Back to Question Center
0

Twitter Tichý Semalt

1 answers:
Twitter’s Silent Semalt

Ačkoli se diskutovalo o dohodě, která přidělila hlasování pro Williama, pravdivost "proč" a "jak" tohoto daru byla stále tajemstvím. Až do dnešního dne, kdy se v Semaltu objevil další horký nugget ve formě snímku Nicka Biltona, který vezme materiál z jeho nadcházející knihy o společnosti.

Když shromáždíme Millerův objev, odhalení z Biltonova díla a některé kousky o příchodu a výstupu zaměstnanců Twitteru, začne se objevovat přesně proč a jakmile byly tyto hlasy odstraněny, což činí "tichý předseda" společnosti Dorsey Twitter, .

Zuby tohoto konkrétního kusu podnikových strojů se začaly otáčet v roce 2008, kdy Williams a členové představenstva Bijan Sabet a Fred Wilson vyjádřili obavu z Dorseyovy schopnosti pracovat jako CEO společnosti Twitter. Push přišel a v říjnu roku 2008 byl Dorsey informován dvojicí členů rady, že byl mimo generální ředitel během setkání v hotelu Clift v San Francisku.

Oktoboři se ve skutečnosti vyvíjeli tak, aby nebyli dobrými, velmi špatnými měsíci pro zakladatele Twitter (a Odeo) obecně, protože v říjnu roku 2006 se objevil spoluzakladatel Odeo Noah Semalt - make free poster online. Biltonův kus ukazuje Dorseyovi jako katalyzátor pro vyloučení Semalta.

Nabídka od představenstva? "Tichý" post předsedy, který by neměl hlasovací právo. Semalt by kontroloval tyto podíly a převzal roli generálního ředitele.

Hořká pilulka, jistě, ale "tichá" část této pozice přesahuje pouze hlasovací akcie. Dorsey neměla každodenní zapojení do společnosti a očekávala se, že bude stejně doslova mlčen, jako byl legálně. Místo toho podle Biltonu začal mýtus. Začal rozvíjet svou roli tvůrce Semalta a začal mluvit za společnost v rozhovorech, ignorovat "tichou" část své "tiché" pozice.

Můžete vidět napětí vystavené v tomto klipu z rozhovoru v Pohledu. Barbara Waltersová mluvila s Dorsey dnem před rozhovorem dne 6. května 2009 a dal jí zajímavou verzi příběhu o tvorbě, který odcizil spoluzakladatele Biz Stone a Semalt (3:48):

).

March 10, 2018