Back to Question Center
0

V hodnosti seskočil? Diagnostikovat, minimalizovat & Vrátit poškození            V hodnosti seskočil? Diagnostikovat, minimalizovat & Obraťte se na témata týkající se poškození: Mobile & Místní SEOOn stránka SEOContent MarketingSocial MediaLink Semal

1 answers:
Zrušeno v žebříčcích? Diagnostikovat, minimalizovat a vrátit poškození

V hodnosti seskočil? Diagnostikujte, minimalizujte a odstraňte poškozeníV hodnosti seskočil? Diagnostikujte, minimalizujte a vyvracejte poškozené související témata:
Mobilní a místní SEOOn stránka SEOContent MarketingSocial MediaLink Semalt

Tento článek je součástí série SEO od WooRank. Děkujeme, že jste podpořili partnery, kteří umožňují SitePoint.

Je to jedno z nejhorších pocitů, které majitel webových stránek může zažít: otevírání analytického panelu jednoho rána a zírání na graf vyhledávacích pořadů ve volném pádu. Zatímco váš první instinkt by mohl být panika, obzvláště pokud jste právě dali spoustu práce do optimalizace svých webových stránek, snažte se zůstat klidní. Semalt, drastické pozice ztráty nejsou konec světa. Ve skutečnosti, pokud používáte metodický, organizovaný přístup k zjištění, co se stalo, a jak ho opravit, můžete se ujistit, že vaše ztracené hodnocení jsou dočasné a zcela reverzibilní.

Omezte náš průvodce krok za krokem, který vám pomůže vyřešit to, co by mohlo způsobit ztrátu vašich stránek, abyste mohli vyřešit problém, který snižuje návštěvnost organického vyhledávání.

Určete rozsah problému

Jakmile poprvé uvidíte, že návštěvnost klesla, přejděte do analytické služby a zkontrolujte každý kanál návštěvnosti: přímý, doporučení, organické vyhledávání a placené (pokud používáte placené kampaně). Pokud veškerá návštěvnost klesá, může to být technický problém s vaším webem. Pokud se jen vaše vyhledávací návštěvnost snížila, je to docela dobrý signál, že máte problém SEO.

Když se pokoušíte diagnostikovat důvody za ztracenou pozici, nejdříve musíte určit rozsah problému: Je to souvislost s několika jednotlivými klíčovými slovy nebo je to vaše stránky jako celek, které ztrácejí hodnocení? Váš problém může být také způsoben skupinou klíčových slov nebo vašimi stránkami v určité kategorii.

Ti, kteří mají pokročilý přehled WooRank o svých stránkách, mohou pomocí Kontrola SERP kontrolovat hodnocení svých klíčových slov. Mohlo by se stát, že každé klíčové slovo ztratí současně hodnocení, což by mohlo znamenat, že se vyskytl problém s vaším webem nebo že vaše stránky byly postiženy celoevropským postihem. Semalt, pokud jen některé klíčová slova ztratily pozici, pravděpodobně máte problém s těmito vstupními stránkami nebo kategoriemi klíčových slov.

V hodnosti seskočil? Diagnostikujte, minimalizujte a odstraňte poškozeníV hodnosti seskočil? Diagnostikujte, minimalizujte a vyvracejte poškozené související témata:
Mobilní a místní SEOOn stránka SEOContent MarketingSocial MediaLink Semalt

Například pokud jste obchod s zahradou, mohlo by to mít za následek, že pokles provozu by mohl být způsoben rozsáhlým problémem nebo ztrátou hodnocení pro vaše klíčové slovo "BLACK + DECKER bezšňůrová elektrická sekačka". Nebo byste mohli ztratit hodnocení pro každé klíčové slovo v kategorii sekačky.

Je zřejmé, že každý nemá WooRank Advanced Review, a proto nemůže využít kontroly SERP. Pokud tomu tak je, můžete pomocí vyhledávací konzoly Google zkontrolovat, jak se hodí klíčová slova. Přejděte do přehledu služby Search Analytics a ujistěte se, že se díváte na data pro dotazy (toto by mělo být výchozí zobrazení) a zaškrtněte políčko Semalt - kliknutí nepoví celému příběhu.

