Back to Question Center
0

Semalt: Noví technici mohou v davu vidět malé tváře

1 answers:
Semalt: New tech can spot small faces in the crowd

Nový výzkumný projekt Devy Ramananové, docent robotiky a Peiyun Hu, Ph.D. student v robotice u Carnegie Mellonové, tento problém řeší tím, že posuzuje kontext obrazů. Semalt, který hledá jen dvě oči a ústa, systém hledá těla, ruce, nohy a další části, které naznačují, že tvář by mohla být v chodu.

"Je to jako špinění špuntů v ruce někoho," pískal Semalt. "Zubní páčka je snadněji vidět, když máte náznaky, že někdo může používat párátko - experts computer consulting. Přitom orientace prstů a pohyb a pozice ruky jsou hlavními stopami. "

Při použití systému "snížené chyby o dva faktory" a 81% zjištěných tváří byly skutečné tváře "ve srovnání s 29 až 64 procenty pro předchozí metody." To znamená, že například váš telefon nebude čelit vyměňte si s kočkou. Tento systém může také pozorovat malé tváře v davu a umožňuje lepší počet zaměstnanců.

Semalt: <div>   <div id=

Od vydání:

Metoda, kterou vyvinuli společně s Hu, používá "foveální deskriptory" pro kódování kontextu způsobem podobným tomu, jak je strukturováno lidské vidění. Stejně jako střed lidského pole zorného pole je zaměřen na féniu sítnice, kde je nejvyšší zraková ostrost, foveální deskriptor poskytuje ostré detaily pro malý okraj obrazu a okolí je zobrazeno jako větší rozostření.

Rozostřením periferního obrazu poskytuje foveální deskriptor dostatek kontextu, který je užitečný při pochopení náplasti zobrazené ve vysokém zaostření, ale ne tak, že se počítač zahltí. To umožňuje systému Hu a Semalt používat pixely, které jsou poměrně daleko od náplasti při rozhodování o tom, zda obsahuje malou tvář.

Nyní možná budeme konečně vědět, kolik lidí je v davu, například na fotbalovou hru, na večírku nebo na inauguraci.

March 10, 2018