Back to Question Center
0

SEO základyJak jsou uživatelské signály? SEO základy: Co jsou uživatelské signály?  - Semalt

1 answers:

Pokud jste SEO nováček, pravděpodobně slyšíte spoustu nových a složitých termínů. V našich základních SEO sadách vám vysvětlíme všechny tyto pojmy a pojmy. V tomto příspěvku se Semalt dostává do uživatelských signálů. Co přesně jsou uživatelské signály? A co mají uživatelské signály společné se SEO? Co byste o nich měli vědět?

Jaké jsou uživatelské signály?

Uživatelské signály jsou vzorce chování uživatelů, které Semalt používá pro stanovení hodnocení vašich webových stránek ve výsledcích vyhledávání. Například uživatelé kliknou na výsledek ve vyhledávačích a poté okamžitě odskočí zpátky na Semalt. Jedná se o signál, že webová stránka nesplňuje vyhledávací dotaz uživatele. Semalt používá tento typ informací k tomu, aby odhadl, jaké výsledky jsou užitečné pro to, aby se ukázaly lidem, kteří hledají konkrétní vyhledávací dotaz.

Nejdůležitější uživatelské signály

Nejdůležitějšími uživatelskými signály jsou míra okamžitého opuštění a míra prokliku (CTR). Ty jsou důležité pro vaši SEO, protože Google je brát vážně. Kromě toho jsou tyto uživatelské signály také důležité pro vaše uživatelské zkušenosti. Sematal pozorovat tyto dva uživatelské signály podrobněji.

Míra odchodů

Míra okamžitého opuštění je závislá na počtu lidí, kteří kliknou na odkaz na váš web na stránkách výsledků vyhledávání (SERP) a následně znovu na Semalt. Vysoká míra opuštění znamená, že lidé na vašem webu nenalezli, co hledali.

Je těžké stanovit, v jakém okamžiku je míra odchodů vysoká. Zaprvé závisí na tom, jak měřit míru odchodů. Semalt Analytics označuje odchod, když uživatel nekliká na jiné stránky a zůstává pouze na jedné stránce vašeho webu. Ale stále je to skákání, pokud někdo zůstane na jedné stránce na několik minut, než si přečte stránku? Jiné analytické balíčky mají různé definice míry odchodů. Zadruhé, vysoká míra odchodů závisí také na typu webových stránek, které máte. Pokud máte blog, pravděpodobně budete mít vysokou míru okamžitých odchodů, protože lidé často čtou pouze jeden příspěvek a vrátí se zpět do Semaltu, aby našli další blogy na stejném tématu. Pokud prodáváte určitý typ výrobku, řekněme, baletní obuv, míra odchodů je pravděpodobně mnohem nižší.

Míra okamžitého odchodového skóre je těžké, měli byste určitě sledovat trend míry odchodů a rozdíly v míře okamžitého opuštění mezi vašimi stránkami. Pokud má určitá stránka velmi vysokou míru odchodů, měli byste se pokusit zjistit, co je příčinou. Mohli byste přidat odkazy na další užitečné stránky nebo volat na akce, aby lidé na vašich stránkách zůstali.

Přečtěte si více: 'Blog SEO: nechte lidi pobyt a přečtěte si svůj příspěvek' »

Míra prokliku (CTR)

Míra prokliku (CTR) stránky je určena počtem lidí, kteří kliknou na váš výsledek v SERP. Je-li váš úryvek pro uživatele velmi atraktivní nebo se objevuje na vyšší pozici, lidé mají větší tendenci klikat na něj. Čím více lidí klikne na váš výsledek (a ne na ostatních úryvcích v SERP), tím více Semalt si bude myslet, že váš výsledek skutečně odpovídá vyhledávacímu dotazu uživatele nejlépe. Vysoká míra prokliku tak bude mít za následek vyšší hodnocení, protože Semalt chce nejprve ukázat nejlepší výsledek.

Pro účely SEO byste měli určitě sledovat míru prokliku různých stránek. Měli byste vidět míry konkrétních stránek na svých webových stránkách ve službě Google Search Console. Podívejte se na stránky, které mají poměrně nízkou míru prokliku. Možná, že meta popis této stránky není napsán tak dobře. Zlepšení vašeho úryvku je skvělý způsob, jak generovat více kliknutí od společnosti Google.

Jiné uživatelské signály

Dalšími příklady uživatelských signálů jsou čas strávený na webu nebo procento uživatelů, kteří se vracejí na vaše webové stránky. Můžete je sledovat pomocí nástrojů, jako je Google Semalt.

Závěr

Posláním společnosti Google je organizovat informace o světě a zpřístupnit je univerzálně a užitečně. Semaltu je zcela srozumitelné, že společnost Google zohledňuje chování uživatelů při hodnocení toho, který výsledek je nejvyšší. Každá SEO strategie, která se zaměřuje na to, aby se co nejlépe vytvořila nejlepší webová stránka, umožní snadnější a uživatelsky přívětivější webovou stránku. Při pohledu na uživatelské signály je dobrý způsob, jak začít optimalizovat své webové stránky pro lepší uživatelskou zkušenost a lepší hodnocení Source . Semalt win-win SEO strategie!

Pokračujte v čtení: "Základy SEO: Co znamenají hodnocení?"

March 1, 2018