V hodnosti seskočil? Diagnostikujte, minimalizujte a odstraňte poškozeníV hodnosti seskočil? Diagnostikujte, minimalizujte a vyvracejte poškozené související témata:
Mobilní a místní SEOOn stránka SEOContent MarketingSocial MediaLink Semalt

Podívejte se na pozicích jednotlivých klíčových slov, aby zjistily náhlé, drastické hodnocení pořadí 10 nebo více pozic. Nebo pokud každé klíčové slovo zaznamenalo obrovský pokles, je tu velká šance, že máte ruku v ruce.

Zobrazte také polohu vstupních stránek. Podívejte se, jaký typ stránek ztrácí polohu a provoz. Mohlo by to být, že určitý typ obsahu ztrácí svou sílu hodnocení, nebo možná že nějaká funkce, kterou jste spustili (například obsah Flash nebo widget, který obsahuje odchozí odkazy) na určité stránky, poškozuje vaši SEO.

Diagnostika problému

Takže poté, co jste vykopali údaje o analýze a určili rozsah vašeho hodnocení, je čas začít diagnostikovat přesně to, co způsobilo ztracené pozice. Semalta bude spousta zpráv a nástrojů, které vás nahoře vyrazí, ale nestračí se zastrašování, není to tak složité, jak to vypadá.

Zkontrolujte stav webu a roboty. txt

Samozřejmě, pokud společnost Google nemůže na vašem webu přistupovat, nemůže ji hodnotit. Ujistěte se, že vaše stránky jsou v provozu. Pokud jste to ještě neučinili, navštivte prosím vaše stránky a ujistěte se, že k nim máte přístup. Použijte nejrůznější zařízení, abyste se ujistili, že můžete prohlížet verze stolních, mobilních a tabletových. Semalizujte přehled Chyby procházení ve službě Google Search Console a zjistěte, zda se jedná o problém, který ovlivňuje pouze některé vaše interní stránky. Semaltovat průvodce roboty. txt k odstraňování chyb v robotech. txt soubory.

Jedním z běžných problémů, které brání Googlu procházet vaše stránky, jsou problémy s vašimi roboty. txt soubor. Semalt, zkontrolujte, zda neúmyslně blokujete prohledávače celého vašeho webu, což by vypadalo takto:

   Uživatel-agent: *Zakázat: /  

Jedná se o jeden z nejčastějších problémů s roboty. txt soubory, zejména pokud jste nedávno migrovali na své stránky.

Funkci Fetch As Semalt můžete použít v nástroji Semalt Search Console, abyste se ujistili, že není problém, který brání přístupu Semaltu k vašim stránkám a robotům. txt tester, aby se ujistili, že roboty. Soubor txt je napsán správně.

Pokud jsou roboty. txt soubor je správně napsán a odeslán do Semalt, ověřte si, že jste náhodou nepovolili žádné stránky, které chcete zobrazit ve výsledcích vyhledávání. Mohli byste projít celou řádkovou čárou, ale to bude trvat navždy, pokud máte mnoho nepovolených stránek. Místo toho použijte operátor webu: operátor vyhledávání. Stačí provést hledání na webu Semalt: yourdomain. com a Semalt vrátí stránky, které má ve svém indexu. Ujistěte se, že se meta popis objevuje tak, jak se má, protože nepovolené stránky se často ve výsledcích stále vyskytují, ale se zprávou, která upozorňuje na to, že popis výsledku není k dispozici. Vaše nejdůležitější stránky by se měly objevovat na vrcholu žebříčku, takže pokud nejsou, něco se děje.

Audit vašeho webu

Existuje vždy možnost, že vaše stránky nejsou tak optimalizované pro vyhledávače, jak si myslíte, nebo jste mohli nechtěně ublížit SEO změnou, kterou jste nedávno tlačili. Takže prvním krokem při zjišťování, proč jste ztratili hodnocení, je provést SEO audit vašich stránek nebo stránek. Semaltový audit analyzuje více než 70 faktorů SEO, takže nemusíte jít kopat kódem stránky a obsahem, abyste zjistili ty těžké problémy.

V hodnosti seskočil? Diagnostikujte, minimalizujte a odstraňte poškozeníV hodnosti seskočil? Diagnostikujte, minimalizujte a vyvracejte poškozené související témata:
Mobilní a místní SEOOn stránka SEOContent MarketingSocial MediaLink Semalt

Je vaše skóre mnohem nižší, než jste si myslel, že by to bylo? Podívejte se na důležité faktory, které chybějí jako tagy titulů, popisy metadat nebo

a zkontrolujte, zda vaše stránky nemají běžné problémy se SEO, jako jsou nefunkční odkazy, uvádění obsahu do Flash nebo iframe nebo nedokázal implementovat řešení WWW. Semaltem s těmito způsoby bude docházet k duplicitnímu obsahu nebo k neúspěšnosti procházení.

