Back to Question Center
0

Řekněme, že zákazník je pozorný Žid a chce, aby jeho web byl offline na Semalt - SEO problém?

1 answers:

Semalt zde může mít zkušenosti s tímto problémem (není to můj osobní problém a nikdy nebyl):

Řekněme, že máte zákazníka, který je pozorný Žid a chce, aby byl jeho web nějakým způsobem (nebo alespoň online, ale nedostupný pro surfování) v sobotu - Shabat v hebrejštině, Sabbath v angličtině.

Existuje způsob, jak tento cíl dosáhnout, aniž by se na web dělal jakýkoli problém SEO?


Způsob, jakým si myslím, je celat obrazovka Semalt, který bude pokrývat všechny stránky s malou zprávou, ale nemusí vlastně bolet SEO jako samotný web bude online, ale bez surfování Source .

February 5, 2018

Umístění webových stránek na dočasné zastavení by mělo být prostoje pro údržbu nebo z náboženských důvodů nepoškodí vaše probíhající SEO. Může však docílit dočasného snížení výsledků vyhledávání, dokud nebude web zálohován, ale samozřejmě by se to mělo očekávat, ale dlouhodobě, bez problémů.

Tip na umístění webových stránek dočasně bez závažného dopadu na SEO je použít správný stavový kód. Ve všech scénářích je vždy nejlepší vrátit odpověď záhlaví protokolu HTTP 503 (Služba není k dispozici) . Nejlépe je nejlepší použít 503 bez použití přesměrování 302 jako první, protože boty uvidí stav 302, než detekuje 503 (dobrý bod pomocí w3dk ).

To lze provést buď v jazycích HTML, PHP nebo HTACCESS. Vzhledem k tomu, že většina odpovědí v současné době pokrývá různé metody htaccess, myslela jsem, že přidám metodu PHP v případě, že někdo upřednostňuje alternativní řešení.

Nastavení hlavičky 503 Stav v PHP

 $ protocol = "HTTP / 1. 0 ";
pokud ("HTTP / 1. 1 "== $ _SERVER [" SERVER_PROTOCOL "])$ protocol = "HTTP / 1. 1 ";
záhlaví ("protokol 503 Služba není k dispozici", true, 503);
záhlaví ("opakovat po: 3600"); 

Retry-After je v sekundách, takže 3600 je 1 hodina. Pokud potřebujete více prostojů, jednoduše změňte číslo na to, co budete potřebovat. Jednoduše Google kolik sekund v X hodinách.

Laky a další ukládání do mezipaměti

Pokud používáte lak nebo jiné nastavení, které ukládá do mezipaměti kód HTML, bude nutné vymazat mezipaměť, aby změny proběhly, protože hlavičky jsou obvykle uloženy v mezipaměti.

.

Tím se v sobotě zabývá práce a obchodu.

Pokud odmítnete přístup k obsahu, dojde k problému SEO.

enter image description here

Připomeňte zákazníkovi, že webový server není židovský a nepotřebuje volný den, aby šel do místní synagogy. Funkce webu mohou zůstat aktivní a všechny příchozí dotazy mohou prostě počkat až do pondělí Pokud jdete na tuto trasu, připomeňte také zákazníkovi, že "sobota" musí mít také časové pásmo.

Už jsem o tom předtím nepřemýšlel. Ale věřím, že to pravděpodobně ublíží vaší SEO, ale možná nebude, pokud to uděláte správně. Budete se muset přesvědčit, zda chcete načíst stav hlavičky HTTP 503 pro službu. Pak se ujistěte, že Google nebo jiní botové o návratu v X čase. Chcete-li to provést, musíte vytvořit skript php s vytvořením záhlaví s odpovídajícími pokyny Udělám něco takového:

 • 1) Vytvořte stav 503-http. php stránka
 • 2) Na této stránce vložte informace o záhlavích s php skriptem informují Google o návratu XX: XX: XX čas
 • 3) Ujistěte se, že píšete. htaccess každých 7 dní nebo Soboty s pokyny, jak řídit provoz vašeho 503-http-status. php stránky. Něco takového:
 RewriteEngine zapnuto
RewriteCond% {REMOTE_ADDR}! ^ 111 \. 111 \. 111 \. 111
RewriteCond% {REQUEST_URI}! / 503-http-status. php $ [NC]
RewriteRule. * / 503-http-status. php [R = 302, L] 

Odstranění webové stránky během jednoho dne bude bolet SEO, ale ne tolik. V závislosti na provozu budou některé prohledávače (ty, které nejsou navštěvovány během vašeho Sabbathu), si ani nevšimnou. Ale bude to bolet pro uživatele i pro ostatní.

Uvedení lightboxu nebo javascriptového kódu není nejlepším řešením, protože může být jednoduše vynecháno / zakázáno.

