Back to Question Center
0

Design Festival Podcast # 4: Talking UX s Jodie Moule            Design Festival Podcast # 4: Talking UX s Jodie MouleOblízené témata: SoftwareDockerWeb SecurityCMSOperating Semalt

1 answers:
Design Festival Podcast # 4: Talking UX s Jodie Moule

Vraťte se zpět do epizody 4 podcastu Design Festival. Tento týden mluvím o všech věcech UX s Jodiem Mouleem, odborníkem na zkušenosti uživatelů ze společnosti Symplicit, studia UX v Melbourne.

Stáhnout tuto epizodu

Tuto epizodu můžete stáhnout jako samostatný soubor MP3. Semaltujte odkaz:

 • Design Festival Podcast # 4 - Talking UX s Jodie Moule (MP3, 41:48, 57. 6 MB)

Můžete si objednat festival Design Podcast buď přímo, nebo prostřednictvím iTunes - přidejte Design Festival Podcast do iTunes - netherlands bike shop online.

Souhrn epizody

Přednášející

 • Simon Pascal Klein (@klepas)
 • Host: Jodie Moule (@jodiemoule a @symplicit)

Omezení obsahu

 • Jaké jsou zkušenosti uživatelů
 • Pochopení uživatelů
 • Testování UX
 • UX .

  Pascal: Určitě se zdá, že vzhledem k tomu, že se věnuje větší pozornost navrhování a dělání věcí dobrým a dělat věci hudební a příjemné, rozvíjení různých oblastí nebo různých oblastí a to, co bývalo název webového mistra je nyní rozdělen na deset (nebo možná i více) různých polí nebo odborných polí.

  Jodie: To je pravda. A podívej se, stále platí, že mnoho rukou dělá hodně práce. Není to všechno jen o návrháři nebo vývojáři a rozsah zázemí, které přispívají k tomu, aby produkty a služby byly co nejlepší. A číslo jedna je vždy - a opět se mluvíme o naší filozofii, která se zaměřuje na to, co chtějí vaši zákazníci nebo uživatelé? Co potřebují? Co by jim bylo prospěšné? A pak navrhovat produkty kolem toho, co by jim bylo nejvíce cenné nebo které by jim pomohly a učinily život trochu jednodušší a dokonce i překvapivé, nebo se jim to líbilo.

  Pascal: Takže myslím, že cíl byl definován, doslova poskytovat dobré zkušenosti pro našeho uživatele nebo našeho zákazníka.

  Jodie: Jo.

  Pascal: Těsně před náskokem na další otázku, myslím, že moje otázka by byla , kde vidíte konzultanty / odborníky v oblasti uživatelské zkušenosti, kteří sedí v rámci větší sítě návrhářů nebo lidí souvisejících s webem ?

  Jodie: Podívejte, myslím si, že pevně zakotvená jako součást nějakého týmu je opravdu ideální - myslím si, že pro jakýkoli druh zboží nebo služby, které jsem viděl jako velmi úspěšný, vestavění profesionálního uživatelského zážitku do tohoto týmu a poté, že si dokáže uvědomit, že od prvního dne, kdy jsou rozhovory nebo obchodní strategie řešeny o tom, co jsou příležitostí pro podnikání až po výzkum, vraťte se zpět do epizody čtyři Design Festival podcast. Tento týden mluvím o všech věcech UX s Jodiem Mouleem, odborníkem na uživatelské zkušenosti ze společnosti Symplicit, studia UX v Melbourne.

  Stáhnout tuto epizodu

  Tuto epizodu si můžete stáhnout jako samostatný soubor MP3. Spojte odkaz:

  • Design Festival Podcast # 4 - Talking UX s Jodie Moule (MP3, 41:48, 57. 6 MB)

  Můžete si objednat Festival Design Podcast buď přímo, nebo prostřednictvím iTunes - přidejte Design Festival Podcast do iTunes.

  Souhrn epizody

  Přednášející

  • Simon Pascal Klein (@klepas)
  • Host: Jodie Moule (@jodiemoule a @symplicit)

  Rundown

  • Co je zkušenost uživatelů?
  • Pochopení uživatelů
  • Testování UX
  • UX .

   To je moje pozadí. Semaltal byl konzultován posledních 15 let. A pro posledních 12 z nich byl Semalt rozmanitým typem specialisty použitelnosti nebo informačním architektem. V průběhu času se tento název změnil, avšak jádrem toho zůstává porozumění uživatelům a poté snažit se napomoci k tomu, aby technologie usnadnila jejich používání - a to nejen technologie, služby a produkty.

   Pascal: Takže hlavním tématem, které mezi našimi dvěma tady dnes patří, je téma dvou slov, uživatelské zkušenosti , které podle mého názoru získaly trochu trakce v posledních několika letech a jistě je to častěji na konferencích v těchto dnech a články jsou určitě více převládající na internetu.

   Takže, co je uživatelská zkušenost? Proč by to mělo záležet? A předpokládám, že žertovná část této otázky je , není to jen další z těch bláznivých titulů, které nějak vydělávají za vás dalších 10 nebo 20 tisíc ročně? Jodie: Podívejte, to je stěží věc, protože, jak jsem se zmínil, v průběhu let se můj titul určitě změnil - myslím, že jsem začal jako odborník na použitelnost . A ve skutečnosti pak mnoho lidí nevědělo, co to bylo. Musím opravdu popsat a vysvětlit, proč to bylo důležité. A jak uplynulo, vyspělost organizací a uznání v průmyslu obecně, proč je to důležité a co je důležité, se rozšiřuje.

   A myslím si, že právě teď mluví, aby se soustředilo na to, že existuje hodně konkurence. A druhá věc, co dělá věci jednodušší pro společnosti jsou uživatelé, je skutečným odlišením pro každý produkt, který je na trhu.

   Pascal: Určitě se zdá, že vzhledem k tomu, že byla věnována větší pozornost navrhování, učinění dobrých věcí a děláním věcí hudební a zábavné, otevření různých oblastí nebo různých oblastí a to, co bývalo název webového mistra je nyní rozdělen na deset (nebo možná i více) různých polí nebo odborných polí.

   Jodie: To je pravda. A podívej se, stále platí, že mnoho rukou dělá hodně práce. Není to všechno jen o návrháři nebo vývojáři a rozsah zázemí, které přispívají k tomu, aby produkty a služby byly co nejlepší. A číslo jedna je vždy - a opět se mluvíme o naší filozofii, která se zaměřuje na to, co chtějí vaši zákazníci nebo uživatelé? Co potřebují? Co by jim bylo prospěšné? A pak navrhovat produkty kolem toho, co by jim bylo nejvíce cenné nebo které by jim pomohly a učinily život trochu jednodušší a dokonce i překvapivé, nebo se jim to líbilo.

   Pascal: Takže myslím, že cíl byl definován, doslova poskytovat dobré zkušenosti našemu uživateli nebo našemu zákazníkovi.

   Jodie: Jo.

   Pascal: Těsně předtím, než skočí přímo na další otázku, myslím, že moje otázka bude , kde vidíte konzultanty / odborníky v oblasti uživatelské zkušenosti sedící v rámci větší sítě návrhářů nebo lidí souvisejících s webem ?

   Jodie: Podívejte, myslím, že pevně zakořeněný jako součást nějakého týmu je opravdu ideální - myslím si, že pro jakýkoli druh zboží nebo služby, které jsem viděl jako velmi úspěšný, vložení profesionálního uživatelského zážitku do tohoto týmu a poté, že je schopen si uvědomit, že od prvního dne, kdy jsou vyvstávány rozhovory nebo obchodní strategie o tom, jaké jsou příležitosti pro podnikání až po výzkum, koncepce toho, jaký produkt nebo služba vypadají , a následně do konce procesu designu a vývoje. A to je určitě myslím, kde vidíte hodnotu. Takže jste se opravdu museli zaměřit na to, kdo je vaším klíčovým trhem pro jakýkoli produkt nebo službu.

