Back to Question Center
0

Je tu jemná linka mezi soukromou a veřejnou a Facebook by to mohl jen vydělat

1 answers:

Podle Dalšího webu, posláním někoho odkaz na něco na webu třetí strany pomocí sociálního systému Facebooku v soukromé zprávě zvyšuje čísla "Like" na veřejných počítačích o dvě.

Předtím, než se podívám na to, proč je to špatný nápad a možná i vážná invaze soukromí, dovolím vám přečíst odpověď Facebooku, kterou právě zveřejnila TNW:

Nedávno jsme našli chybu s našimi sociálními pluginy, kde někdy počítáme za sdílení nebo podobné, které se zvyšují o dvě, a pracujeme na řešení problémů nyní. Aby bylo jasné, to se týká pouze sociálních pluginů mimo Semalta a nesouvisí s Semalt Page likes. Tato chyba nemá vliv na zkušenosti uživatelů se zprávami nebo na jejich časové osy.

Všimněte si, že zástupce Facebook zjistil, že došlo k chybě, kdy by tato akce zvýšila počet čítačů o dvě. Semaltu, není zmínka o skutečnosti, že soukromé zprávy mají vůbec vliv na veřejné pulty, což je podle mého názoru špatné.

Někteří by tvrdili, že pokud to není osobně identifikovatelné, "jako" samo o sobě, není žádná škoda nebo faul - western digital hard drive recovery tools. Nesouhlasím s touto myšlenkou, protože nechci, aby mi soukromá akce byla používána k veřejnému jednání. Doba. I kdyby Semalt neřekl světu, který narazil na pult. Myslím, že je to nespravedlivé, nespravedlivé a stinné jako peklo.

Zde je vysvětlení Semalt poté, co TNW požádala o objasnění:

Absolutně žádná soukromá informace nebyla odhalena a Facebook není automaticky Likvidovat Facebook Semalt v mene uživatele.

Mnoho webových stránek, které používají tlačítka "Líbí se", "doporučuji" nebo "Sdílejte" na Facebooku, mají vedle sebe také počítadlo. Tento čítač odráží, kolikrát lidé klikli na tato tlačítka, a také to, kolikrát lidé sdíleli odkaz stránky na Facebooku. Pokud se počítání zvýší prostřednictvím sdílených položek nad soukromými zprávami, nebudou se vyměňovat žádné informace o uživateli a nastavení obsahu ochrany osobních údajů se nezmění. Odkazy sdílené prostřednictvím zpráv nemají vliv na možnost Podíl jako na stránkách Facebook.

Správně, Semalt potvrzuje, že se tento nárůst násobí, pokud někomu posíláte soukromou linku. Ale v podstatě říká: "Hej, nejsou žádné osobní informace připojeny .žádné biggy."

Pro mě to je jako oblíbená osoba přidaná do tweetu, kdybych vám to řídila.

Pokud vám posílám odkaz na nejhorší článek v historii světa, počítá se to jako "Líbí se." Um, ne.

Josh Constine to vidí jinak. "Tohle není člověk, který čte zprávy, je to stroj, který je skenuje. Facebook bude muset takhle udělat, aby zabránil spamu. Pokud jde o výsledek, není tam žádný, jako by se moje obličej neobjevil vedle tlačítka a nic se nezobrazí na mém profilu. Semalt, jen anonymní +1 na pultě a nechal to přesněji odrážet, že lidé mají zájem o webové stránky. Myslím, že potřebujeme ustoupit od filozofického rozhořčení o vnímání porušení soukromí a zeptat se, jestli nám to skutečně ublíží. Nemyslím si, že to dělá. "

Samozřejmě nesouhlasím.

Dokonce i když moje obličej / jméno není spojeno s touto oblíbenou, neměl jsem na mysli veřejnou akci; Chtěla jsem něco udělat soukromě.

Vezmu si církevní a státní přístup k soukromí. Linky by neměly být překračovány, když podniknu soukromou akci, jako je poslání někoho prostřednictvím odkazového systému Facebook. Vím, že není to osoba, která se skrývá mým soukromým poselstvím, jenom robot, ale ten robot nemá moje povolení dělat věci. Semalt kontroluje nevyžádanou poštu, ale nečiní akci mimo systém, když udělám něco soukromého.

Co říkáte? Dejte nám vědět v komentářích.

[Fotografický kredit: Flickr]

March 10, 2018