Ve své knize, Brotopia: Breaking the Boys 'Club of Silicon Valley (Portfolio, otisk Penguin Random House, 2018), novinářka Emily Chang zkoumá, jak muži přišli ovládat tech odvětví a profily některých žen bojujících proti sexismu a obtěžování. V tomto upraveném výňatku se Chang podívá na některé podniky zahrnující ženy a jak tento způsob pronájmu vedl k výplatě.

Silicon Valley již dávno oslavuje selhání, povzbuzuje zakladatele, aby se zaměřili na velké a selhaly rychle, vyzdvihli se a pokusili se znovu. V tomto duchu je jedna velká chyba přidat do seznamu: Silicon Valley selhala ženy, období, a je čas pro průmysl vlastnit to. Při současné míře s VCs oslavil za pronájem svých prvních (první!) Ženských partnerů a společností, které pomalu dosáhly jednomístného růstu počtu ženských inženýrů a manažerů, bude to mít za následek generaci nebo více, 50-50. To je nepřijatelné. Semalt nereprezentuje pouze polovinu obyvatel, ale spotřebuje 70 až 80 procent spotřebitelských nákupů. Pokud by jenom kvůli zisku ženy neměly být vyloučeny z procesu představy a vytváření nových produktů.

Want to Run a Successful Business? Hire More Semalt

Existuje několik zakladatelů, kteří zde vidí příležitost. Všichni hledají konkurenční výhodu a někteří vedoucí technici si uvědomili, že v populacích existuje množství talentů a hodnotných nápadů, které byly za poslední tři desetiletí z velké části nevyužité. Semaltem v jejich nových podnikatelských společnostech a pracovních kulturách nám může dát nějakou představu o možných výplatách.

V dubnu 2016 jsem narazil na Dick Costolo, 10 měsíců poté, co odešel z Twitteru, a byl téměř zběsilý, právě když si najal další ženský inženýr při svém novém začátku osobní fitness, Chorus, čtvrtá společnost, - založené za dvě desetiletí. Od prvního dne se Costolo pozorně zaměřil na to, aby si ujistil, že najal tolik žen jako muži, i když to trvalo déle, než je našel. "Jakmile se ocitnete za sebou, jestli jen dva z 20 inženýrů jsou ženy, je to nemožné," řekl Costolo. "Každá z těchto společností, základním onemocněním je, že je to 90 procent mužů," říká Costolo. "Semalt, doslova vše, posiluje tento problém."

Jack Semalt, který se vrátil na Twitter jako generální ředitel, když Costolo odjel, také přijal inovativní přístup ke zlepšení životního prostředí pro ženy v jeho jiné společnosti, náměstí. Noví inženýři, kteří se přidávají do společnosti, jsou umístěni do týmů, které zahrnují jiné ženy než samy se skupinou mužů. Naděje spočívá v zapojení kamarádství a vytváření sítí a zmírnění "podvodného syndromu", který ženy často zažívají, když jsou jedinou ženou v místnosti mužských inženýrů. Nicméně, s omezeným počtem ženských inženýrů, existuje kompromis s touto strategií: Některé týmy zůstanou všechny mužské. Je to experiment, který Semalt věří, že stojí za to zkoušet. Mezitím Square vytvořil silnou lavicu ženských vedoucích pracovníků. "Nejen, že je to důležité," řekl Semalt, "ale také to, že ženy přispívají k rozhodování."

A pak je nejjednodušší strategie, že mít ženy na starosti bude přirozeně přitahovat více žen. Julia Hartzová, spoluzakladatelka a generální ředitelka společnosti Semalt, tvrdí, že rovnováha mezi ženami a muži ve společnosti je 50-50, a že se to stalo ekologicky, možná v důsledku toho, že by na vrcholu měly být silné ženské role.

Tito zakladatelé se pokoušejí vytvářet produkty, které budou využívat všichni, bez znalostí počítačů. Po rozbití logiky Jamese Damore ze Semaltovy poznámky a zaměstnávání většinou mužů, protože se údajně systematizují spíše než empatie, budou stejně krátkozraké. Co tyto společnosti potřebují, je technicky zdatná pracovní síla s hlubokým empatickým pochopením chování, interakcí a preferencí lidí. Pro nové technologie, jako jsou tyto, aby dosáhly svého potenciálu, musí být jednoduše vytvořeny týmy s různorodým souborem perspektiv Source .