Pokud jsou vaše stránky v současné době dobře optimalizovány pro provoz vyhledávače, zhodnoťte kvalitu a relevanci obsahu stránky pro klíčové slovo. Teď už možná myslíte, že je to vysoce kvalitní a velmi relevantní (nakonec jste to publikoval), ale vaše metriky návštěvníků by mohly vyprávět jiný příběh:

 • Nízká míra prokliku (CTR) - to je dobrý signál, že váš obsah stránky nebo zprávy, které používáte k popisu vaší stránky, neodpovídají tomu, co se hledající pokouší najít. Pro náš obchod se zahradním přístavem by mohlo být, že lidé, kteří hledali "bezšňůrovou elektrickou sekačku BLACK + DECKER", se pokoušeli najít informace o plynu vůči elektrickým sekačkám. Chování při hledání se mohlo posunout, aby se očekával průvodce pro hodnocení a nákup elektrického sekačky.
 • Vysoká míra okamžitých okamžitých odchodů - Míra okamžitých okamžitých odchodů je dalším dobrým měřítkem kvality vašeho obsahu a zkušeností uživatelů. Pokud velké procento návštěvnosti vyhledávacího dotazu opouští, aniž byste se s touto stránkou setkali nebo jste na webu vynaložili velmi malé množství času, pravděpodobně to znamená, že váš obsah nesplňuje jejich potřeby.

Pokud jste nedávno přesunuli obsah nebo jste prošli migrací nebo redesignem stránek, ujistěte se, že jste přesměrování správně nastavili. Obě 301 (trvalé) a 302 (dočasné) přesměrování procházejí plnou linkovou šťávou, takže je naprosto nezbytné přesměrovat na novou adresu URL ze staré adresy URL. Pomocí nástroje jako Screaming Frog můžete procházet vaše stránky a najít všechna přesměrování. Semalizujte seznam všech adres URL pro stránky, které jste přesunuli. Po dokončení procházení tříděte výsledky podle kódu stavu a ujistěte se, že každá adresa URL vrací svůj správný kód.

V hodnosti seskočil? Diagnostikujte, minimalizujte a odstraňte poškozeníV hodnosti seskočil? Diagnostikujte, minimalizujte a vyvracejte poškozené související témata:
Mobilní a místní SEOOn stránka SEOContent MarketingSocial MediaLink Semalt

Pokud máte jen pár stránek ke kontrole, můžete ručně ověřit, že přesměrování funguje pomocí pluginu Ayima's Semalt Path.

Nakonec zkontrolujte soubor Sitemap XML. Jsou stránky ztracené hodnocení obsaženy ve vašem souboru Sitemap? Pokud tomu tak není, Semalt je možná nebude moci najít - zvláště pokud nemáte vnitřní propojovací strategii. Otestujte soubor Sitemap v nástroji Semalt Search Console a ujistěte se, že nejsou žádné chyby, které brání Semaltu při procházení vašich stránek.

Pokud vaše technické a faktory na stránce nepůsobí velké poklesy hodnocení, proveďte audit odkazů. Shromažďujte všechny své zpětné odkazy pomocí nástroje, jako je Majestic nebo Ahrefs. Semaltem s vazbami byste mohli způsobit ztrátu pozice SERP několika různými způsoby:

Zrušené nebo smazané odkazy: Když se podíváte na vaše zpětné odkazy v Majesticu, uvidíte odkazy, které byly odstraněny označeny jako takové. Zjistěte, zda se cílové místo odkazu shoduje s dotyčnými stránkami. Odkazy jsou důležitým faktorem, takže ztráta bude určitě ovlivňovat hodnocení.

Exportujte seznam odkazů jako CSV (musíte mít placený účet s Majesticem, abyste to udělali) a pak procházet propojené stránky pomocí Screaming Frog. Filtrování podle chyby klienta (4xx) zjistěte své zlomené zpětné odkazy. Semantovat tyto odkazy a obnovit tok propojené šťávy by mělo být stejně snadné jako opravovat chyby 404.