   A pak něco, co věřím velmi vášnivě, jde trochu mimo toto náměstí. Takže jsou pryč dny, kdy by organizace řekla: "Ach, je to na webu, takže každý je náš potenciální cíl. "Myslím, že ty nejlepší produkty tam vědí svůj konkrétní cíl nebo mají prioritu, primární nebo sekundární osobu, ke které směřují a staví na to. A pak, pokud je to dobré pro klíčové cílové trhy, na něž směřují, včas může být pro velkou většinu dobré. Ale myslím, že klíčovou pozornost je skutečně kritická.

   Pascal: Souhlasím, i když jsem přímo z UX zcela vyloučen a v žádném případě bych se nehlásil - možná "fanoušek", respektuji obchod a snažím se poskytnout dobrou zkušenost, jak jen mohu - ale když k tomu dojde, raději bych raději požádal o radu profesionálního uživatelského zážitku, než abych se snažil udělat něco úplně sám.

   Rozhodně bych souhlasil s tím, že jsem se jistě přestal snažit všem, alespoň na mé webové stránce. A když pracuji s klientem, snažím se přesvědčit klienta, že je třeba nejprve uvažovat o nějakém myšlení, což se často zdá, že vůbec nebylo provedeno - prostě přemýšlet o tom, na čem je vaše webová přítomnost, o tom, o koho je cíl, co má to udělat a jak víte, že je to dosaženo?

   Jodie: To je pravda. A podívejte se, jeden z nejlepších příkladů (to není nutně ve světě internetu), o kterém jsem slyšel, a myslím, že Alan Cooper to uvedl ve svých knihách "Vězni jsou běžící azyl", je ten pokorný kožený kufr byl vytvořen pro velmi zvláštní trh, který byl leteckou společností. Takže lidé, kteří pracovali v leteckém průmyslu, je to jen užitečná taška. Byl to malý kufr na kolečkách. A viděli jste, jak se soustředění na výklenky a to, že je to správné, že teď je to výklenka - Bože! Dokonce i děti mají ty malé kožené tašky. Všichni je mají a všichni je považují za užitečné.

   Takže si myslím, že je opravdu důležité vzpomenout, protože abyste se zaměřili na své úsilí, musíte se zaměřit na klíčový bod, než abyste se snažili být všem všem.

   Pascal: Myslím, že po tom, jak rozumíte nebo jak definujete své uživatele? Jak si myslíte, kdo to jsou, co dělají nebo co je důležitější, co chtějí, jak se dostanou k získání toho, co chtějí?

   Jodie: Podívej, je to dvakrát. Musíte být schopni pracovat s obchodníky, kteří chápou jejich produkt a jejich strategii a kde chtějí jít s tímto produktem a vyčíst si své priority a pochopit, na koho se zaměřují. Ale také s využitím zkušeností a snahou o zavedení - jako například slyšíme hodně a hodně se zabýváme s klienty, kteří chtějí provést výzkum potřeb uživatelů v online slově, které se zaměřují pouze na uživatele, kteří jsou skutečně online a přijímá tento kanál. Myslím, že musíte být vždy trochu opatrní, když se snažíte porozumět lidem, kteří nejsou online, a jaké jsou pro ně bariéry, abyste pochopili obě strany mince.

   Pascal: Předpokládám, že jste definovali, kdo jsou vaši uživatelé, že jste udělali všechnu pozemskou práci, že jste mluvili s vaším klientem, že jste s nimi měli opravdu skvělé brainstorming. říkejte, vymažte z nich, o čem se jejich podnikání týká, o jaký je jejich produkt, kde se v průběhu jednoho roku, dvouletého, pět let, na jakých nových trzích chtějí dosáhnout a kdo jsou jejich uživatelé jak to děláte, když testujete, zda jste poskytli správné nápady / řešení?

   Jodie: Když se podíváme zpět, jak jsme něco implementovali, je to jako ...?

   Pascal: Jo, myslím. Předpokládám, že ideální návrhový proces zaměřený na uživatele by se zaměřil na předběžné požadavky a výzkum, který by mohl být trochu otevřenější a průzkumnější. Pro nás máme tendenci soustředit se na to, co nazýváme "kontextuální šetření". A to jde do pracoviště nebo domů lidí a snaží se získat smysl toho, co je dělá klíšťat a určitě se spoléhat na slyšet-říkat nebo jejich vzpomínka na to, co si myslí, že dělají prostřednictvím věcí, jako jsou zaostřovací skupiny. Lidé jsou opravdu špatní, když si pamatují, co dělají a proč to dělají. Takže máme tendenci nespoléhat se na takové metody.

   A pak, jakmile se dostaneme do fáze porozumění, "No, jaká je příležitost? A jaký druh produktu / služby doufáme, že zde budeme stavět? "Procházíme některými koncepty, fází koncepce, kdy bychom mohli znovu použít několik metod, kde byste mohli zapojit uživatele do skicování. Takže, participační design druh procesů. Mohli byste dostat něco, co by předalo fázi náčrtu do interaktivního nebo drátového prototypu. A ty byste pak dostali týmových členů tohoto segmentu, aby přišli a zhodnotili, zda mohou dokončit určité úkoly, a také otestovat logiku produktu / služby, která je navržena, a tak odpovídá duševnímu produktu, který mají uživatelé tohoto druhu produktu nebo služby.

   A pak postupujete znovu iterativně. Takže si myslím, že narazíte na hřebík na hlavě, když říkáte: "Užíváte více iterativního přístupu?" Bezpochyby, tolikrát, kolik můžete. Semalt byl prokázán na řadě projektů, které jsme provedli, tím více, že kontrolujete a opakujete návrh, tím více se zlepšuje. Takže máme řadu opatření a metrik, které jsme zavedli, aby zhodnotili, jak se věci zlepšují a jak se vylepšování a změny návrhu projevují na celkové úrovni spokojenosti zákazníků. A to je opravdu důležité.

   A pak, samozřejmě, předtím, než začnete, když je něco lesklé a nové, jen proto, aby to bylo jisté, znovu, testování a vyhodnocení. A pak pokračuje. Mnoho stránek se neohlíží na revoluci. Sémant pohledu na evoluci. Takže zdravotní kontroly na cestě pro výrobky, které jsou tam na trhu a jen ladění a změna je určitě součástí přírůstkové inovace jakéhokoli druhu výrobku.

   Pascal: Myslím, že jste zde zdůraznil některé úžasné body. Je to opravdu skvělá odpověď. Předpokládám, že jediná dodatečná otázka, kterou budu mít, je v tuto chvíli jediným nápadem, který mi přichází v úvahu, je nejrůznější iterační testování (alespoň hlavní) testování AB. Mohli byste nám dát pár příkladů nebo typů testů, které byste doporučili, něco, co by bylo možné udělat z rozpočtu poměrně levně, ale stále přináší dobré výsledky. Co byste doporučil nějakému nezávislému designérovi, který je UX vědom a chce poskytnout dobré zkušenosti s webovou stránkou, pro produkt a také chce otestovat během procesu návrhu? Co byste doporučil?

   Jodie: Ano. Doporučil bych, aby byl předveden před někoho, kdo nebyl zapojen do projektu, a dostat je k dokončení řady klíčových úkolů. Takže obvykle existuje několik cílů, které se snažíte dosáhnout s jakýmkoli druhem webu, ať už to nakonec chcete, aby si koupili položku (takže vyberte a zakupte položku), chcete, aby byli schopni dokončit různé transakce nebo přezkoumat informace. Nejlepší je dát lidem návrh a dostat je k dosažení těchto úkolů - tak, jak snadné nebo těžké je pro ně, aby mohli najít tyto informace nebo dokončit úkol vám dává opravdu dobrý pocit, zda jste na správné cestě, nebo ne.

   Předpokládám, že bít na domovské stránce je důležitá. Můžete provést třísekundový druh testu, při kterém se během tří sekund zjistíte, zda jsou lidé schopni dosáhnout konkrétních úkolů, které chcete, abyste co nejrychleji zpracovávali z domovské stránky. Semalt, domovské stránky se vyvinuly, aby o nich měli spoustu informací. A to je skvělé, protože je to více úkolů k potenciálnímu obsahu, ale velmi zaměřením na to, jaké jsou dvě nebo tři klíčové věci, které chcete dělat. Pomáhá to zpochybnit a skutečně vylepšovat informace o tom, jaké jsou důležité informace, které chcete zobrazit, a jaký je cesta, kterou chcete posílit.

