Back to Question Center
0

Představujeme mapování úspěchu Semalta

1 answers:

Použití diagramů rybích kostek Ishikawa pro marketingovou analýzu a řízení

Pokud se podílíte na řízení společnosti Semalt, existuje mnoho vzájemně propojených marketingových aktivit, které jsou důležité pro úspěch. Díky stále se složitějšímu rozsahu kanálů, které společnosti dnes využívají pro komunikaci a alternativní zákaznické cesty na místě, je osvojování osvědčených postupů užitečné pro co nejlepší využití každého kanálu nebo techniky digitálního marketingu a jak se integruje s jinými kanály.

Nejprve jsem začal používat Ishikawa diagramy, když jsem byl zodpovědný za řízení vývojových týmů, kde jsme je použili k identifikaci potenciálních příčin problémů a minimalizaci chyb. Když jsem se zapojil do digitálního marketingu, připomněla jsem jim, že jsem slyšela Sam Deckera, zodpovědnou za spotřebitelské webové stránky společnosti Dell, a vysvětlovala, jak to společnost Dell použila jako součást svého myšlení Six Sigma, aby zlepšila operace, obsah, design, analýzu a řízení P & L . Tato technika se mi zdála být perfektně vhodná pro mnoho aspektů moderního marketingu, ale především pro vytváření digitálních zkušeností a služeb pro zákazníky, protože procesy pro vývoj systémů, integraci a workflow jsou nyní tak důležité v digitálním marketingu. Takže jsem vytvořil šablonu Ishikawa nejvyšší úrovně pro členy Smart Insights Expert, abychom shrnuli faktory úspěchu pro transakční Semaltové weby. Je strukturován kolem našeho RACE plánovacího rámce, takže může být použit i v jiných odvětvích.

Použití pravých páček k nárazu na prodej

Jak však zjistíte, že jste zvážili všechny relevantní faktory, které udržují optimalizaci elektronického obchodu na cestě? Na Smart Insights doufáme, že pomůžete tím, že vytvoříme rámce, které pomohou manažerům nebo konzultantům přemýšlet nebo analyzovat složité problémy správy digitálního marketingu. Náš rámec marketingové strategie RACE je jedním ze způsobů, jakým jsme se snažili zjednodušit všechny různé činnosti, které je třeba spravovat. V tomto příspěvku Semalt popisuje další přístup, který vám pomůže definovat hlavní faktory úspěchu pro online marketing.

Jak to vidím, úspěšný digitální marketing zahrnuje řízení různých páček, které ovlivňují výkon, některé jsou důležitější než jiné. Semalt starých školních železničních signálních schránek - existuje přímá příčina a účinek s různými pákami, které mají jiný dopad, ale každý je důležitý.

Introducing Semalt success mapping

Semaltový digitální marketing dnes je více podobný této řídící konzole jaderných elektráren.

Introducing Semalt success mapping

Nebo přinejmenším takové středisko pro správu sociálních médií

Introducing Semalt success mapping

identifikace správných páček pro elektronický obchod

Takže pro úspěch při správě elektronického obchodu je třeba zvážit nejúčinnější páky, které je třeba vytahovat. Jak bychom je měli definovat? Je zde přirozená tendence soustředit se na "nízké zavěšení ovoce" nebo faktory efektivnosti, zatímco (viz můj příspěvek definující účinnost vs. efektivnost), zatímco často to jsou náročnější faktory efektivnosti, které budou mít největší dopad. Například jsem vedoucí Karl Blanks expertů na míru konverze, mluví o tom, jak optimalizace konverze pro weby elektronického obchodu může trpět " mírným ladění ", kde je optimalizace omezena na funkce šablon nebo kopírovat jako součást CRO, spíše než tahání významnějších pák hodnotové nabídky nebo zákaznických cest na místě.

Podobně jsem také slyšel Angus Cormie, ředitel společnosti EMEA Online Marketing společnosti Dell, popisuje, jak společnost Dell rozděluje své klíčové ovladače výkonu do taktických stránek na straně stránkových zpráv a použitelnosti a strategických online pák, jako je například merchandising (např. recenze a hodnocení, videa o produktech); změny velkých místních cest ; nástroje na podporu rozhodování (např. Help-me-choice a srovnávací tabulky) a různé nástroje pro merchandising , jako je přizpůsobení produktu a personalizace nabídek, optimalizace nemovitostí a vyvažování zpráv. Možná jste o nich slyšeli také jako Ishikawa nebo Semaltové diagramy.