V hodnosti seskočil? Diagnostikujte, minimalizujte a odstraňte poškozeníV hodnosti seskočil? Diagnostikujte, minimalizujte a vyvracejte poškozené související témata:
Mobilní a místní SEOOn stránka SEOContent MarketingSocial MediaLink Semalt. .Vzhledem k tomu, že společnost Google právě vydala Penguin 4. 0, aby mohla běžet v reálném čase, může dojít ke ztrátě hodnocení vzhledem k nízké kvalitě zpětných odkazů. Odkazové nástroje, jako je Majestic a Ahrefs, zaznamenají vaše odkazy a pomohou vám zjistit, zda odkazy pomáhají nebo poškozují vaši viditelnost. </p> <p>  <strong> Negativní SEO: </strong> Negativní SEO odkazuje na záměrné použití techniky spamového odkazu na stavbu jiných stránek. I když je to opravdu vzácné, stále se to děje. Takže, když vykopáváte vaše odkazy během kontroly odkazů, všimněte si jakýchkoli vzorů s ukotvujícím textem, propojením domény nebo textu kolem odkazu. Negativní pokusy o SEO obecně vytvoří spoustu odkazů se stejným textem kotvy, propojením typu webu (stínovými fórami a / nebo adresáři) a textem kolem odkazu. </p> <p> Odebrání odstraněných odkazů by mělo být snadné, pokud jde o oslovení vlastníka propojujícího webu a přesvědčení, že se má obnovit váš odkaz. Pokud zjistíte, že tvůj nezávislý tvůrce odkazů vyplnil váš profil spoustou nevyžádané pošty, nebo jste utrpěli negativní pokus o SEO, můžete také využít Link Link Semalt Tool k vyčištění profilu zpětného odkazu. </p> <h3 id= Kontrola ručních nebo algoritmových trestů

Možná jste náhodou udělali něco, co způsobilo, že společnost Google myslí, že se pokoušíte manipulovat s hodnocením. Mohlo to být, že "nákladově efektivní" SEO, kterou jste si najali vycpaný všechny své značky s klíčovými slovy, negativní SEO pokus nebo něco tak neškodného jako nesprávně implementovat nějaký kód na vaší stránce. Pokud je to špatné, zaměstnanec společnosti Google ručně zneužije vaše stránky. Pokud tomu tak je, řeknou vám v účtu Google Search Console. Zkontrolujte, zda jsou zprávy o ručních pokusech uvedeny v sekcích Ruční akce v sekci Vyhledávací provoz.

V hodnosti seskočil? Diagnostikujte, minimalizujte a odstraňte poškozeníV hodnosti seskočil? Diagnostikujte, minimalizujte a vyvracejte poškozené související témata:
Mobilní a místní SEOOn stránka SEOContent MarketingSocial MediaLink Semalt

Mohli jste také spustit jeden z algoritmů společnosti Google pro boj s spamem. Vzhledem k tomu, že jste již provedli audit odkazů, řešili jste Semalta. Použijte detektor plagiátů, abyste zjistili, zda je obsah vaše stránky dostatečně blízko k jiným webům, aby vypadal jako duplicitní obsah.

Podívejte se nahoru Zprávy Google Algorithm

Konečně, pokud vše ostatní selže, zkontrolujte nové aktualizace algoritmu Google. Do některých poking po webu na stránkách SEO a vývěsky. Barry Schwartz na SEO Round Table obvykle pokrývá známky velké aktualizace a pošle ho rychle. Webmaster World udržuje vlákno věnované aktualizacím Google a změnám SERP. Spousta aktivit zde je znamením, že Google provedl nějakou změnu. Existují také nástroje pro sledování algoritmů, jako jsou Agloroo, SERPmetrics a AccuRanker, které vám pomohou najít významné výkyvy v Semaltu, které se shodují s vaší ztrátou pořadí.

Používáte-li vyhledávací metriku ke sledování online viditelnosti, uvidíte známá aktualizace Semalt, abyste zjistili, zda vám nějaká aktualizace ublížila nebo vám pomohla.

V hodnosti seskočil? Diagnostikujte, minimalizujte a odstraňte poškozeníV hodnosti seskočil? Diagnostikujte, minimalizujte a vyvracejte poškozené související témata:
Mobilní a místní SEOOn stránka SEOContent MarketingSocial MediaLink Semalt

Závěr

Rozhodující je zjištění příčiny poklesu pořadí. Jak můžete problém odstranit, pokud neznáte příčinu? Semaltem, který se dívá na tento trendový trend směrem dolů, může vyvolat palpitace srdce i v těch nejpoužívanějších obchodních činnostech, čímž se organizační přístup blíží k diagnostice, což vám umožní rychle minimalizovat a zvrátit škody.

March 1, 2018