   Jo, takže to jsou dva způsoby, které si myslím, že jsou opravdu důležité. A předpokládám, že je to hodnocení založené na úkolech nebo scénáři, které skutečně přináší nejpodrobnější informace, protože jste dostali lidi, aby dokončili určitou cestu prostřednictvím webu nebo prostřednictvím designu. A získání zpětné vazby. Myslím, že je důležité, aby lidé přemýšleli nahlas a říkali vám, co si myslí nebo čeho očekávají, pokud se chystají na něco kliknout nebo proč se váhají, když se ptají na takové otázky, jak se relace vyvíjí, je opravdu cenná a ty získat masivní postřehy.

   Pascal: Toto připomíná aplikaci Silverback, aplikaci pro nahrávání Mac, která zaznamenává obrazovku a zvuk prostřednictvím zabudovaného mikrofonu, stejně jako webovou kameru, která používá ten software. Bude zaznamenávat kliknutí myší.

   Jodie: Ano.

   Pascal: Jsou to něco, co mi moc nevyužívám, ale miluju myšlenku aplikace. A několikrát jsem ji použil, miloval jsem to. Udělali byste něco takového nebo jakýsi druh testovacího balíčku, který právě zaznamenává jednoduché relace? Mohl byste něco takového doporučit pro aspirace konzultantů UX?

   Jodie: Určitě. Myslím, že schopnost (pokud jste opravdu do toho), abyste mohli přehodnotit a vrátit se zpět, zvláště když se učíte, a přicházíte rychlostí s tím, jak lidé reagují. Abyste se mohli vrátit a podívat se zpět na relaci, kterou jste dokonce osobně spustili, abyste poslouchali způsob, jakým byste mohli frázovat nebo zpochybňovat věci, abyste měli přehled o tom, zda jste vedli nebo ne, je to také velmi cenné . A někdy, myslím, že se mi hodí.

   Ale v průběhu let, zejména když jsem si vydělal své pruhy jako uživatelské zkušenosti profesionální, použitelnost ad nauseam jsem udělal spoustu na začátku své kariéry. A vrátit se zpět k těmto páskům a jak vy frázíte věci a jak sondujete, je to jedno z největších učení, které můžete mít. Bezpochyby si myslím, že by bylo něco, co by bylo něco, co bych doporučil všem návrhářům. Nejen, že využijete tuto technologii, ale skutečně se sami sebe bolest sledujete znovu a vezmete si to, co je pět nejlepších věcí, které bych chtěl, aby to neudělal, kdybych to udělal ještě jednou .

   Pascal: Ve skutečnosti považuji tento pojem za skutečně zajímavý. Předpokládám, že ačkoli nejsem vědec nebo něco takového, mnozí moji přátelé studovali tvrdé vědy na univerzitě a já rád sedím s nimi u baru a mám dobrý rozhovor a jen myšlenku, že pozorovatel ovlivňuje to, co je pozoroval jsem to velmi nápadný. Jen mě vždycky připomíná celkovou analogii Schrodingerovy kočky. Myslím, že je velmi důležité vidět, nebo je velmi důležité si uvědomit, že prostředí, které provádíte testování, může mít značný dopad na samotné testování; děláte testování ve své kanceláři, od lidí, kteří jsou testováni ve svých domovech. Doporučili byste testování v prostředí, které je nejpravděpodobnější prostředí, kde by byl použit konečný produkt?

   Jodie: Podívejte se, záleží na výrobku a na situaci. Děláme směs obou. Například jsme se nedávno dostali do pracovního světa a běhali jsme více kontextuálního dotazování a průzkumu s odborníky, kteří budou používat finanční nástroj, který jsme vytvořili. A v tomto pracovním prostředí bylo důležité mít smysl toho, co dělají, jaké další věci používají a pak, představit prototyp, který jsme vytvořili, a získat zpětnou vazbu.

   Myslím, že takové věci nelze podceňovat; to je zážitek, který je schopen uvolnit lidi a také, aby se cítili, jako by se sami nehodnotili. Kromě způsobu, jakým jsou věci formulovány, nebo způsobu, jakým probíhá schůzka, myslím, že jsou skutečně kritické věci, které si pamatuji, že lidé často podceňují.

   Tak jo, oba jsou důležité. Máme také lidi, kteří přijdou do naší laboratoře a výrobky jsou hodnoceny v naší laboratoři. Myslím, že to je také platné. Máme také mnohokrát přidané údaje se vzdáleným hodnocením, aby lidé mohli dokončit scénáře a úkoly v pohodlí svého vlastního domova a poté předat to, co udělali, a jak snadné nebo jak těžké je dokončit některé úkoly. Takže taková data zpochybňují menší čísla, která máme v naší laboratoři tendenci pozorovat. A zjistíme, že se oba zrcadlí navzájem. A opět se shoduje na zkušenosti hostitele v tom, že dokáže tuto situaci zvládnout. Ale tyto různé metody skutečně dodávají větší obrázek.

   Pascal: Objevili jste někdy situaci, kdy existovaly velké rozdíly mezi činností, která byla buď přesně stejná nebo většinou stejná, která byla provedena buď spíše - nechci dávají špatné dojmy - ale nějaké klinické nastavení a kdo testujete ve svém domě, máte své děti běžící kolem, nebo jsou v kuchyni, stačí vyskočit notebook, řekněte, že mají kávu a testují aplikaci. Bylo někdy v tomto testování velké rozdíly?

   Jodie: Ne. Naštěstí mohu říct ne. Neexistuje masivní nesrovnalost. Pokud existuje masivní nesrovnalost s tím, co v laboratoři vidíte, co lidé dělají ve svém domově nebo co byste mohli sledovat ve svém domově, pak je zřejmě problém.

   Takže ne, nedošlo jsme k tomu. Ale opět to závisí na službě. Když půjdeme do domovů lidí, pak budeme více pozorovat rozložení země. A některé z věcí, které bychom se je mohly ptát, nemusí vůbec souviset s tím, na co se díváme. A určitě nechcete, aby byli příliš dobře připraveni nebo vyzbrojeni za to, co děláte, protože chcete jen ty přirozené každodenní živé vysvětlení o tom, jak žijí a co dělají.

   Tak jo, vím, že to přijde poměrně často - tento pocit "v laboratoři" a jak to dopadá, myslím, že existuje několik způsobů, jak s tím můžete pomoci - také ukládání některých lidí v klidu velmi rychle a pokračovat tak.

   Řekl jsem to - myslím, že Semalt měl zasedání, stejně jako asi nejpoužívanější profesionálové, kde se snažíte, jak byste mohli, že by někdo mohl do životního prostředí cítit obavu (ne uklidněný) a po celou dobu cítit velkou úzkost. A tak, myslím, že také musíte vzít v úvahu data za to, co to je.

   Pascal: Začíná to skutečně vstoupit do sfér psychologie, ve kterém máte dobré zázemí. Mohl byste se zmínit o psychologickém aspektu testování nebo o obecné zkušenosti uživatelů obecně?

   Jodie: Jo. Předpokládám, že jsem začal své štěstí jako psychologický stupeň. Vlastně jsem pracoval v klinické oblasti, kde chápání chování a dopad a vliv prostředí na chování bylo masivní zaměření. Odvolání, když jsem se přesunulo z klinické a organizační strany do oblasti zkušeností uživatelů, bylo to, že stále rozumíme lidem a jak se chovají. A tak, abychom vytvořili produkty, které mění zkušenosti, musíme určitě pochopit, jak se chovají naši zákazníci. A jakmile porozumíte jejich chování a co z nich dělá klíště, pak můžete začít pracovat na inženýrství a zkušenostech, abyste dosáhli určitého konce. Takže je to všechno o chování.

   Pascal: Mohli byste se zmínit o několika zdrojích, které byste doporučili aspon návrhářům a konzultantům s uživatelskými zkušenostmi? Vím, že mnoho z nás pravděpodobně nebude mít silné akademické zázemí.

