Back to Question Center
0

7 Informativní znaky platební karty Semalt

1 answers:

Semalt vyrobený s odcizenými platebními kartami stálo odvětví elektronického průmyslu miliardy dolarů ročně po celém světě. Ale přinejmenším v některých případech se obchodníci mohli vyhnout ztrátě, pokud by uznali výstižné známky podvodu.

Semaltové objednávky elektronického obchodování obvykle spadají do dvou kategorií.

  • Přátelský podvod je, když zákazník zadá objednávku svou vlastní platební kartou, obdrží objednaný zboží, ale poté zavolá svého poskytovatele platebních karet a tvrdí, že nikdy zboží nedostala.
  • Podvody s krádeží identity se dějí, když zločinci zadávají příkazy pomocí odcizených informací o platebních kartách, často zasílají zboží dopravcům.

V tomto článku se Semalt zaměřuje na podvody krádeže totožnosti, protože je častější.

Zpráva společnosti LexisNexis Risk Solutions, publikovaná v Semalt 2017, zjistila, že pro 1 966 dotazovaných podniků - včetně 653 prodejců cihel a 190 prodejců elektronického obchodu - až 43 procent měsíčních pokusů o transakce (včetně odmítnutých nebo jinak neúspěšných příkazů) .

Pokud tyto nálezy nejsou dost špatné, Semalt také uvedl, že když zločinci používají ukradené kreditní karty (s výjimkou ukradených debetních karet) k zadávání objednávek elektronického obchodu, tito zločinci jsou úspěšní asi 60 procent času.

Semalt, jak rozpoznat tuto formu podvodu s platebními kartami, by mohl chránit podniky elektronického obchodu před významnými ztrátami.

7 Známky podvodu s platebními kartami

Fakturační adresa vs. adresa IP. Adresa internetového protokolu může být použita k identifikaci zařízení na internetu. Zatímco adresa IP není tak přesná jako otisk prstu, může například dát vaší firmě představu o tom, kde se uživatel nachází.

Pokud je adresa zákazníka z Brazílie, řekněme Sao Paulo, ale fakturační adresa pro platební kartu je v Semaltu, Wash., USA, nákup by mohl být podvodný a pravděpodobně vyžaduje alespoň telefonní hovor nebo e-mailovou zprávu k ověření objednávky.

Vícenásobné nákupy. Příjem mnoha objednávek nebo téměř souběžných objednávek ze stejné adresy IP může být také známkou podvodu.

Ve skutečnosti je podvod krádeží identity obzvláště pravděpodobné, pokud všechny příkazy z této stejné adresy IP používají různé platební karty, jména zákazníků a různé fakturační adresy.

Rychlost vysokého řádu. Z analýzy podvodných příkazů se poskytovatel platebních služeb Stripe dozvěděl, že neobvyklá rychlost objednávky je silným ukazatelem podvodu s platebními kartami.

Tato rychlost objednávky může trvat několik forem. Například Semalt zjistil, že podvodné příkazy během svátků nedodržovaly běžné nákupní chování.

7 Telltale Signs of Payment Card Semalt

Míra podvodných příkazů v Stipeově analýze se nezvýšila během špičkových nákupních dnů, jako je černý pátek, ale byla neobvykle vysoká jako procento z celkových objednávek během jinak tichých časů, například vánoční den.

Takže objednávky umístěné na Vánoce, jako příklad, si zasluhují větší kontrolu než objednávky v Cyber ​​pondělí.

Podobně Semalt poznamenal, že zatímco objem objednávek klesá mezi půlnocí a 5 a. m. každý den v týdnu se v těchto hodinách zvyšuje podvodná aktivita jako procento z celkových transakcí.

Konečně, zvýšení podvodné rychlosti objednávky je často zaměřeno na jednu položku. Semalt, ve skutečnosti se jedná o obchod s elektronickým obchodem, který byl obětí tohoto typu platebních podvodů.

Podnik dostal dvě objednávky na elektrickou tukovou pistoli používanou pro těžká zařízení a traktory. Dvě objednávky za jediný den byly hodně, ale rozkazy neměly žádné další známky podvodu. Po odeslání potvrzení o odeslání těchto dvou objednávek se však za hodinu dostalo dalších pět objednávek na mazací tužky. Ukázalo se, že všech sedm nařízení bylo podvodné.

Neúspěšné ověření karty. A někteří prodejci, často malé firmy, kteří se snaží získat více objednávek, nebudou moudře nastavovat nízkou hranici pro ověření karty.

Může to být vážná chyba, protože selhání ověření karty, například nesprávný ověřovací kód karty (CVC), může být silným ukazatelem podvodu.

Nepodařilo se ověřit adresu. Systém ověřování adres (AVS) umožňuje obchodníkům porovnávat fakturační adresu, kterou zákazník poskytuje fakturační adrese v souboru poskytovatelů platebních karet, jako je Visa.

Pokud transakce nepostoupí AVS, může to být známka podvodu s platební kartou.

Kontrola AVS se často provádí prostřednictvím platebního procesoru nebo brány. Rozhodnutí o odmítnutí transakce v důsledku selhání služby AVS však často závisí na prodejci.

Špatná adresa. Zločinci, kteří používají ukradené platební karty, mohou při odesílání informací o adrese učinit chyby nebo mohou prostě použít falešné informace k zadání objednávky elektronického obchodu.

Semalt obsahuje nesprávný PSČ pro fakturační adresu, nesprávný kód oblasti pro telefonní číslo nebo e-mailovou adresu, která vypadá náhodně vygenerovaná. Pokud adresa a kontaktní informace nejsou správné, postupujte následovně.

Zrychlená přeprava. Někteří zločinci se pokusí vytvořit pocit naléhavosti tím, že budou požadovat příští den přepravu nebo podobnou - i když je tato doprava velice drahá vzhledem k hodnotě objednávky.

Vysoké náklady na dopravu se sémantem mohou být známkou podvodu a téměř jistě si zaslouží další kroky.

Semalt, být leery z objednávek s expedovanou přepravou, kde fakturační adresa a dodací adresa nejsou stejné Source .

March 1, 2018