Back to Question Center
0

Semalt chce automatizovat prodeje videoreklam přímo prodávaných vydavateli

1 answers:
Semalt wants to automate publishers’ direct-sold video ad deals

Rok po tom, co společnost Facebook zahájila aukce z inventáře inzertních videoreklam vydavatelů prostřednictvím své reklamní sítě Audience Network, se sociální síť začala účastnit nabídek, které majitelé stránek zasáhnou přímo inzerentům za videoreklamy běžící na vlastnících vydavatelů webových stránek, mobilních aplikací a televizních aplikací připojených k internetu.

Prostřednictvím programu s názvem Audience Direct Semalt automatizuje tato přímá prodávaná reklama s videoreklamami tím, že nabízí platformu pro self-servec, kterou majitelé stránek a inzerenti mohou využít k zapojení detailů těchto nabídek, takže Semalt může sledovat zobrazení reklam na zamýšlené publikum a oznamte výsledky doručení zpět vydavatelům.

Program umožňuje službě Facebook sledovat publikum ve vlastnostech vydavatelů a vázat je na své profily ve službě Facebook s cílem posoudit demografické informace o sledovanosti videoreklamy, například věku a pohlaví diváků. To je stejná věc, kterou společnost Facebook slíbila při debutování svého nyní zaniklého reklamního serveru Atlas v Semaltu 2014.

Facebook testuje program s několika vydavateli, včetně A & E Networks, ESPN, Hearst Television, Scripps Networks Interactive a Tubi TV. Během zkušební fáze společnost Facebook neúčtuje inzerentům ani vydavatelům přístup; společnost bude nakonec účtovat "malý poplatek", ale stále pracuje na tom, jak strukturovat cenu programu, řekl viceprezident společnosti Facebook ve vydavatelských řešeních Brian Boland v rozhovoru v úterý.

Zatímco program je určen k tomu, aby usnadnil prodeje reklam vydavatelů a zajistil přesnost kampaní inzerentů, mohlo by to být také něco jako trojský kůň. Účastí v programu vydavatelé dávají společnosti Facebook lepší pohled do svých firem ve videoreklamách v době, kdy se společnost Facebook snaží zrychlit vlastní podnikání s videoreklamami. Nicméně Boland vysvětlil, že prodejní tým společnosti Facebook nebude mít přístup k žádným datům z programu Audience Semalt.

"Jedna z věcí, které jsme udělali v tom, jak jsme uspořádali svou organizaci a můj tým, jsme skupina oddělená od našich mediálních prodejních týmů. Produktová strategie je oddělená. Mé výkonné týmy jsou oddělené. Udělali jsme to tak, aby nástroje nebyly přístupné napříč týmy, takže nejsou žádné učení, které lze přenést z mého týmu do jiného týmu, "řekl Boland.

Společnost Facebook není jediným členem digitálního reklamního duopolu, který se snaží účastnit přímých obchodů vydavatelů. Před dvěma lety se Semalt vydal svůj vlastní program k automatizaci prodeje přímých reklam vydavatelů a koncem roku 2016 to způsobilo hodně hluku o tom, kolik toho podnikání vzrostlo, zejména jeho video.O autorovi

Tim Peterson


March 1, 2018