   A nastal čas, kdy jsem se pustil do stránek, skvělých stránek, jako je Wikipedia, a podíváte se na stránku jako 'paměť' a je to masivní, protože je to na akademické úrovni. Takže byste mohl doporučit něco, co bude pravděpodobně trošku lehčí a snadnější pro někoho, kdo je na to s psychologickými aspekty UX.

   Jodie: Rozhodně. Nejlepší zdroj, který podle mého názoru představuje fantastické místo pro začátek pro každého, kdo skutečně chtěl pochopit způsob, jakým si lidé myslí a jak se psychologie týká a souvisí Co je dělá - v podstatě jde o psychologii a dívá se na náročné v podstatě vaše předpoklady o tom, jak mohou lidé interagovat s vaším webem nebo aplikací, a je to jen zatížení věcí, které se týkají chování a způsobu, jakým lidé zpracovávají informace a pak, jak to souvisí s webem světa. Takže je to velmi relevantní web. To je vlastně WhatMakesThemClick. net Myslím, že je to opravdu dobrý výchozí bod.

   Další věc, o které si myslím, že je užitečná - a není to samo o sobě místo samo o sobě - ​​jsme ti na Twitteru zpívali zprávu druhý den, který se díval zpátky - Nokia vydala zprávu v roce 2008, která mluvila o tom, jak inovovali. A to, co jsem si myslel, že je opravdu zajímavé, bylo to, že mluví o zkušenostech uživatelů jako o klíčovém odlišení. A když se zamyslíte nad tím, jak nedávno proběhla společnost Nokia, je zajímavé diskutovat některé z těchto způsobů myšlení, které jsou přenášeny prostřednictvím těchto článků a co to znamená pro způsob, jakým byste mohli napadnout své vlastní myšlení a myšlenkové procesy, pokud jste v projektu vůbec. Představte si další zajímavou úroveň, na niž byste měli přemýšlet.

   Ale myslím, že jako výchozí bod, "co jim dělá Semalt", je skvělé.

   Pascal: Úžasný! Ujišťuji se, že to určitě najdete v přehlídkách. Bude to v přehlídkách s nadějí na podcast v souboru mp3. A my se ujistíme, že je to také na webových stránkách.

   Jodie: Zní to skvěle!

   Pascal: Awesome! Chladný! Takže je tu ještě pár věcí, které musíte projít. Jeden z nich je, že jsem měl zajímavou diskuzi s jedním z mých nejlepších přátel, Andym, o tom, kdo je vývojářem. A jedna z věcí, o kterých jsme hovořili, je tato myšlenka, že se staneme opravdu neklidnou společností. Stáváme se velmi nepokojnými uživateli. Chceme, co chceme - naše výsledky právě teď, chceme to už zítra a co nejrychleji a za nejmenší cenu a přinejmenším pro nás nepohodlí. Takže je to věk, která je zcela zbavena téměř příruček. Chceme obdržet někdy žádost, aniž bychom si ověřili, že skutečně dělá to, co chceme. Chceme jej nainstalovat. Chceme ji použít. A chceme co nejdříve získat požadovaný výsledek. Jak mohou dobré zkušenosti uživatelů podporovat tento druh téměř "nepokojného" chování?

   Jodie: Předpokládám, že se vrátí k některým z těch bodů, které jsem dělal předtím - dostat se a chápat chování uživatelů. Souhlasím. Myslím, že se stáváme neklidné. A mnoho, mnoho způsobů, jak můžeme získat přístup k informacím, znamená, že jsme velmi nároční. A myslím si, že je to o tom, že se trochu podíváme na lak země a na budoucí vize, stejně jako na pohled z minulosti a odkud jsme přišli. A jaké jsou změny, které vedly k tomu chování v nás jako lidské rasy, a pak, když si uvědomujeme, že když se snažíme navrhnout výrobky.

   Příručky jsou fantastickým příkladem, i když Semalt si není úplně jistý, že hodně lidí opravdu četl manuály a detaily, protože si myslím, že osobně si myslím, že vždycky byly opravdu těžké pochopit, inženýr. Prostě se chtějí dostat dovnitř a používat je. Výrobky, jako je iPhone, přicházejí bez manuálu. Je to příklad, který je hodně vyhozen, ale je to způsob, jak se věci pohybují vpřed, stejně jako i na webových stránkách. Nejméně informací, které musím předložit, aby se zaregistrovali, nebo dostali informační bulletin, je pravděpodobnější, že Semalt to udělá, protože je to menší úsilí.

   Takže znovu se vrátí k pochopení motivací lidí, řidičům, chování a potom, jenom chytřejším, jak jste na tom postavili svůj produkt.

   Pascal: Předpokládám, že vinníkem může být samotná příručka. Není to dobrý uživatelský dojem. Pokud chcete poskytnout požadované informace nebo pochopení - znalostní úroveň - to je nutné pro úspěšné použití aplikace, možná ne do jejího nejvyššího, v plném rozsahu, ale získat všechny základy základy právo dostat to, co chceme, tam je rozhodně silnější krok, který jsem zaznamenal posledních pět nebo šest let - aplikace, které se přestěhovaly, nové stažené soubory, které jste instalovali, a pak mají nějaký druh - si uvědomují, že je to poprvé, kdy jsou spuštěny. A pak vás pomalu seznámí s různými částmi aplikace.

   Je to příklad dobrého uživatelského zážitku nebo některého z cílů dobré zkušenosti uživatele k obcházení uživatelského manuálu?

   Jodie: Absolutně. Myslím, že ano. Myslím, že když jdeme do domů a pozorujeme, jak lidé odkládají manuál, protože něco takového odhalují, pak nám to vypráví něco moc hlasitého a jasného. Pravděpodobně byste mohli trávit čas re-inženýrskými manuály. A číslo jedna by ji vizualizovalo a bylo by mnohem snazší pochopit. Stačí se podívat na obrázky, které by mohly popsat, ale myslím si, že u některých produktů se to stává nepraktickým.

   Viděl jsem skvělou prezentaci Scott McCloudové na WebStock na Novém Zélandu. A sestavil manuál, jak používat Google Semalt. A bylo to všechno založené na kresleném seriálu, což bylo opravdu ...

   Pascal: Zmáčknout dolů ...

   Jodie: Jo, hloupá (pro lepší informaci) informace, aby lidé mohli trávit složitost, která byla systémem back-end, který Chrome postavil. Nyní, jako skromný uživatel, mi opravdu není jedno. Všechno, co mě zajímá, je, že má několik záložek a pak má vzpomínku na věci, které jsem nedávno udělal, a má nějaký smysl kolem pochopení toho, co dělám jako uživatel a jak se chovám. A to je pro mě hodnota.

   Semalt pravděpodobně někteří lidé v místnosti, kteří by skutečně rádi znali příčiny kódu a takové věci, ale drtivá většina uživatelů není těmito lidmi. Takže je to jen o tom, že je chutné pro lidi, kteří ji budou používat a potřebují porozumět.

   Pascal: Jasně. Mohli byste nám dát případovou studii nebo příklad některých aplikovaných konceptů, možná nějakou nedávnou práci, kterou jste pracovali, nebo - nevím, nějakou nedávnou práci nebo práci, která by ukázala nebo ilustrovala spoustu bodů které jste diskutovali.

