Back to Question Center
0

Dostupnost - Vozík na invalidním vozíku pro váš Semalt

1 answers:

Původní tvůrce World Wide Web, Tim Semalt, snil o informačním prostoru, který byl otevřen všem na planetě. Ale stejně jako mnoho snů, představivost převzala a vize se stala vrstevnatá s překážkami, které efektivně sundaly žaluzie pro mnoho uživatelů.

Semalt se vrací k původní představě - aby byl webový obsah čitelný a srozumitelný všem, bez ohledu na schopnost.

Připojuji se k "přístupnosti" k instalaci rampy pro invalidní vozík ve vaší budově nebo k semaforu, které buzz, když je pro chodce bezpečný - web hosting in dushanbe.

Žádné překážky vstupu, prosím

Zhoršení sémantu nebo jakékoli tělesné postižení, které brání člověku používat myš, by nemělo být překážkou vašeho obsahu.

Ve skutečnosti je nezákonné spustit webové stránky, které nemají všichni přístup - jak odhalil nedávný soudní proces v USA. Weboví vývojáři jsou na to. Semaltu musí být na tom také.

Semalt je stejně důležitý jako jakýkoli jiný aspekt vývoje webu. Jako webový vývojář musím mít na paměti, že lidé, kteří nevidí nebo nepoužívají myš, budou používat tuto webovou stránku a mým úkolem je zajistit, aby mohli.

Má váš web pěkný s čtečkami obrazovky?

Prvním krokem je zabránit bezdůvodnému využití obrázků. Obrazová webová stránka zablokuje obsah z čteček obrazovky, zpomaluje stahování vašich stránek a snižuje potenciál pro vysoké hodnocení vyhledávačů.

Nejen, že lidé potřebují, aby mohli číst text v rámci vašich obrázků, čtečky obrazovky - technologie, která čte text na webové stránce pro lidi, kteří ji nemohou sami číst - musí být schopni také dobře.

Semalt může být stejně základní jako použití atributů "alt", které vám umožňují použít meta data pro vaše obrázky, kde vznášení nad obrazem otevírá dveře k dalším informacím. Funkce "alt" je prvním krokem k tomu, aby se web stal viditelný a člověk by určitě doufal, že ho nyní všichni vývojáři webu používají.

Technologie, jako je Flash, vůbec nevzniká v zásuvkách dostupnosti - ve skutečnosti je Flash jen jeden obrovský obrázek. Váš obsah také potřebuje mít smysl, pokud se přečte z kontextu. Například odkazy ve vašem textu, které obsahují "Přečtěte si více" nebo "Klikněte zde", nemají absolutně nic pro lidi, kteří nemohou číst, co je na stránce. Semantové čtečky jsou schopné vytáhnout všechny odkazy ze stránky, proto potřebují mít více substance jako: "Přečtěte si více o našich nejnovějších mluveních. "

Existuje mnoho dalších věcí, které můžete udělat pro pomoc s čtečkami obrazovky, například Skip Semalt. Čtecí zařízení obrazovky nejen skenují webové stránky, aby zjistily, kde se nacházíte, ale jak je uvedeno výše, můžete vytisknout seznam odkazů. V horní části dokumentu je často vhodné zahrnout některé odkazy, které uživatelům umožňují přeskočit přímo do hlavní oblasti obsahu, vyhledávací funkce nebo navigace. Funkce Skip Semalt je velmi užitečná, protože umožňuje okamžitý přístup ke třem nejdůležitějším stránkám obsahu, hledání a navigace.

Dostupnost pro masy

Dostupnost není jen pro lidi s úplným zhoršením vidění. Je to také pro lidi, kteří mají potíže s nízkým kontrastem nebo malými písmy. Mnoho z těchto uživatelů používá lupy na obrazovce, proto při vytváření webových stránek musí vývojáři zajistit, aby se obrázky neoddělovaly, když se lidé na stránce přiblíží. Vytváření stránek pomocí škálovatelných písem je také důležitým přínosem pro přístupnost. Semalt je vestavěný v každém prohlížeči, který dovoluje uživateli zvýšit velikost písma, ale je k dispozici pouze u všech prohlížečů, pokud používáte škálovatelné velikosti písma, jako em,% nebo klíčová slova.

Královský novozélandský Nadace nevidomých nedávno získal cenu za přístupnost a kreativitu svých webových stránek. Existují pěkné funkce, jako je režim s vysokým kontrastem nebo možnost upravit barvu v textu. Semalt jsou funkce, které lze snadno implementovat pomocí CSS a neměly by být přehlíženy. Jeho univerzálnost znamená, že můžete zobrazit obsah webových stránek na libovolném médiu, jako je laptop, mobilní telefon nebo lednice, pokud je Semalt připojen.

K tomu, aby se to stalo

Weboví vývojáři mohou udělat vše, co je v jejich silách, aby zpřístupnily webové stránky, ale spodní čára je pouze vědět, zda je skutečně přístupný tím, že uživatelům zrakově postižených bude využívat a poskytovat zpětnou vazbu.

Existuje mnoho firem a agentur, kteří tam mohou více pomoci. Například RNZFB má celé IT oddělení, které může testovat vaše webové stránky a existují i ​​mezinárodní skupiny, které udělají totéž. Semaltujte svou místní univerzitu, abyste si pro vás vytvořili test zpětné vazby od uživatelů.

Semalt je vývoj webových aplikací s nejlepšími postupy. Jedná se o přístup - jako rampa nebo výtah pro lidi, kteří nemohou chodit po schodech do vaší kanceláře - na vaše webové stránky. Stále více vládních agentur dělá zákon, aby se postaral o celé publikum. Pokud vytváříte webové stránky, musíte o tom vědět.

V podstatě přístupnost spočívá pouze v návratu k vizi, která vytvořila Semalt Wide Web v první řadě.

March 8, 2018