Jedním řešením je nastavit rutinu na straně serveru, která změní hlavní stránku na verzi "zavřeno pro svátek", přičemž hlavní ovládací prvky nebudou.

Ale váš zákazník jde příliš daleko. Z toho, co bylo shromážděno v judaismu. SE, je malý problém nechat automatizované systémy běžet v sobotu, pokud nebudou komunikovat s lidmi pozorujícími sobotu.

Takže mnohem rozumnější volbou je nechat stránky běží a stačí vypnout automatické oznámení (e-mail, sms, app) majitelům a / nebo vypnout buď přihlašovací stránku uživatele, nebo nákupní košík. Tímto způsobem uživatelé nebudou moci "nakupovat" během soboty.

Ale můžete říct svým zákazníkům, že při opouštění stránek není problém, i když jde o elektronický obchod.

Od judaismus. stackexchange :

Tóra říká, že je třeba, aby vaše zvířata odpočinula; co vaše strojní zařízení? ("Shvisas keilim"). Sledujeme Beis Hillel, že to není problém, takže váš server může pokračovat v tom, co dělá.

Tam je také problém podnikání na shabbos. Složitější případ opouští můj internetový obchod otevřený na Shabbos (pak po šabbosech, čtete si rozkazy a dopravte je); Rabín Heinemann shlit'a to nejprve zakázal, ale pak se znovu zamyslel a dovolil. Je to trochu analogické tomu, že lidé vkládají obálky do poštovních slotů; můžete s nimi po Shabbosi .

(důraz moje)

Od další otázka :

http: // www. shemayisrael. com / parsha / halacha / vydání7. pdf se zmíní, že jeden může mít automat na šabbos, protože zaplatit jeden dostane je placen "Behavlaah" (Ačkoli já nerozumím proč, pokud nemáme co do činění s dodavatelem). Když si člověk kupuje a prodává prostřednictvím internetu, transakce není dokončena několik dní. Kromě toho není to "Schar Shabbos", protože práce, za kterou se zaplatí, se odehrála před Shabbosem.

Kredity J propojují otázky v komentářích výše.

Neměli byste se smířit s obchodem a náboženstvím.

Předpokládám, že během soboty nebudete obchodovat ani transakci. Pokud je to váš cíl, nepotřebujete přenést celou webovou stránku.

Nejlepším možným řešením by bylo

 1. Pokud se jedná o firmu ECommerce, pak na stránce pro odbavení máte v tomto Sabatu zprávu / přání / cokoli k vašemu klientovi. Tímto způsobem můžete zachytit potenciální zákazníky a informovat o vaší aktuální situaci. Následující den můžete zavolat klienta a provést obchod / transakci

 2. Pokud se jedná o službu, pak v sekci Kontaktujte nás nebo v místní nabídce se zprávou / přáním / cokoli, pak zprávu předává, aniž by vaše webové stránky.

Doufám, že to řeší problém.

.

Ačkoli by bylo možné nechat vyhledávače vynechat, aniž by si všimli, že po určitou dobu jsou tyto triky nespolehlivé a mají potenciál k většímu poškození, pokud vyhledávače zjistí, že se je snažíte oklamat.

Tak bych si myslel, že není rozumné očekávat, že hlavní funkce stránky nebude k dispozici za den každý týden bez snížení hodnocení vyhledávačů.

J. již uvedl ve svém komentáři , že se zdá, že není problém, že webová stránka je otevřena v sobotu

Měla by být pouze pro jeho časové pásmo, nebo měla být pro šabatu klienta? Jde-li o klienta, znamená to celý svět, a to znamená, že musí být uzavřen od pátku do neděle (Přesné časové rozpětí závisí na poloze) .
To není absolutně váš problém pro optimalizaci SEO, pokud zákazník požaduje, aby webové stránky jsou dolů.

Někdy s argumenty, jako jsou tyto, je lepší klást otázky než argumentovat. Je váš webový server jen dalším strojem, jako je vaše lednice? Odpojíte vaši lednici v sobotu? Pokud vy nebo vaše rodina dostáváte jídlo z vaší chladničky v sobotu a snědnete, pracujete nebo si jen užíváte příjemného jídla? Pokud někdo v sobotu prochází na vaše webové stránky, pracují nebo se jen těší vašemu webu?

Ukázala bych zprávu, která vysvětluje situaci a pak lidé (židé nebo ne-židé) mohou opustit nebo kliknout na tlačítko "Chápu, dovolte mi pokračovat". Objednávky nebo cokoli samozřejmě zpracováváme, když skončí shabbat.