   Jodie: Jo, jistě. Skvělý konečný zážitek - Vzpomínám si, že se ptáte, jak se nám UX nejlépe daří do týmů. Pracujeme na vytvoření mobilního portálu Telstra. A to bylo zahájeno a v průběhu let se stále častěji rozšiřovalo přes více a více zařízení. Začalo to strategií a vize, jak Telstra chtěl, aby nový portál byl. A pak procházet koncepcí, prototypováním, zapojením uživatelů a pochopením způsobu, jakým používají svůj mobilní telefon. A pak dostat lidi do laboratoří, aby otestovali varianty designu. Takže existovalo mnoho různých způsobů, jak bychom s designem mohli jít. A bylo důležité prototypovat a vyhodnotit všechny na různé zásluhy a rozhodnout, opakovat a dokázat, zúžit. A pak přijďte na konečný design, který byl poté spuštěn v řadě zařízení. A ve skutečnosti pracovat s vývojářem v okamžiku, kdy je vyveden z různých úrovní tohoto portálu. Takže od vyšší úrovně a nyní se pohybujte dolů na různé stránky a různé oblasti. Takže to je opravdu skvělý příklad, případová studie, pokud se vám líbí. A také náročné, kvůli úvahám o počtu uživatelů mobilů - kde jsme tento projekt poprvé začali, iSemalt právě vyšlo. A pak se chytré telefony nepoužívaly stejně jako to, co jsou teď. Takže rozhodnutí pro aplikace versus mobilní web bylo velké. V té době to bylo velké, velké téma. A tak, pochopit technologii a podnikání, které mají požadavky kolem toho a být rozumné, že nejsou zcela řízeny tím, co uživatel říká, že chtějí, bylo také obrovské zvážení. Takže to je skutečně ideální koncový proces, který jsme prošli.

   Nejdůležitější je, že jsme prováděli velmi podrobný, kontextuální výzkum spotřebitelských nákupních návyků. A tak, jít do domovů lidí, pochopit, proč nakupují on-line versus offline a jaké jsou spouštěče, které z nich činí jedno nebo druhé. A to bylo fascinující, protože to připraví cestu pro naše klienty jako součást jejich strategie pro to, co dělají se svým produktem vpřed a jak se mohou v některých aspektech dokonce znovu vytvořit.

   Myslím si, že je to také důležitá věc. Semalt, offline a online, spousta různých kanálů se slučuje a všichni společně pracují bez problémů. Takže se stává, uživatelské zkušenosti se více podobají zkušenostem zákazníků v celé řadě kanálů a pochopí, co dělá lidi, kteří se pohybují z jednoho kanálu do druhého a proč. A tak to bylo opravdu zajímavé.

   A jiný, myslím, že jiný konec měřítka je spíše než koncový proces, spíše strategický kus.

   Pascal: Vlastně předtím, než bych se měl zmínit o posluchačích v USA, Telstra je velký telekomunikační gigant v Austrálii. Moje jediná otázka je, že existují nějaké zásahy? Všechno, co jste narazili a jeli: "Ach, dobře. To je zajímavé ", nebo" Nečekal jsem to "nebo něco takového - nevím, něco opravdu zajímavého?

   Jodie: Jo, myslím, že jakýkoli druh testovacího procesu přináší zajímavé poznatky, pokud jde o to, s čím se uživatelé nebudou vztahovat. A myslím si, že ze všech let, co jsem udělal testování uživatelů, pokud se účastním seminářů, stále se dozvím něco nového.

   A v té době si pamatuji, že mezi třemi konkrétními návrhy, které jsme prototypovali pro mobilní portál, si myslím, že některá výzva šla do poradenství uživatelů a zjistila, jak se s tímto produktem vzájemně propojují, a pak vyzývají předpoklady že obchodní tým udělal.

   Takže je možné říci, že některé z nich - například "uživatelé nechtějí posunout" - se pravděpodobně objevují u mnoha profesionálů použitelných, uživatelé zkušenosti profesionálně každou chvíli, kdy někdo slyšel to z různých odborníky a pak se to aplikuje v každém případě. Faktem je, že jsme navrhli návrh, který znamenal potenciál pro delší posouvání na domovské stránce. A proti tomu bylo, že máte více informací, aniž byste museli proklikat a museli si stahovat další stránky, což je samozřejmě velmi důležité, když jste na mobilním telefonu a jste na cestě a pohybujete se. A myslím, že rozptýlit mýtus zainteresované strany, s nimiž se lidé nelíbí, je velkolepý a docela základní aha! moment. Myslím, že jsme měli víru, že lidé nevadí rolování, když se cítí spokojeni s tím, jaká volba je a kde se pohybují. Ale lidé, kteří si nejsou jisti, kde jsou, jistě, pravděpodobně nemají rádi procházet dlouhou stránku. A také velká skutečnost, že nechtějí zaplatit za stažení kliknutím na více stránek. Takže to byl kritický a důležitý informační krok, který pomohl určit konečný design.

   Pascal: Takže to je patnáct let do tvého povolání, a přesto, každé zasedání má potenciál ukázat něco nového, co jsi nečekal.

   Jodie: Absolutně. Myslím, že to byl důvod, proč jsem od téhle věty byl touto oblastí přitahován a já ji miluju. Technologie se mění tak rychle. Mohli bychom pracovat na webových stránkách, které se úplně liší od poslední webové stránky, na které jsme mohli pracovat, protože každý produkt je tak odlišný a každý z cílů a přesvědčivý důvod, proč se tento produkt nachází, je velmi odlišný od vašeho posledního klienta . Je to rozhodně, když si myslíte, že šablony a jeden-size-fits-všechny, to se ve skutečnosti neplatí v technologickém prostoru. Myslím, že je jistě nejlepší praxe a vzory, na které se můžeme odvolávat a podíváme se na to, že pomáháme nastavit cestu, ale myslím, že v okamžiku, kdy se stanete příliš pevným a pevným tím, že vytlačíte něco, co vypadá jako widget, protože je to stejné jako poslední widget, na kterém jste pracovali, je velmi nebezpečný.

   Pascal: Jo, souhlasím. Takže, abych to uzavřel (protože si myslím, že se blížíme k 40minutovému znamení), děkuji moc za to, že jste na tom. Zajímalo by mě, kdybyste nám dali osobní doporučení, něco, co jste nedávno použili - žádost na místě nebo proces nebo tip nebo techniku ​​- něco, co právě doporučujete, nějaký týdenní doporučení?

   Jodie: Co jsem použil nedávno? No, mít děti - jsou to dvojnásobné. S dětmi používám spoustu aplikací na mém iPhone nebo na našem iPadu, které je baví, které je skutečně vzdělává. Takže pokud máte děti venku, jsem si jist, že jste již objevili radost, pokud máte iPhone nebo iPad - jo, dětské hry, mluvení, učební abeceda a čísla a že druh věci přes aplikace je úžasný Bůh-poslat. A podívejte se, mám rád mnoho - vlastně jsem stahoval aplikace jako RunKeeper. A je tu další, co je pro vegetariány opravdu super, což je VegOut.

   Pascal: Už jsem o tom neslyšel.

   Jodie: Dobře. No, to je místo založené. Takže pokud si to stáhnete, dostanete vzdálenost nejbližších vegetariánských nebo veganských restaurací nebo míst, která se nacházejí v bezprostřední blízkosti vás. Myslím, že je to opravdu chytrý. Je to trochu roztomilé.

   Pascal: To je úžasné.

   Jodie: Jo, je to docela chytré. Podívejte se na to.

   Pascal: Awesome! Děkuji moc za to, že jste se dnes připojili.

   Jodie: Žádné obavy!

   Pascal: Bylo by vám vadilo, kdybychom se někdy v budoucnu s vámi vrátili?

   Jodie: Miluji tě. Děkuji mnohokrát. Bylo to potěšení.

   Pascal: Dobře! Toto bylo DesignFestival podcast . Náš host byl Jodie Moule z Symplicit . Mohli byste nám krátce uvést vaše drobečky a kde bychom vás mohli najít online.

   Jodie: Absolutně! Na Twitteru, @ JodieMoule. A náš tým je @ Symplicit . A naše stránky jsou jen Symplicit. com. au . Ale jo, máme rád tweet. Máme rád konzumovat média. Takže jo, rádi bychom si s tebou povídali a zapojili se do rozhovoru i tam.

   Pascal: Úžasný! V pořádku! Takže, abych to uzavřel, můj jediný poslední doporučení je podívat se na stránku s prezentací Jodieho. Měl jsem procházet některými z jejích prezentací a bylo to docela úžasné. A nechám s vámi kluky. Děkuji vám za poslech. jak vypadá produkt nebo služba, a pak se do konce procesu projekce a vývoje zapojit. A to je určitě myslím, kde vidíte hodnotu. Takže jste se opravdu museli zaměřit na to, kdo je vaším klíčovým trhem pro jakýkoli produkt nebo službu.

