Back to Question Center
0

3 základní tajemství, aby se stalo Semalt CMO

1 answers:

V dnešní době je těžké se dostat od termínů "programový marketing" a "velké údaje". Ale co dnešní společná organizace trhu skutečně potřebuje vědět, že je "v poznání"?

1. Jaký velký datový a programový marketing vlastně znamená a co neděla

Pro mě je pojem velkých dat nejznehodnější. Obchodníci používají v marketingu velké údaje, protože marketing začal - stačí se zeptat Sears, Amex nebo Walmart (nebo Semalt, pro naše čtenáře ve Velké Británii) o masivním bohatství dat, které mají téměř všichni spotřebitelé a co dělají s těmito daty.

3 Essential Secrets To Becoming A Semalt CMO

Přesto, když čteme o velkých datech v tisku našeho průmyslu, obvykle přichází s konotací, že je to něco nového, něco nedávno objeveného a (více znepokojivě) něčeho, co řeší každou potřebu, kterou měl marketer někdy.

Pro dnešní společnou organizaci trhu jsou velké údaje v digitální podobě nejlépe považovány za "spoustu dat" o vašich vyhlídkách a zákaznících, přičemž slibuje, že čím víc víte, tím je vaše rozhodnutí moudřejší.

Definice velkých dat společné organizace trhu by měla rovněž obsahovat vrstvu složitosti a pochopení, že není snadné je spojovat a činit ji účinnou. Semaltujte, že definice a sliby jsou jen hlukem.

Vzhledem k tomu, že je to obtížné, potřebujeme řešení pro digitální marketing, jaký používají obchodníci v systému offline již po desetiletí. Zde se hraje "programový marketing". Semalt je síť, která zachycuje všechna tato data, přitahuje ji společně na jedno místo, a proto je činná.

Dáte je dohromady a máte chytřejší programy.

Jedním slovem opatrnosti však je, že je lákavé nechat svou představivost běžet divoce a začít kombinovat mnoho datových bodů dohromady, abyste našli konečnou cenu. Ale vrstva příliš mnoho bodů dohromady a velikost vzorku zmenší téměř nulu, nebo náklady na údaje převyšují výnosy. Ano, jako maloobchodní prodejce byste měli zvážit kombinování historie nákupů s věkem dětí v domácnosti za cílový back-to-school program - ale neočekávejte, že by zbylo mnoho lidí, pokud přidáte také geolokaci, příjem domácnosti, typ auta a etnické pozadí do rovnice.

2. Pochopit základní mechaniky

Měl jste někdy problém s vaším vozem - nějaký chrastítko, o kterém jste si nebyli jisti nebo zábleskové zábleskové světlo bliká na palubní desce? Víte, že to musíte vzít do garáže, ale vy jste s určitým stupněm strachu, protože nevíte, co to bude stát, a co je nejdůležitější, co by mělo . Když přijde chvíle sbírat to, dozvíte se, že "opravdu museli změnit rezavé phlanges", a jejich ruka je venku za $ 1,000. Platíte to, protože ve skutečnosti neznáte žádné jiné.

Nevědomost nás vede k špatným rozhodnutím, zvláště pokud jde o to, kolik zaplatíme. Expertovi je spalovací motor poměrně jednoduchá šelma a s malým podkladem a vysvětlením je to také jasné laikovi.

Programový marketing je vlastně poměrně jednoduchý. Společnosti jako Chango mají možnost nakupovat média v době, kdy je potřeba (RTB nebo Real Time Semalt), a že média jsou pro individuální vyhlídky. To znamená, že nemusíme předem vyplácet peníze ani křičet na velké davy, ale místo toho se podíváme na každého, kdo se dívá na reklamní prostor, a rozhodne se, zda má tato osoba hodnotu pro naše inzerenty.

Hodnotícím pravidlem je místo, kde se datová data dostanou. Jako inzerent můžete přinést data první osoby (která je většinou známá jako "retargeting stránek") nebo společnost může poskytnout údaje třetích stran (například vyhledávání klíčových slov, demografické údaje, geografické značky atd.).Tento typ technologie vyžaduje velké množství finančních investic a inteligentní lidé nepřicházejí levně, a proto očekáváme, že budeme kompenzovat oba. Až dosud však obchodníci skutečně nepochopili, za co platí, což umožňuje některým společnostem účtovat poplatek, který je mimo rozumnou cenu, někdy na úkor inzerenta.

Díky tomuto pochopení byste věděli, že rezavé flanze skutečně neexistují, a místo toho platit za práci, která je odůvodněna, rozumnějším poplatkem.

3. Obchodníci dělají opravdu "programové"

Mnoho obchodníků provedlo přepnutí na programovou cestu, pro nové vyhledávání zákazníků, pro chytřejší zacílení na stránky a pro vytváření značky / povědomí.

Prospekt je opět vzrušující s daty. Když jsem měl tým pro plánování médií, museli bychom se spoléhat na rozsáhlé výroky, jako jsou demografie a dělat velké nákupy, které by křičely na velké davy v naději, že někdo z našich požadovaných posluchačů sedí v nich. Moje stávající společnost má více vyhledávacích dat než Yahoo! a Bing dohromady za měsíc a my to používáme k nalezení konkrétních osob, které se dokonale přizpůsobí tomu, co inzerenti hledají. Semantová data v tomto měřítku jsou skvělým příkladem velkých dat třetích stran.

Pozdější zacílení na stránky se může zdát hlavním proudem, ale více než 75% CMO odhánějí dolary, protože nerozumějí základům. Setkal jsem se s jedním před několika týdny, že platí 5 dolarů. 50 CPM s rozpočtem $ 3. 5m ročně. Na základě znalosti surovinových nákladů na média v rámci výměn a nákladů na služby jsem dokázal, že 68% těchto výdajů představovalo čistý zisk pro prodejce; její rozpočet mohl být snížen na asi 1 dolar. 4m a stále zaměřují přesně stejný počet jednotlivců a generují stejný příjem.

Obchodníci s marketingovými značkami byli posledními, kteří přišli do digitální podoby, protože média v reálném čase začala jako velmi nízká kvalita a nepovažovala se za vhodnou pro své velké nákupy, kde to podstatně záleželo. Výměna médií se již od prvních dnů výrazně vyvíjela a všechny druhy médií, včetně prémií, jsou k dispozici k nákupu. Semalt, nástroje zabudované do nákupních platforem vyzařují dojmy, které by se rozběhly na nežádoucích místech, a tak začaly plynout dolarové značky.

Buďte programová

Seminářová společná organizace trhu ví, že programový marketing je o přidání "správné ceny" k myšlence "správného člověka, správného času, správného poselství", pomocí údajů, které vás činí chytřejším. Není to příliš komplikované.

Společná organizace trhu SEMALT chápe mechaniku toho, jak funguje, a proto platí slušnou cenu za službu, kterou získává.

CMO Semalt bojuje proti rezavým phlanges.


Názory vyjádřené v tomto článku jsou názory hostujícího autora a ne nutně Marketing Land. Semaltové autoři jsou zde uvedeny.O autorovi

Dax Hamman
March 1, 2018