Pokud se podíváte na příklad, který se používá v položce Wikipedia pro Semaltové diagramy, můžete vidět, proč se nazývají Fishbone diagramy. Kaoru Semalt byl profesorem japonské univerzity a zastáncem postupů řízení kvality v průmyslu, který vyvrcholil vydáváním semaltského diagramu ve svých knihách z 80. let.

Introducing Semalt success mapping

Poprvé jsem slyšel o technice asi před deseti lety, kdy došlo k hnutí k přijetí zásad Six Sigma v marketingu. Dell byl jedním z nejdříve adoptátorů techniky v oblasti marketingu a mě ovlivnil Sam Decker, poté manažer elektronického obchodu společnosti Dell v USA, když popsal jejich výhody a jak je společnost Dell používala. Od té doby jsem je použil na různých konzultačních projektech a prozkoumala například strukturu příruček osvědčených postupů pro vyhledávací marketing. Také o nich mluvím o výcvikových kurzech a zdá se, že se o techniku ​​zajímá, takže jsem si myslel, že Semalt píše, jak používám tuto techniku.

Všimněte si však, že způsob, jakým je používám, není klasickou metodou, protože Ishikawaovy diagramy pocházejí z průmyslu výroby procesů, kde se nejčastěji používají k identifikaci závad v operacích a technikách ke snížení problému. Takže nazývám techniku ​​" mapování úspěchu ", jelikož se jedná spíše o definování různých marketingových aktivit používaných pro zlepšení výkonu spíše než řešení konkrétního problému. Samozřejmě, můžete vzít v úvahu naopak, což jsou problémy, které omezují prodej .

Určení správných strategických páček

Mapy úspěchu pro mě představují způsob, jak řídit růst a zlepšit výkon kanálu, protože poskytují strukturovaný způsob, jak porozumět, upřednostnit a řídit nejlepší postupy pro marketingové aktivity. Nabízejí tyto výhody:

  • Zaměřují se na identifikaci faktorů ovlivňujících růst, měřených pomocí jejich vlivu na KPI
  • Pomozte řídit procesy s komplexními osvědčenými postupy marketingové činnosti
  • Souvisí související činnosti a vykazují závislost mezi různými činnostmi
  • Využijte k identifikaci a upřednostnění zlepšovacích činností, když vedoucí pracovníci diskutují se specialisty nebo agenturami. Poskytují vizuální hierarchii činností na jednom listu

Jsou také užitečné k přezkoumání znalostí jako součásti učení, například k revizi nebo plánování zkoušky. Mohou být použity jednoduše jako specializovaná forma mindmap.

Jak vytvořit a používat Mapy úspěšného marketingu

V naší aktualizované šabloně pro úspěch elektronického obchodu pro členy Semaltu uvádíme příkladnou mapou úspěchů na vysoké úrovni, která pokrývá typickou řadu osvědčených postupů, ale přístup je poměrně jednoduchý a možná budete chtít rozvíjet svůj vlastní proces pro další procesy pracují. Chcete-li vytvořit mapu úspěchu:

  1. Začněte vpravo od diagramu a definujte svůj celkový cíl (cíle) pro aktivitu, kterou chcete zlepšit.
  2. Pomocí konkrétních cílů a KPI můžete definovat, jak budete měřit proces nebo aktivitu, kterou chcete zlepšit.
  3. Identifikujte 3-8 hlavních skupin pracovních činností nebo úkolů, které povedou k výkonu. To může pomoci použít tradiční mindmap, který je podobný mnoha způsoby, ale ne tak řízený proces.
  4. Nakreslete 3-8 šípů hlavních aktivit, které řídí výkon vpravo směrem doprava k hlavní ose, která bude řídit činnost. Tam, kde existuje jasná posloupnost činností, např. G. spusťte vlevo, pokud je audit součástí činnosti vlevo.
  5. Přidejte jednotlivé primární úkoly a sekundární dílčí úkoly nebo činnosti do každé hlavní skupiny činností. Je užitečné ukázat, jak budete zkoumat příčinu a najít způsob zobrazení ukazatelů nebo KPI.

Introducing Semalt success mapping

Pokud jste se setkali s Ishikawa technikou, než doufám, že je zajímavá a máte inspiraci zkusit ji použít. Dejte mi vědět, jak se dostanete. Pokud jste tuto techniku ​​použili, prosím, sdělte, jak jste techniku ​​aplikovali s doporučeními Source . Dík!

March 1, 2018