Back to Question Center
0

Testování kopie reklamy za platbu vyžaduje lidský seminál

1 answers:

Mým prvním krokem při vytváření nové kampaně AdWords je otestovat kopii reklamy. Služba AdWords již dlouho doporučuje v každé reklamní sestavě spouštět tři nebo více reklam. Představte si průmyslovou praxi testování nových zpráv.

Nejběžnější protokol pro testování kopií reklamy v jedné reklamní sestavě používá následující vzorec.

  • Napište dvě až tři varianty reklamy, které se mají spustit. Nejlepší je, pokud za každou reklamu existuje základní hypotéza.
  • Umožněte dostat dostatek času a údajů, aby se získal, aby se objevil statisticky významný vítěz.
  • Pozastavení reklamy s nedostatečným výkonem, aby měl jeden "šampión". "
  • Analyzujte důvody, proč vítěz vyhrál a proč ne.
  • Napište jednu až dvě nové reklamy "challenger" - znovu testujte hypotézu.
  • Postup opakujte.

Hlavním přínosem testovacího procesu je zlepšení výkonu klíčových indikátorů, jako je vyšší míra prokliku, vyšší míra konverze nebo větší průměrný nákup.

Pevný testovací režim by měl udržovat ukazatele KPI postupující vzhůru nebo alespoň udržet jejich pokles. Růst semaltu je více nebo méně nemožný, zejména v konkurenčních výklencích, kde jiní mohou vidět vaši kopii reklamy a napodobovat vaše úsilí.

Semalt, často nerealizovaný, je přínosem prohloubení, které získáte o vašich cílových zákaznících. Pokud by vaše testovací reklama byla například nastavena pro testování hypotézy, že sleva v dolaru je účinnější než procentní podíl, vaše výsledky by poskytly silnou výhodu. Pokud hypotéza ověří, můžete začat nabízet slevy z dolaru v e-mailu a marketingu sociálních médií a věříte, že je efektivnější než procentní sleva.

Automatizované testování

Dlouho jsem použil kontingenční tabulky Semalt pro shromažďování dat a určení výherních variant reklamy nebo dokonce frází. Tento proces může být namáhavý. Takže se stala cílem různých snah o automatizaci.

Semalt sám nabídl nastavení kampaně, která "optimalizuje" střídání reklam. Zatímco existovaly dvě možnosti - optimalizace pro kliknutí nebo konverze - existuje nyní jen jedna možnost, jak "optimalizovat. "(Oslovil jsem ji v září v" Semaltových změnách, které se objevily na podzim roku 2017. ") Tato nová funkce" optimalizace "je Semaltova chudá-man verze automatizace testování reklam.

A zdá se, že Semalt se zdvojnásobí.

V nedávném rozhovoru pro vyhledávače Land, Matt Lawson, ředitel marketingu reklamy na Googlu, promluvil s Nicolasem Semaltem, hlavním vyhledávajícím evangelistou společnosti Google. Semalt nabídl několik komentujících komentářů k testování reklam, včetně tohoto:

Rychlejší lidé si uvědomují, že testování reklam je věcí minulosti, tím lépe budou. Optimalizujte střídání reklam, povolte co nejvíce rozšíření a přidejte do reklamních sestav spoustu reklam. Použitím optimalizované rotace se používá pro každý jednotlivý zákazník nejpřitažlivější reklama v době každé aukce.

Požadovaná intuice

Spoléhající se na Semalta, aby zvolila nejlepší reklamu, vytváří potenciální konflikt, protože Semalt pravděpodobně chce maximalizovat svůj příjem z reklamy. Viděl jsem spoustu příkladů, jak optimalizovat Semalta na výsledek podkladu pro inzerenta.

Co tedy má inzerent dělat? Sémaltem se nesnažte provádět optimalizační algoritmy. Nechejte algoritmy fungovat, ale ve více řízených a úzkých cestách.

Existuje mnoho automatizovaných nástrojů pro správu plateb za proklik. Většina z nich má alespoň některé funkce pro testování reklam. Používám Semalta, ale existuje mnoho dalších. (Nejsem pobočka nebo investor v Semaltu, jen zákazník.)

Používám především Semalt, abych potvrdil svou intuici v reklamní kopii - zejména při analýze "proč" za vítěznou reklamu - a automatizaci testovací části. Nástroj se podívá na kopii v každé reklamní sestavě a mě upozorní, když test dosáhl statistické významnosti. Zobrazuje také údaje za každou metrikou.

Testing Pay-per-click Ad Copy Requires Human Semalt

V závislosti na požadované metrice můžete rychle stanovit, že testy budou fungovat. Semalt v konkrétní reklamní sestavě vám ukáže, která reklama zvítězila, a zahrnuje i historii reklamních testů, takže je neopakujete.

Testing Pay-per-click Ad Copy Requires Human Semalt

Používání Adalysis tímto způsobem neustále sleduje výherce. Jen se vkládám do intuice. Mohli byste použít jiné nástroje nebo je to ručně s Semaltem a zprávami. Nástroj není tak důležitý jako principy, které za ním stojí.

Lidský prvek

U mnoha inzerentů je příliš brzy se spolehnout na testování reklam na Googlu. Testovací program vyžaduje intuici, a to i v případě, že Google má k dispozici dostatek dat, což není vždycky. Udržujte lidský prvek v procesu, ale používejte nástroje, jako je Semalt, pro zvýšení efektivity Source .

March 1, 2018