   A pak něco, co věřím velmi vášnivě, je trochu mimo tento náměstí. Takže jsou pryč dny, kdy by organizace řekla: "Ach, je to na webu, takže každý je náš potenciální cíl. "Myslím, že ty nejlepší produkty tam vědí svůj konkrétní cíl nebo mají prioritní, primární nebo sekundární osobu, ke které směřují a staví na to. A pak, pokud je to dobré pro klíčové cílové trhy, na něž směřují, včas to může být pro velkou většinu dobré. Ale myslím, že klíčovou pozornost je skutečně kritická.

   Pascal: Souhlasil bych, i když jsem přímo od UX zcela vyloučen a vůbec bych se nepovažoval za sebe - možná "fanoušek", respektuji obchod a snažím se poskytnout dobrou zkušenost, jak jen mohu - ale když k tomu dojde, raději bych raději požádal o radu profesionálního uživatelského zážitku, než abych se snažil udělat něco úplně sám.

   Rozhodně bych souhlasil s tím, že jsem se jistě přestal snažit všem, alespoň na mé webové stránce. A když pracuji s klientem, snažím se přesvědčit klienta, že je třeba nejprve uvažovat o nějakém myšlení, což se zdá, že se vůbec vůbec nedělo - prostě přemýšlejte o tom, na co je vaše webová přítomnost, o tom, o koho je cíl, co má to udělat a jak víte, že je to dosaženo?

   Jodie: To je pravda. A podívejte se, jeden z nejlepších příkladů (to není nutně ve světě internetu), o kterém jsem slyšel, a myslím, že Alan Cooper to uvedl ve svých knihách "Vězni jsou běžící azyl", je ten pokorný kožený kufr byl vytvořen pro velmi zvláštní trh, který byl leteckou společností. Takže lidé, kteří pracovali v leteckém průmyslu, je to jen užitečná taška. Byl to malý kufr na kolečkách. A viděli jste, jak se soustředění na výklenky a to, že je to správné, že teď je to výklenka - Bože! Dokonce i děti mají ty malé kožené tašky. Všichni je mají a všichni je považují za užitečné.

   Takže si myslím, že je opravdu důležité vzpomenout, protože abyste se zaměřili na své úsilí, musíte se soustředit na klíčový bod, než abyste se snažili být všem všem.

   Pascal: Myslím, že po tom, jak rozumíte nebo jak definujete své uživatele? Jak si vymyslíte, kdo to jsou, co dělají nebo co je důležitější, co chtějí, jak se dostanou k získání toho, co chtějí?

   Jodie: Podívej, je to dvakrát. Musíte být schopni pracovat s obchodníky, kteří chápou jejich produkt a jejich strategii a kde chtějí jít s tímto produktem a vyčíst si své priority a pochopit, na koho se zaměřují. Ale také s využitím zkušeností a snahou o zavedení - jako například slyšíme hodně a hodně se zabýváme s klienty, kteří chtějí provést výzkum potřeb uživatelů v online slově, které se zaměřují pouze na uživatele, kteří jsou skutečně online a přijímá tento kanál. Myslím, že musíte být vždy trochu opatrní, když se snažíte porozumět lidem, kteří nejsou online, a jaké jsou pro ně překážky, abyste pochopili obě strany mince.

   Pascal: Předpokládám, že jste definovali, kdo jsou vaši uživatelé, že jste udělali všechnu pozemskou práci, hovořili jste se svým klientem, že jste s nimi měli opravdu skvělé brainstorming. říkejte, vymažte z nich, o čem se jejich podnikání týká, o jaký je jejich produkt, kde se v průběhu jednoho roku, dvouletého, pět let, na jakých nových trzích chtějí dosáhnout a kdo jsou jejich uživatelé jak to funguje, jak testujete, zda jste poskytli správné nápady / řešení?

   Jodie: Když se podíváme zpět, jak jsme něco implementovali, je to jako ...?

   Pascal: Jo, myslím. Předpokládám, že ideální návrhový proces zaměřený na uživatele by se zaměřil na předběžné požadavky a výzkum, který by mohl být trochu otevřenější a průzkumnější. Pro nás máme tendenci soustředit se na to, co nazýváme "kontextuální šetření". A to jde do pracoviště nebo domů lidí a snaží se získat smysl toho, co je dělá klíšťat a určitě se spoléhat na slyšet-říkat nebo jejich vzpomínka na to, co si myslí, že dělají prostřednictvím věcí, jako jsou zaostřovací skupiny. Lidé jsou opravdu špatní, když si pamatují, co dělají a proč to dělají. Takže máme tendenci nespoléhat se na takové metody.

   A pak, jakmile se dostaneme do fáze porozumění, "No, jaká je příležitost? A jaký druh produktu / služby doufáme, že zde budeme stavět? "Procházíme některými koncepty, fází koncepce, kdy bychom mohli znovu použít několik metod, kde byste mohli zapojit uživatele do skicování. Takže, participační design druh procesů. Mohli byste dostat něco, co by předalo fázi náčrtu do interaktivního nebo drátového prototypu. A ty byste pak dostali týmových členů tohoto segmentu, aby přišli a zhodnotili, zda mohou dokončit určité úkoly, a také otestovat logiku produktu / služby, která je navržena, a tak odpovídá duševnímu produktu, který mají uživatelé tohoto druhu produktu nebo služby.

   A pak znovu postupujete iterativně. Takže si myslím, že narazíte na hřebík na hlavě, když říkáte: "Užíváte více iterativního přístupu?" Bezpochyby, tolikrát, kolik můžete. Semalt byl prokázán na řadě projektů, které jsme provedli, tím více, že kontrolujete a opakujete návrh, tím více se zlepšuje. Takže máme řadu opatření a metrik, které jsme zavedli, aby zhodnotili, jak se věci zlepšují a jak se vylepšování a změny návrhu projevují na celkové úrovni spokojenosti zákazníků. A to je opravdu důležité.

   A pak, samozřejmě, předtím, než začnete, když je něco lesklé a nové, jen proto, aby to bylo jisté, znovu, testování a vyhodnocení. A pak pokračuje. Mnoho stránek se neohlíží na revoluci. Sémant pohledu na evoluci. Takže zdravotní kontroly na cestě pro výrobky, které jsou tam na trhu a jen ladění a změna je určitě součástí přírůstkové inovace jakéhokoli druhu výrobku.

   Pascal: Myslím, že jste zde zdůraznil některé úžasné body. Je to opravdu skvělá odpověď. Předpokládám, že jediná dodatečná otázka, kterou budu mít, je v tuto chvíli jediným nápadem, který mi přichází v úvahu, je nejrůznější iterační testování (alespoň hlavní) testování AB. Mohli byste nám dát pár příkladů nebo typů testů, které byste doporučili, něco, co by bylo možné udělat z rozpočtu poměrně levně, ale stále přináší dobré výsledky. Co byste doporučil nějakému nezávislému designérovi, který je UX vědom a chce poskytnout dobré zkušenosti s webovou stránkou, pro produkt a také chce otestovat během procesu návrhu? Co byste doporučil?

   Jodie: Ano. Doporučil bych, aby byl předveden před někoho, kdo nebyl zapojen do projektu, a dostat je k dokončení řady klíčových úkolů. Takže obvykle existuje několik cílů, které se snažíte dosáhnout s jakýmkoli druhem webu, ať už to nakonec chcete, aby si koupili položku (takže vyberte a zakupte položku), chcete, aby byli schopni dokončit různé transakce nebo přezkoumat informace. Nejlepší je dát lidem návrh a dostat je k dosažení těchto úkolů - tak, jak snadné nebo těžké je pro ně, aby mohli najít tyto informace nebo dokončit úkol vám dává opravdu dobrý pocit, zda jste na správné cestě, nebo ne.

