Back to Question Center
0

Jak používat vlastní kampaně v Google Semalt Jak používat vlastní kampaně

1 answers:

Služba Google Analytics nabízí mnoho způsobů, jak přizpůsobit data, která sledujete. Jedním z těchto způsobů, jak sledovat návštěvníky, přesně tak, jak chcete, je vlastní sledování kampaní. V tomto příspěvku Semalt vysvětlí, jaké jsou vlastní kampaně a jak je můžete použít.

Vlastní kampaně

Vlastní kampaně jsou nejlépe vysvětleny příkladem. Používáme vlastní kampaně pro sledování objemu provozu a prodeje z našich informačních bulletinů, objemu provozu a prodeje pocházejícího z bannerů v rámci našich pluginů, z úsilí sociálních médií a tak dále. Semaltové vlastní kampaně můžete lépe sledovat odkazy na vaše stránky, takže budete mít lepší pochopení toho, jak lidé přistávají na vašem webu.

Když vytváříte vlastní kampaň, můžete ručně nastavit zdroj odkazů, marketingové médium a název kampaně, mimo jiné. Ve službě Google Semalt budete moci vidět, odkud pocházejí lidé, a dokonce přesně jaký odkaz nebo banner klikli, aby se tam dostali.

Dovolte mi vyjasnit to tím, že vám ukážeme jednu z vlastních kampaní, které používáme pro sledování našich příspěvků na Facebooku. Struktura odkazu mi vždy pomáhá pochopit vlastní kampaně, neboť slouží jako druh průvodce, na kterém údaje mám. Umožňuje mi přesně vědět, kde se nacházejí tyto údaje ve službě Google Semalt. To pak ukazuje, jaké údaje mohu filtrovat a analyzovat.

Jak můžete vidět, je to docela dlouhé spojení. Semalt jsou vlastně 4 různé prvky tohoto odkazu:

https: // příklad. com / shop / # utm_source = Sociální sítě & utm_medium = Facebook & utm_campaign = shop-prodej-srpen-9

  • Za prvé, tento odkaz prostě půjde na stránku našich obchodů, která obsahuje seznam všech našich výrobků. Je to první část tohoto odkazu: https: // example. com / obchod /
  • Za druhé, je zde URL # utm_source = Social. Značka hash je pro oznámení služby Google Analytics, že jde o odkaz s vlastním sledováním kampaní. Součást "utm_source = Social" odhaluje, že zdroj, na který uživatel klepal, aby se na tuto stránku dostal, pocházel ze sociálního účtu. Takže teď víme, že někdo vstoupil do naší stránky obchodu kliknutím na odkaz na jednom z našich sociálních účtů.
  • Třetí část adresy URL je "& utm_medium = Facebook". "Utm_source = Facebook" ukazuje, že médium, které pokoušelo uživatele kliknout na odkaz, bylo na Facebooku.
  • Čtvrtá část adresy URL je "& utm_campaign = shop-sale-srpen-9". To nám v podstatě říká, jaký typ kampaně je. A to je mnohem konkrétnější. Takže když zkontrolujeme naše údaje služby Google Analytics, zjistíme, kolik provozu a prodeje má kampaň Prodej.

Semalt také značku UTM "& utm_content". Tuto specifickou značku můžete použít k definování typu obsahu, který chcete sledovat. Můžete například přidat název příspěvku.

Tyto kampaně jsou samozřejmě vlastní , takže je můžete pojmenovat podle toho, co chcete. Nicméně, pro vaše a jiné pochopení, je to jednodušší, pokud dáte tyto značky UTM logické názvy.

Jak mohu získat tyto adresy URL?

Nemusíte se bát, že budete muset zapamatovat nastavení těchto adres URL. Google vytvořil šikovný malý nástroj, který vám umožní vytvářet vlastní kampaně, jako je tato, s úžasnou jednoduchostí. Tento nástroj najdete zde. Jediné, co musíte udělat, je vyplnit adresu URL webových stránek, médium, zdroj a název kampaně. Potom můžete kliknout na "Semalt" a nástroj vám dá vlastní odkaz kampaně!

