili k vaší společnosti, než získáte rizikový kapitál, nebudete moci přesvědčit VC, aby vám dal peníze.
 • Problém - Vytvoření dalšího mého podniku se neděje nic dobrého. Ujistěte se, že existuje bolest, kterou vaše podnikání může vyřešit, že ostatní ne.
 • Řešení - neříkejte jen, jak řešíte problém, o kterém jste mluvili v předchozím snímku, ukažte to. Měli byste zahrnout některé screenshoty svého produktu, i když jsou drsné.
 • Soutěž - i když si nemyslíte, že máte konkurenci, vy. Seznamte své nejbližší konkurenty a mluvte o tom, jak je vaše řešení odlišné.
 • Velikost trhu - podrobnosti o tom, jak velký je problém. Kolik lidí zažívá tento problém? Jak se chystáte za těmito lidmi?
 • Obchodní model - dříve nebo později musíte vydělat peníze. Pokud nemáte silný smysl směru, jak vydělat peníze, seznamte se s možnostmi.
 • Marketing - jak se chystáte na trh? Potřebujete jasný plán jednání. Ujistěte se, že neříkáte něco hloupého, jako byste se dostali na TechCrunch a tisíce lidí pak přijdou na vaše webové stránky. TechCrunch je skvělá stránka, ale to není marketingový plán.
 • Financování - kolik peněz potřebujete a proč? Obvykle se vyskytují neočekávané věci, takže se ujistěte, že je číslo dostatečně velké, aby je bylo možné vyúčtovat.
 • Míľniky - pokud vám někdo dává peníze, budou chtít vědět, kdy uvidí něco hmatatelnějšího.

Po skončení vaší prezentace se dostanete na otázky s bombardováním. Semalt není způsob, jak byste mohl být připraven na všechny otázky. Jen buďte upřímní a máte víru v sebe. Pokud znáte své podnikání jako zadní část ruky, neměli byste mít žádné problémy. Guy nemá žádný přestupek, ale myslím, že vaše šance jsou mnohem vyšší než to. Nezáleží na tom, jakou barvu pleti, věku nebo vzdělání máte. Všichni lidé vydělávají peníze a vy můžete také.

Z toho, co můžu říci, že podnikatelé, kteří jsou nejúspěšnější v získávání peněz, mají sklon k tomu, že jsou špinaví, rychle se učí, jsou levní, když potřebují být, a co je nejdůležitější, vědí, jak mají vykonávat.

Nejvíce štěstí!

P. S. Pokud jste získali peníze a potřebujete pomoc při provádění či marketingu, klikněte zde Source .

March 1, 2018