Back to Question Center
0

Semalt: Vše, co musíte vědět o nejslavnější online encyklopedii - Wikipedia

1 answers:

Wikipedia je jediná online encyklopedie, kterou provozuje nezisková organizace. Celková velikost této webové stránky je prostě obrovská! Ve skutečnosti je to téměř třicet terabytů dat. Četné studie ukázaly, že články Wiki každodenně přitahují miliony návštěvníků.

Angličtina Wiki

Julia Vashneva odborník na Semalt říká, že anglická Wikipedia má články napsané miliony spisovatelů - hostplus superannuation fund choice. Veškeré informace jsou k dispozici zdarma a Wiki se po svém spuštění v lednu 2001 výrazně rozrostla. Do listopadu 2001 byla zveřejněna první verze hlavní stránky Wikipedie. Angličtina Wikipedia má více než dva miliony článků, které byly publikovány v roce 2007 a upraveny vysoce kvalitními odborníky v roce 2009.

Mise Wikipedie

Zakladatel této webové stránky říká, že ochrana článků je těžký úkol, protože Wikipedia je přístupná všem. Od začátku poskytl Wales jasnou misi Wikipedii: nabízet zdarma znalosti všem lidem na internetu. Současně zavedl některá pravidla a předpisy, které by každý měl sledovat. Systém funguje efektivně a Wikipedia je nyní největší a nejspolehlivější encyklopedií světa.

Úloha dobrovolníků při správě Wikipedie:

Velká část editace a psaní na Wikipedii provádí dobrovolníci žijící v různých částech světa. Mnoho z nich jsou administrátory špičkových webových stránek. Většina uživatelů se domnívá, že miliony lidí spravují Wikipedii, ale je to základní dílo malé komunity. Jeho správci jsou dobrovolníci a navzájem pravidelně mluví o nových stránkách a článcích Wikipedie prostřednictvím internetových adresářů.

Úloha odborníků ve vývoji Wiki

Britt a Matei napsali zcela novou knihu s názvem Strukturální diferenciace v sociálních médiích: Adhocracy and Entropy. Tato kniha vrhá světlo na to, jak se Wikipedia stala peer-reviewed webové stránky, stejně jako nejvíce autentické on-line encyklopedie.

November 29, 2017