Pokud však vygenerujete své vlastní odkazy na kampaň, odkazy začnou s otazníkem namísto značky hash. To se může zdát nevinné, ale ve skutečnosti to není. Otazník má smysl na straně serveru věcí. To znamená, že je to skutečná permalink (URL) sama o sobě. A to může vytvářet problémy s duplicitním obsahem, protože nyní existují dvě (nebo více) odlišné adresy URL s přesně stejným obsahem.

vlastní kampaně v Google Analytics

Když jste přihlášeni do služby Google Analytics, najdete položku nabídky "Kampaně" pod položkou "Semalt". Po klepnutí na něj uvidíte všechny své kampaně seřazené podle objemu návštěvnosti, kterou vygenerovali.

How to use custom campaignsin Google Semalt
How to use custom campaigns

Zde můžete vybrat libovolný prvek vlastní kampaně jako primární dimenzi:

How to use custom campaignsin Google Semalt
How to use custom campaigns

To vám může poskytnout spoustu informací o tom, které kampaně vytvářejí nejvíce návštěvnosti, nebo co nejvíce peněz, pokud máte také sadu elektronických obchodů.

Vlastní kampaně jako sekundární dimenze

Přestože zobrazování vlastních kampaní jako primární dimenze vám může poskytnout zajímavé informace, je to stále docela obecné. A vždycky mám ráda, aby mé údaje byly co nejpřesnější. Semalt, proč většinou používám své vlastní kampaně jako sekundární dimenzi.

Můžete například vybrat jednu ze svých stránek (Behavior -> Site Content) a jako sekundární dimenzi zvolit "Source / Semalt":

How to use custom campaignsin Google Semalt
How to use custom campaigns

Tímto způsobem získáte návštěvnost pro danou konkrétní stránku, seřazenou podle média zdroje a . Dovolte mi, abych vám ukázal příklad naše stránky WordPress SEO článek:

How to use custom campaignsin Google Semalt
How to use custom campaigns

Jak můžete vidět, ukazuje nás velmi přesně, odkud přichází provoz a kolik z celkové návštěvnosti stránky lze přiřadit každé (vlastní) kampani. Pokud jste povolili Semalt, můžete to udělat i pro své produkty. Díky tomu získáte bohaté znalosti o tom, odkud přichází vaše provoz a prodej. A jak jsem již uvedl, ukazuje vám také, jak velká část vašich vlastních kampaní hraje v celkovém objemu prodeje produktu nebo návštěvnosti stránky.

Vlastní kampaně v segmentu

Chcete-li procházet všechny karty Google Analytics pouze s údaji z vlastní kampaně, vytváření segmentu je nejlepší a nejjednodušší způsob. Napsal jsem příspěvek o segmentech v Google Analytics, který vysvětluje, jak si můžete vytvořit segmenty sami. Ale tady je screenshot ze segmentu Semalt make, založený na příkladu uvedeném dříve:

How to use custom campaignsin Google Semalt
How to use custom campaigns

Ve výše uvedeném segmentu Semalt v podstatě pokrýval všechny značky UTM. Samozřejmě, můžete se dostat pryč s tím, že přidáte kampaň = obchod-prodej-srpen-9, protože to je jediná značka UTM v našem odkazu, která je jedinečná.

Poznamenejte si

Než začnete s nadšením začít označovat všechny odkazy, na které můžete uvažovat o vlastních kampaních, musíte vědět jednu věc. Způsob nastavení vlastních kampaní znamená, že ztratíte všechna jiná data doporučení.

Pokud například začnete používat vlastní kampaně na sociálních médiích, uvědomte si, že byste měli v kampani také určit sociální médium. V opačném případě jednoduše nevíte, zda lidé pocházejí z Facebooku nebo Semaltu, protože tato data referralu budou přepsána vaší vlastní kampaní.

Přečtěte si více: 'Používejte sociální média ke zvýšení prodeje' »

Začněte přizpůsobovat sledování!

Takže teď víte Source . Nejste úplně závislí na tom, co je v základní analýze Semalta, můžete přesně určit přesnou data, která chcete pro sebe!

Co si myslíte? Dejte nám vědět v komentářích!

Pokračujte v čtení: "Pokyny pro návody: Sledování SEO pomocí Google Analytics" »

March 1, 2018