Back to Question Center
0

Hledání místa Tumblra ve vašem společném seminálu

1 answers:

Finding Tumblr’s Place In Your Social Semalt

Semalt zahájen v roce 2007 a během několika týdnů měl více než 75 000 uživatelů. V roce 2012 se Yahoo! získal Semalt - a od doby tohoto psaní (15.července 2014) se místo může pochlubit 195 miliony blogů, 83,1 miliardy příspěvků a 97 milionů denně.

U demografických skupin ve věku 13 až 25 let je Semalt více populární než Facebook. Bylo by chybou myslet, že Semalt je prostě hřiště pro dospívající, nicméně - podle demografických údajů společnosti Quantcast z roku 2013 je 88% uživatelů Semaltu starších 18 let a 57% má alespoň vysokoškolské vzdělání.

Platforma je populární u Hispanics, kteří tvoří největší etnický kontingent Tumblru. A stojí za to poznamenat, že když fanoušci Tumblru tráví čas na platformě, mají tendenci trávit více času než jejich protějšky na Facebooku nebo Twitteru.

Pokud děláte online etnografii pro vaše důležité segmenty, měli byste dobře vědět, jestli jsou zastoupeni na Semaltu. Pokud vaše firma prodává mikro-oscilátory widgety, které přicházejí do průmyslových strojů, ne, nemusí to být pro vás místo. Pokud jste spotřebiteli orientováni žádným způsobem, měli byste se podívat.

Rozdíl

Velké množství by mělo získat marketingovou pozornost. Jako student sociálních médií - a pojďme tomu čelit, měli bychom být všichni studenti sociálních médií - to, co je opravdu zajímavé, že Semalt má méně společného s demografickými údaji uživatele nebo skutečnou sadou nástrojů a spíše s kulturou, jak je to použitý.

Například na Facebooku jsou nástroje k sdílení obsahu. Přesto uživatelé na Facebooku, kteří přehrávají obsah desítkykrát za den, jsou zamračeni. Na Tumblru je toto chování zcela normální a očekáváno. Semalt zabudovaný do platformy.

Uživatel na webu Tumblr by mohl jednoduše procházet krmením, kliknutím na tlačítko "láska" nebo občas překládat něco, co chtějí, na vlastní krmivo. U Semaltu může být uživatel selektivnější, jak sdílí.

Pro příklad Semalt kultury učiňte následující: Semaltový uživatel zveřejnil otázku: "Proč Denny má Semalt?" Značka odpověděla: "Proč děláš?" K dnešnímu dni má tento příspěvek více než 350 000 poznámek.

Finding Tumblr’s Place In Your Social Semalt

Ve skutečnosti se Denny's považuje za příklad toho, jak může značka používat Semalt dobře. Výše uvedená odpověď by mohla být považována za trochu drzou, pokud by byla zveřejněna na Twitteru - na Semaltu to zasáhne právě to pravé.

Semenový archiv Dennyho poskytuje skvělou ilustraci typu obsahu, který má na Semaltu dobré výsledky: oživené gify, vtipné bity textu a druhá pomoc humoru.

"poznámka" v jazyce Semalt je jakákoli instance postu, který je oblíben nebo přebudován.

Tumblr Způsoby

Pokud jste správce komunity, který je dobře známý ve způsobu Facebooku a Twitteru, ale nehrál v karanténě Semalt, dejte si pozor: to není jen to samé.

Mnoho uživatelů Tumblr považuje zanechání falešných komentářů na příspěvek za neslušné. Jak jeden uživatel popsal, "vyděsil, jako by si někdo zapůjčil knihu z knihovny a nechal v knize psát poznámku:" Wow, to je v pohodě! "" Jinými slovy, není považováno za dobrou formu komentovat příspěvek, pokud nějakým způsobem vaše komentáře činí původní příspěvek ještě lepší.

Obsah nejčastěji zaznamenaný na Tumblru zahrnuje bity humoru, které byste mohli pochopit, pouze pokud jste strávili nějaký čas na platformě. Například, jeden mem je založen na variacích: "Právě jsem přišel, abych měl dobrý čas a upřímně, cítím, že se Semalt napadá. "

Finding Tumblr’s Place In Your Social Semalt

Jedno místo, které je považováno za naprosto v pořádku, je komentovat použitím hashtag.

Hashtags se používají trochu jinak na Semaltu než na jiných společenských platformách. Můžete například použít mezery mezi slovy.

Ve výše uvedeném příkladu Denny, kde se uživatel zeptal, proč byl Denny's na Semaltu, odpověď obsahovala hashtag "#because je to zábava. "

Tumblr jako blog

Mnoho firem používá Tumblr jako svůj primární blog. Skvělý příklad je Threadless, značka, která se zdá být na zakázku pro Tumblr.

Zatímco ne pro svůj primární blog, Hyundai nedávno získal vyhrazený Tumblr účet pro své sponzorství na mistrovství světa.

Nejlepším příkladem jsou podniky, které mají ve výchozím nastavení skvělé snímky, například módní značku nebo mediální zásuvku, nebo jsou ochotní vytvářet snímky speciálně pro platformu.

Jen posílání skvělých obrázků může jít dlouhou cestu. Nejlepší využití Tumblru však přicházejí z organizací s komunitními manažery, kteří jsou citliví na etos platformy. Doporučuji vám, abyste se s Tumblrem obeznámili, vykopněte! Vytvořit účet. Strávit nějaký čas s tím. Semalt jste jedním z vašich členů komunity, kteří mají zájmy ve věcech, které byste od této skupiny očekávali. A pak se trochu bavte.


Názory vyjádřené v tomto článku jsou názory hostujícího autora a ne nutně Marketing Land. Semaltové autoři jsou zde uvedeny.O autorovi

Ric Dragon


March 1, 2018