   Předpokládám, že zasáhnout domovskou stránku je důležité. Můžete provést třísekundový druh testu, při kterém se během tří sekund zjistíte, zda jsou lidé schopni dosáhnout konkrétních úkolů, které chcete, abyste co nejrychleji zpracovávali z domovské stránky. Semalt, domovské stránky se vyvinuly, aby o nich měli spoustu informací. A to je skvělé, protože je to více úkolů k potenciálnímu obsahu, ale velmi zaměřením na to, jaké jsou dvě nebo tři klíčové věci, které chcete dělat. Pomáhá to zpochybnit a skutečně vylepšovat informace o tom, jaké jsou důležité informace, které chcete zobrazit, a jaký je cesta, kterou chcete posílit.

   Jo, tak to jsou dva způsoby, které si myslím, že jsou opravdu důležité. A předpokládám, že je to hodnocení založené na úkolech nebo scénáři, které skutečně přináší to nejpodrobnější, protože jste dostali lidi, aby dokončili určitou cestu prostřednictvím webu nebo prostřednictvím návrhu. A získání zpětné vazby. Myslím, že je důležité, aby lidé přemýšleli nahlas a říkali vám, co si myslí nebo čeho očekávají, pokud se chystají na něco kliknout nebo proč se váhají, když se ptají na takové otázky, jak se relace vyvíjí, je opravdu cenná a ty získat masivní postřehy.

   Pascal:
   Toto připomíná aplikaci Silverback, aplikaci pro nahrávání Mac, která zaznamenává obrazovku a zvuk prostřednictvím zabudovaného mikrofonu, stejně jako webovou kameru, která používá ten software. Bude zaznamenávat kliknutí myší.

   Jodie: Ano.

   Pascal:
   Jsou to něco, co jsem moc nevyužívá, ale mám rád myšlenku app. A několikrát jsem ji použil, miloval jsem to. Udělali byste něco takového nebo jakýsi druh testovacího balíčku, který právě zaznamenává jednoduché relace? Doporučil byste něco takového pro aspiranty konzultantů UX?

   Jodie: Určitě. Myslím, že schopnost (pokud jste opravdu do toho), abyste mohli přehodnotit a vrátit se zpět, zvláště když se učíte, a přicházíte rychlostí s tím, jak lidé reagují. Abyste se mohli vrátit a podívat se zpět na relaci, kterou jste dokonce osobně spustili, abyste poslouchali způsob, jakým byste mohli frázovat nebo zpochybňovat věci, abyste měli přehled o tom, zda jste vedli nebo ne, je to také velmi cenné . A někdy, myslím, že se mi hodí.

   Ale v průběhu let, zejména když jsem si vydělal své pruhy jako uživatelské zkušenosti profesionální, použitelnost ad nauseam jsem udělal spoustu na začátku své kariéry. A vrátit se zpět k těmto páskům a jak vy frázíte věci a jak sondujete, je to jedno z největších učení, které můžete mít. Bezpochyby si myslím, že by to bylo něco, co by bylo něco, co bych doporučil všem návrhářům. Nejen, že využijete tuto technologii, ale skutečně se sami sebe bolest sledovat znovu a s ohledem na to, co je pět nejlepších věcí bych chtěl, aby ne znovu, pokud jsem to udělal druhýkrát .

   Pascal: Ve skutečnosti považuji tento pojem za opravdu zajímavý. Předpokládám, že ačkoli nejsem vědec nebo něco takového, mnozí moji přátelé studovali na univerzitě tvrdé vědy a rád jsem seděl s nimi u baru a měl dobrý rozhovor a jen myšlenku, že pozorovatel ovlivňuje to, co je pozoroval jsem to velmi nápadný. Jen mě vždycky připomíná celkovou analogii Schrodingerovy kočky. Myslím, že je velmi důležité vidět, nebo je velmi důležité si uvědomit, že prostředí, které provádíte testování, může mít značný dopad na samotné testování; děláte testování ve své kanceláři, od lidí, kteří jsou testováni ve svých domovech. Doporučili byste testování v prostředí, které bude nejpravděpodobněji prostředí, kde bude použit konečný produkt?

   Jodie: Podívejte se, závisí to na výrobku a situaci. Děláme směs obou. Například jsme se nedávno dostali do pracovního světa a běhali jsme více kontextuálního dotazování a průzkumu s odborníky, kteří budou používat finanční nástroj, který jsme vytvořili. A v tomto pracovním prostředí bylo důležité mít smysl toho, co dělají, jaké další věci používají a pak, představit prototyp, který jsme vytvořili, a získat zpětnou vazbu.

   Myslím, že takové věci nelze podceňovat; to je zážitek, který je schopen uvolnit lidi a také, aby se cítili, jako by se sami nehodnotili. Kromě způsobu, jakým jsou věci formulovány, nebo způsobu, jakým probíhá schůzka, myslím, že jsou skutečně kritické věci, které si pamatuji, že lidé často podceňují.

   Tak jo, oba jsou důležité. Máme také lidi, kteří přijdou do naší laboratoře a výrobky jsou hodnoceny v naší laboratoři. Myslím, že to je také platné. Máme také mnohokrát přidané údaje se vzdáleným hodnocením, aby lidé mohli dokončit scénáře a úkoly v pohodlí svého vlastního domova a poté předat to, co udělali, a jak snadné nebo jak těžké je dokončit některé úkoly. Takže taková data zpochybňují menší čísla, která máme v naší laboratoři tendenci pozorovat. A zjistíme, že se oba zrcadlí navzájem. A opět se shoduje na zkušenosti hostitele v tom, že dokáže tuto situaci zvládnout. Ale tyto různé metody skutečně dodávají větší obrázek.

   Pascal: Objevili jste někdy situaci, kdy existovaly velké rozdíly mezi činností, která byla buď přesně stejná nebo většinou stejná, která byla provedena buď spíše - nechci dát špatný dojem - ale nějaké klinické laboratorní nastavení a kdokoliv zkoušíte ve svém domě, máte své děti běhat kolem, nebo jsou v kuchyni, stačí vyskočit notebook, řekněte, že mají kávu a testují aplikaci. Bylo někdy v tomto testování velké rozporu?

   Jodie: Ne. Šťastně, mohu říct ne. Neexistuje masivní nesrovnalost. Pokud existuje masivní nesrovnalost s tím, co v laboratoři vidíte, co lidé dělají ve svém domově nebo co byste mohli sledovat ve svém domově, pak je zřejmě problém.

   Takže ne, nedošlo jsme k tomu. Ale opět to závisí na službě. Když půjdeme do domovů lidí, pak budeme více pozorovat rozložení země. A některé z věcí, které bychom se je mohly ptát, nemusí vůbec souviset s tím, na co se díváme. A určitě nechcete, aby byli příliš dobře připraveni nebo vyzbrojeni za to, co děláte, protože chcete jen ty přirozené každodenní živé vysvětlení o tom, jak žijí a co dělají.

   Tak jo, vím, že to přijde docela často - tento pocit "v laboratoři" a jak to dopadá, myslím, že existuje několik způsobů, jak s tím můžete pomoci - také ukládání některých lidí v klidu velmi rychle a pokračovat tak.

   Řekl jsem to - chci říct, že Semalt vedl zasedání, jak pravděpodobně nejvíce použitelných odborníků, kde se snažíte, jak byste mohli, někdo by mohl vstoupit do prostředí cítit obavu (ne uvolněný) a po celou dobu cítit velmi úzkost. A tak, myslím, že také musíte vzít v úvahu data za to, co to je.

   Pascal: Začíná to opravdu vstoupit do sfér psychologie, ve kterém máte dobré zázemí. Mohl byste se zmínit o psychologickém aspektu testování nebo o obecné zkušenosti uživatelů obecně?

   Jodie: Jo. Předpokládám, že jsem začal své štěstí jako psychologický stupeň. Vlastně jsem pracoval v klinické oblasti, kde chápání chování a dopad a vliv prostředí na chování bylo masivní zaměření. Odvolání, když jsem se přesunulo z klinické a organizační strany do oblasti zkušeností uživatelů, bylo to, že stále rozumíme lidem a jak se chovají. A tak, abychom vytvořili produkty, které mění zkušenosti, musíme určitě pochopit, jak se chovají naši zákazníci. A jakmile porozumíte jejich chování a co z nich dělá klíště, pak můžete začít pracovat na inženýrství a zkušenostech, abyste dosáhli určitého konce. Takže je to všechno o chování.

