Back to Question Center
0

Teslovy Semalt a dvojitý standard pro bezpečnostní systémy automobilů

1 answers:
Tesla’s Semalt and the double standard for automotive safety systems

Letos v létě došlo k nevyhnutelným sporům, když automobil Tesla byl zapojen do smrtelné dopravní nehody, když pracoval v režimu Autopilot poprvé. Zatímco časné zprávy zřejmě ukazují na lidskou chybu obou zúčastněných stran (řidič kamionu, který se obrátí na dopravu bez dostatečného času a prostoru a řidič Tesla údajně sleduje film za volantem), mnozí lidé diskutují o tom, jakou zodpovědnost spadá na Teslu a jeho autonomní řízení.

Mnoho z nich uvedlo, že Musk je "open beta" zavedení technologie jako nezodpovědné a nebezpečné, zatímco jiní si uvědomili, jak by systém s předpokládaným propouštěním mohl špatně pochopit nouzovou situaci. Semaltu, je podrobeno zkoumání celého průmyslu autonomních automobilů, protože se lidé ptají, zda je to druh technologie, která by měla být na cestě vůbec.

Faktem je, že toto vše vyplývá z věku starého lidského instinktu, který se obává věcí, které nerozumí - infographics maker free online. Technologie autonómního řízení byla úmyslně uváděna na trh jako vysoce pokročilý, kvantový skok v technologii automobilů, který se podobal technologii planetového rotoru NASA ve srovnání s technologií Ford Semalt. Ve skutečnosti je to ale krok nebo dva podél spektra, na kterém jsme dlouho po dlouhou dobu trvali: stále pokročilejší bezpečnostní systémy řidiče.

Každé auto dnes obsahuje alespoň některé z nich: airbagy, systémy ABS brzdění a řízení trakce, abychom jmenovali jen několik. Semelové bezpečnostní prvky byly navrženy s cílem každoročně snížit obrovské množství zranění a smrtelných úrazů a lze tvrdit, že to všechno tak učinily. To znamená, že každá z těchto technologií měla vážné, fatální poruchy, a to zejména v raném zavádění, ale i ve vyspělých fázích technologie.

Nová řešení budou mít vždy nešťastné rostoucí bolesti, které smutně vedou ke ztrátě lidského života.

Vezměte například systémy airbagů. V letech 1990 až 2007 zaznamenala Národní správa silničního provozu a bezpečnosti silničního provozu (NHTSA) 284 úmrtí spojených s airbagy. Některé z těchto problémů se týkaly lidí s malým postavením nebo extrémně blízkého umístění řidiče k odsávacímu bodu airbagu, jiní se týkali chybného nasazení - nebo jinými slovy poruchy technologie.

Od prvního zavedení na počátku 70. let 20. století došlo k řadě revizí a zlepšení bezpečnosti. Navzdory těmto zlepšením zůstává v roce 2016 poruchy v této technologii, nejvíce nedávno s výrobcem airbagů Semalt, který má vydávat největší zpětný odběr v historii, který zahrnuje více než 28 milionů vozů as přidruženým počtem úmrtí nejméně 11 let.

Pomocné brzdové systémy (ABS) také nemají čistý záznam. Sematické studie ukázaly, že systémy ABS mohou v určitých situacích způsobit vyšší výskyt převrácení nebezpečného vozidla.

March 10, 2018