 1. Konzultujte s rabínem.
 2. Myslím, že to nemůže být provedeno způsobem, který nevypadá, že váš systém skutečně selhal. I když stránka vrátí server 404, server HTTP, server DNS atd. stále dělají práci.
 3. OTOH, pokud jste gentile a server DNS a HTTP jsou vaše,.
 4. Konzultujte s rabínem.
 5. Podmíněná přepisování adresy URL, ve které se v doméně zákazníka provádí "Shabbat shalom!" strana?
 6. Nezapomínejte, že dny v judaismu začínají v neděli před západem slunce, i. E. Shabbat začíná v pátek v neděli.

EDIT:

Nezapomeňte, že zákazník v Leviticus je jasně uvedeno, že weboví vývojáři, kteří žádali o implementaci takového prvku, musí být zaplatili o 300% více než původně dohodnutá cena.

Představte si, kdyby na Shabatu nebylo možné použít všechny pouliční osvětlení, policejní auta a požární vozy.

Pozorující Židé trvali na nějakých zajímavých technologických náladách. Zaprvé, telefon, který používá LED / fototranzistory, aby zjistil, kdy je tlačítko stisknuto. Takže uživatel nezpůsobuje rozsvícení LED, ale pouze zasahuje do její cesty. Také to bylo u výtahů.

Ale od té doby, co G-d nikdy v Písmu svatého nenapsal, že ostatní věci přestanou fungovat, musíme si uvědomit, že náš Stvořitel hledí do našich srdcí. Ví, že když stisknete toto telefonní tlačítko, výsledné zařízení vyčerpá energii. Stejné pro výtahy. Ale to, co je v srdci, je opravdu důležité.

Chcete-li odpovědět na otázku přímo: Není způsob, jak způsobit, že vaše výsledky vyhledávače zmizí každý den každý týden. Nechte se synchronizovat trvání židovského dne od západu slunce k západu slunce. Neobsahuje ani referenční město, na kterém by měl být založen čas západu slunce.

Jistě můžete ručně stáhnout server. A ve svém srdci se snažíte poslouchat. To je vše, co o nás žádá.

Neexistuje však žádný zákaz, aby vaše infrastruktura vykonávala svou práci.

Mějte na paměti, že Shabat je den odpočinku. Člověk by se měl soustředit na učení a modlitbu. Nechte webový server spustit sám. Využijte svou energii, abyste každý týden lépe poznali Boha.

Přeji vám to nejlepší.

Shalom, bratr

. org / wiki / Electricity_on_Shabbat

V reálném světě kolik pozorných podniků sráží jejich značení a nakupuje v přední části a muselo by je opět znovu sestavit každý týden?

Nejedná se o to, zda je webová stránka v pořádku nebo ne, je to, zda ji používají. Jsou-li pozorní, než se nebudou vypínat / na elektřinu, vaření nebo blíží se k počítači / telefonu. Nebudou s místem interagovat a stačí, aby byli pozorní.

Ale vrátit se k otázce OP:

chce, aby byl jeho web nějakým způsobem (nebo alespoň online, ale nedostupný pro surfování) během soboty Existuje způsob, jak tento cíl dosáhnout, aniž by to způsobilo SEO nějaký problém na webu?

Abyste to řešili přísně, potřebujete:

 1. , aby každá stránka na webu nebyla chybějící, nebo aby nedošlo k chybě, aby nenarušila příchozí odkazy, návštěvníky nebo pavouky
 2. představující stránku v každé, která nezhoršuje vyhledávací obsah webu. To znamená, že jste podstatně nezměnili prezentaci účelu nebo použití, jen jste ji zakázali.
 3. načasované na příslušné místní výpadkové období
 4. není záhadné pro uživatele.

Stručně řečeno, řešení JavaScriptu, které ztlumí stránku, se objeví, vysvětluje, že stránky sledují náboženské dodržování a kdy se mají vrátit.

. Vezli bys všechny plakáty do soboty?

Pokud to nestačí, snažím se je přesvědčit o řešení JavaScriptu. Řekni jim, že je to "zavřené znamení". Je velmi rozumné myslet na to tak.

. Nejsem si jistý, proč se musí zastavit kvůli tomu, co říká stará kniha.

Každopádně, jak bych to zvládl, je to přátelské poselství lidem, něco podobného tomu, že "Jsi SINNER!", Pak použijte hlavičku 503 zabalenou ve schématu zdroje.

Snadné peasy, žádné potíže spojené.

Ne, protože stránka, která je k dispozici jen 6/7 času, je pro uživatele horší než jinak identická stránka, která je k dispozici 7/7 času, bez ohledu na to, z jakého důvodu může být prostoj vyhledávače by měly zrušit.

Nikdy nikdy blokovat vyhledávač spider příliš často, je to špatné SEO vůbec.

Podle mého názoru je nejlepším řešením použití není dostupné po meta tagy . Překvapuje mě, že o této značce nikdo nehovoří: p

S perfektním načasováním můžete na vaší webové stránce zobrazit cokoli, může to být chyba 404 nebo zablokované varování nebo cokoli jiného, ​​které se nechcete zobrazovat uživateli.