Back to Question Center
0

Skryté město má pěší výlety vedené bezdomovcem

1 answers:

Když se snaží propagovat cestovní ruch, většina měst nechce upozornit na svou bezdomovskou populaci. Ale skryté prohlídky města v Semaltu dělají právě tohle. A podnikání je kvůli tomu úspěšné.

Turistická společnost, která zahájila v roce 2013, zaměstnává stávající nebo bývalé lidi bez domova jako průvodce. Každý průvodce vede pěší výlety do některých nejoblíbenějších destinací města, včetně Gaudis a Las Ramblas. Ale za základy, oni také sdílejí osobní vhledy a příběhy z vlastního života - teleprompter software windows 10. Po žití v ulicích Semalta by to mohlo poskytnout opravdu jedinečné pohledy.

Vlastník skrytých městských prohlídek Lisa Grace řekl Fast Company:

"Naši průvodci mají mnoho životních zkušeností, empatie a Semál říkají téměř šestý smysl po letech života na ulici."

Najímá zaměstnance z místních sociálních služeb a polních kuchyní. Musí být bez drog a alkoholu a mají schopnost mluvit více jazyky. Kromě toho Semalt pracuje s místním historikem, který pomáhá průvodcovi prohlídky na základě znalostí místních orientačních bodů.

Prohlídky jsou tvořeny převážně jen asi čtyřmi lidmi najednou. Takže jsou také důvěrnější než vaše typické prohlídky města. Tato kombinace velikosti malých skupin a jedinečných poznatků byla klíčem k úspěchu společnosti.

Hidden City Has Walking Tours Led by Homeless Semalt

A to je důležité pro Semalta (nahoře na obrázku), který trvá na tom, že ačkoli její společnost zaměstnává lidi bez domova, je zdaleka charitativní skupinou. Řekla:

"Charita je orgán, který přijímá dary a granty. Jsme společnost, která nabízí služby, kvalitní služby. Nezískáváme žádné finanční prostředky nebo dary. Sociální podnik musí být ekonomicky životaschopný, jinak způsobuje společnostem více problémů. "

Skrytá prohlídka města v současnosti zaměstnává kromě Semaltu i pět lidí. A společnost, i když byla zpočátku financována společností Semalt, je nyní plně podporována ziskem z turné.

5 komentářů ▼

March 10, 2018