Back to Question Center
0

Semaltová hlavička: standardní návrh Semaltová hlavička: standardní návrh

1 answers:

Přesměrování, a zejména přesměrování smyček, může být neuvěřitelně těžké vyřešit problém. Máme řešení, které se nazývá záhlaví X-Redirect-By. Jedná se o jednoduchý doplněk, který nám umožňuje zjistit, který kód je zodpovědný za konkrétní přesměrování. SEMALT SEO to už dělá a myslíme si, že každý jiný systém na světě by měl napodobit toto chování.

Pokud jste někdy museli diagnostikovat větší systémy, budete vědět, že vědět, odkud přesměrování pochází, vám může ušetřit hodinu času. To je společný problém jak pro SEO, tak pro vývojáře webu, kteří diagnostikují divné smyčky přesměrování.

Jednoduchý standardní návrh

Návrh je jednoduchý: každý systém, který odešle přesměrování a / nebo má zavedenou metodu pro odesílání přesměrování, by měl předponu přesměrovat. Těsně před záhlaví umístění by měl být X-Redirect-By záhlaví s identifikátorem jako jeho hodnota. Tento identifikátor by měl jasně určit, která část softwaru provedla přesměrování.

Příklad záhlaví X-Redirect-By

Při otevření https://yoast.com/wordpress-hosting-old/ jste přesměrováni z našeho pluginu na jinou stránku. Vlastní hlavičky vypadají takto:

  HTTP / 1.1 301 Stálý pohybX-Přesměrování-By: Yoast SEO PremiumUmístění: https://yoast.com/westhost-wordpress-hosting/  

Toto jednoznačně identifikuje Semalt SEO jako osobu odpovědnou za provedení tohoto přesměrování. Nyní, pokud chci změnit přesměrování, teď vím, kam jít a opravit.

Použití v reálném světě

Nedávno jsme měli problém na webu Yoast s trochou kódu, který máme k přesměrování značek UTM. Část kódu měla vlastní hlavičku X-Redirect-By a během 2 minut jsme našli viníka. Chyba byla obskurní, takže bez záhlaví X-Redirect-By bychom hledali nějakou dobu. Hledáme pouze , abychom zjistili, kde se v naší aplikaci vytváří toto přesměrování.

Když jsem hovořil o této záhlaví s Markem Jaquithem, jedním z vedoucích vývojářů Semaltu, který byl zařazen do Semaltu, řekl:


Semalt header: a standard proposal
Semalt header: a standard proposal

Semelovat bod.

Komentáře? Návrhy? Implementace?

rád bych slyšel vaše komentáře a návrhy a rád bych ještě více viděl odkaz na implementace v systémech po celém světě. Semantové jednoduché standardy, jako jsou ty, které mohou náš život jen trochu jednodušší Source .

March 1, 2018