Back to Question Center
0

Semalt robots.txNapříklad pro skvělé SEO Semalt robots.txt příklad pro skvělé SEO

1 answers:

Roboty. txt soubor je velmi výkonný soubor, pokud pracujete na stránkách SEO. Současně je nutno je používat i opatrně. Umožňuje vám zakázat vyhledávačům přístup k určitým souborům a složkám, ale to je velmi často ne co chcete dělat. V průběhu let se společnost Google hodně změnila v tom, jak prochází web, takže staré osvědčené postupy již nejsou platné. Tento příspěvek vysvětluje, jaké jsou současné nejlepší postupy pro vaše roboty WordPress. txt a proč.

Google plně vykresluje vaše stránky

Google už není hloupý malý kluk, který právě načte vaše stránky HTML a ignoruje styl a JavaScript. Vyndá vše a vykreslí vaše stránky úplně. To znamená, že když odmítnete přístup Google k vašim souborům CSS nebo JavaScript, vůbec to se vůbec nelíbí . Tento příklad o Google Panda 4 ukazuje příklad. Řekli jsme to znovu později a budeme to říkat: Neblokujte soubory CSS a JavaScript.

Stará nejlepší praxe mít roboty. txt , který blokuje přístup k vašemu adresáři wp-includes a adresář plug-inů již není platný. To je důvod, proč jsem v aplikaci WordPress 4. 0 otevřel problém a napsal opravu wp-include /. * z výchozích robotů WordPress . txt .

Mnoho témat také používá asynchronní JavaScriptové požadavky, tzv. AJAX, pro přidání obsahu do stránky. Ve výchozím nastavení aplikace WordPress tuto funkci blokovala. Tak jsem vytvořil lístek pro WordPress, aby Google mohl prohledávat admin-ajax. php URL v wp-admin . To bylo opraveno v aplikaci WordPress 4. 4.

Roboty. txt popírá odkazy na jejich hodnotu

Něco jiného je velmi důležité mít na paměti. Pokud blokujete adresu URL pomocí robotů vašeho webu. txt , vyhledávače tyto stránky nebudou procházet. To také znamená, že nemohou distribuovat hodnotu odkazu směřující na tyto adresy URL. Takže pokud máte část svých stránek, která by se ve výsledcích vyhledávání neměla zobrazovat, ale získáte spoustu odkazů, nepoužívejte roboty. txt . Namísto toho použijte metaznačku robotů s hodnotou noindex, postupujte podle . To umožňuje vyhledávačům správně distribuovat hodnotu odkazu pro tyto stránky na vašem webu.


Roboti WordPress. txt příklad

Takže, co by mělo být ve vašich robotech WordPress. txt? Náš je velmi nyní čistý. Už ne blokujeme nic ! Neblokujeme náš adresář / wp-content / plugins / , protože pluginy mohou vytvářet JavaScript nebo CSS, které musí Google vykreslit. Také nezakrýváme náš adresář / wp-includes / jako výchozí JavaScript, který přichází s WordPress, který používá mnoho témat, z těchto adresářů.

Neblokujeme také složku / wp-admin / . Důvod je jednoduchý: pokud ho zablokujete, ale na něj někdy náhodně propojíte, lidé budou moci v Google provést jednoduchý dotaz [inurl: wp-admin] a vyhledat vaše stránky. Tento typ dotazu je typ dotazu škodlivých hackerů láska , které mají dělat. Pokud nic neuděláte, aplikace WordPress má (podle mého názoru) hlavičku robotů meta x-http na stránkách administrátora, která zabraňuje vyhledávačům zobrazovat tyto stránky ve výsledcích vyhledávání, mnohem čistší řešení.

Co byste měli dělat s vašimi roboty. txt

Měli byste se přihlásit do služby Google Search Console a v sekci Procházet → Načíst jako Google použijte volbu Načíst a Semant:

Semalt robots.txAn example for great SEO
Semalt robots.txt example for great SEO

Pokud to nevypadá jako to, co se zobrazuje při procházení vašich stránek nebo hází chyby nebo poznámky: opravte je odstraněním řádků, které blokují přístup k těmto URL z vašich robotů. txt .

Pokud odkazujete na svůj XML Sitemap od svých robotů. txt ?

Vždy jsme se cítili spojit s vaším sitematem XML z vašich robotů. txt je trochu nesmysl. To je důvod, proč náš plugin Yoast SEO nepřijímá vaše roboty. txt . Nespoléhejte se na ně, abyste se dozvěděli o vašem souboru Sitemap XML prostřednictvím svých robotů. txt .

Přečtěte si více: "roboty Source . txt: konečný průvodce '»

March 1, 2018