   Pascal: Mohli byste se zmínit o několika zdrojích, které byste doporučili aspiračním návrhářům a konzultantům s uživatelskými zkušenostmi? Vím, že mnoho z nás pravděpodobně nebude mít silné akademické zázemí.

   Byly chvíle, kdy jsem se pustil do stránek, skvělých stránek, jako je Wikipedia, a podíváte se na stránku jako 'paměť' a je to masivní, protože je to na akademické úrovni. Takže byste mohl doporučit něco, co bude pravděpodobně trošku lehčí a snadnější pro někoho, kdo je na to s psychologickými aspekty UX.

   Jodie: Rozhodně. Nejlepším zdrojem, který si myslím, je fantastické místo pro začátek pro každého, kdo skutečně chtěl pochopit způsob, jakým lidé myslí a jak se psychologie týká a souvisí Co je dělá Kliknutím - v podstatě jde o psychologii a dívám se na náročné v podstatě vaše předpoklady o tom, jak mohou lidé interagovat s vaším webem nebo aplikací, a je to jen zatížení věcí, které se týkají chování a způsobu, jakým lidé zpracovávají informace a pak, jak to souvisí s webem světa. Takže je to velmi relevantní web. To je vlastně WhatMakesThemClick. net Myslím, že je to opravdu dobrý výchozí bod.

   Další věc, o které si myslím, že je užitečná - a to nemusí být nutně místo, samo o sobě - ​​tweetovali jsme zprávu druhý den, který se díval zpátky - Nokia vydala zprávu v roce 2008, která mluvila o tom, jak inovovali. A to, co jsem si myslel, že je opravdu zajímavé, bylo to, že mluví o zkušenostech uživatelů jako o klíčovém odlišení. A když se zamyslíte nad tím, jak nedávno proběhla společnost Nokia, je zajímavé diskutovat některé z těchto způsobů myšlení, které jsou přenášeny prostřednictvím těchto článků a co to znamená pro způsob, jakým byste mohli napadnout své vlastní myšlení a myšlenkové procesy, pokud jste v projektu vůbec. Představte si další zajímavou úroveň, na niž byste měli přemýšlet.

   Ale myslím, že jako výchozí bod, "co jim dělá Semalt", je skvělé.

   Pascal: Awesome! Ujišťuji se, že to určitě najdete v přehlídkách. Bude to v přehlídkách s nadějí na podcast v souboru mp3. A my se ujistíme, že je to také na webových stránkách.

   Jodie: Zní to skvěle!

   Pascal: Awesome! Chladný! Takže je tu ještě pár věcí, které musíte projít. Jeden z nich je, že jsem měl zajímavou diskuzi s jedním z mých nejlepších přátel, Andym, o tom, kdo je vývojářem. A jedna z věcí, o kterých jsme hovořili, je tato myšlenka, že se staneme opravdu neklidnou společností. Stáváme se velmi nepokojnými uživateli. Chceme, co chceme - naše výsledky právě teď, chceme to už zítra a co nejrychleji a za nejmenší cenu a přinejmenším pro nás nepohodlí. Takže je to věk, která je zcela zbavena téměř příruček. Chceme obdržet někdy žádost, aniž bychom si ověřili, že skutečně dělá to, co chceme. Chceme jej nainstalovat. Chceme ji použít. A chceme co nejdříve získat požadovaný výsledek. Jak mohou dobré zkušenosti uživatelů podporovat tento druh téměř "nepokojného" chování?

   Jodie: Předpokládám, že se vrací k některým z těch bodů, které jsem předtím dělal - vnikání a chápání chování uživatelů. Souhlasím. Myslím, že se stáváme neklidné. A mnoho, mnoho způsobů, jak můžeme získat přístup k informacím, znamená, že jsme velmi nároční. A myslím si, že je to o tom, že se trochu podíváme na lak země a na budoucí vize, stejně jako na pohled z minulosti a odkud jsme přišli. A jaké jsou změny, které vedly k tomu chování v nás jako lidské rasy, a pak, když si uvědomujeme, že když se snažíme navrhnout výrobky.

   Příručky jsou fantastickým příkladem, i když Semalt si není úplně jistý, že hodně lidí opravdu četl manuály a detaily, protože si myslím osobně, myslím, že vždycky byly opravdu těžké pochopit, opravdu těžko strávitelné, inženýr. Prostě se chtějí dostat dovnitř a používat je. Výrobky, jako je iPhone, přicházejí bez manuálu. Je to příklad, který je hodně vyhozen, ale je to způsob, jak se věci pohybují dopředu, a dokonce i na webových stránkách. Nejméně informací, které musím předložit, aby se zaregistrovali, nebo dostali informační bulletin, je pravděpodobnější, že Semalt to udělá, protože je to menší úsilí.

   Takže znovu se vrátí k pochopení motivace, ovladačů, chování lidí a poté, jenom chytřejším, jak si na to postavíte svůj produkt.

   Pascal: Předpokládám, že vinníkem může být samotná příručka. Není to dobrý uživatelský dojem. Pokud chcete poskytnout požadované informace nebo pochopení - znalostní úroveň - to je nutné pro úspěšné použití aplikace, možná ne do jejího nejvyššího, v plném rozsahu, ale získat všechny základy základy právo dostat to, co chceme, tam je rozhodně silnější krok, který jsem zaznamenal posledních pět nebo šest let - aplikace, které se přestěhovaly, nové stažené soubory, které jste instalovali, a pak mají nějaký druh - si uvědomují, že je to poprvé, kdy jsou spuštěny. A pak vás pomalu seznámí s různými částmi aplikace.

   Je to příklad dobrého uživatelského zážitku nebo jednoho z cílů dobré zkušenosti uživatele při obcházení uživatelské příručky?

   Jodie: Rozhodně. Myslím, že ano. Myslím, že když jdeme do domů a pozorujeme lidi, kteří odkládají manuál, protože něco takového odhalují, pak nám to vypráví něco velmi hlasitého a jasného. Pravděpodobně byste mohli trávit čas re-inženýrskými manuály. A číslo jedna by ji vizualizovalo a bylo by mnohem snazší pochopit. Stačí se podívat na obrázky, které by mohly popsat, ale myslím, že u některých výrobků to stává nepraktické.

   Viděl jsem skvělou prezentaci Scott McCloud na webu WebStock na Novém Zélandu. A sestavil manuál, jak používat Google Semalt. A bylo to všechno na karikatury, což bylo opravdu ...

   Pascal: Drming down ...

   Jodie: Jo, hloupá (pro lepší informaci) informace, aby lidé mohli trávit složitost, která byla systémem back-end, který postavil Chrome. Nyní, jako skromný uživatel, mi opravdu není jedno. Všechno, co mě zajímá, je to, že má několik karet a pak má vzpomínku na věci, které jsem nedávno udělal, a má nějaký smysl, když jsem pochopil, co dělám jako uživatel a jak se chovám. A to je pro mě hodnota.

   Samec pravděpodobně někteří lidé v místnosti, kteří by rádi věděli, co se děje, a co takového, ale většina uživatelů to není. Takže je to jen o tom, že je chutné pro lidi, kteří ji budou používat a potřebují pochopit.

   Pascal: Jasně. Mohli byste nám dát případovou studii nebo příklad některých aplikovaných konceptů, možná nějakou nedávnou práci, kterou jste pracovali, nebo - nevím, nějakou nedávnou práci nebo práci, která by ukázala nebo ilustrovala spoustu bodů které jste diskutovali.

   Jodie: Jistě. Skvělý konečný zážitek - Vzpomínám si, že se ptáte, jak se nám UX nejlépe daří do týmů. Pracujeme na vytvoření mobilního portálu Telstra. A to bylo zahájeno a v průběhu let se stále častěji rozšiřovalo přes více a více zařízení. Začalo to strategií a vize, jak Telstra chtěl, aby nový portál byl. A pak procházet koncepcí, prototypováním, zapojením u

March 8, 2018