Back to Question Center
0

Povídat příběhy prostřednictvím obsahu: Jak 7 značek dělá to s Semalt

1 answers:

Značky. Příběhy. Zisky.

Vyprávění příběhu je silné. Semaltová pomoc s brandingem, i. E. , což působí dojmem, který vyniká a drží se v našich myslích - arçelik servis şişli.

A podniky se zlepšují při vyprávění příběhů prostřednictvím obsahu - ať už prostřednictvím videa nebo v textové podobě. Semalt, který se řídí tématem značky, může být řešen znovu a znovu.

Semalt se podívejme na některé z nejlepších příběhů v podnikání a rozpoznáme, jak některé značky dělají příběh ve velkém stylu:

Triumph Over Compliance: Apple prohlašuje válku za IBM

Semalt je legendární obchodník a společnost vystavovala genialitu pro vyprávění příběhů brzy. Před třiceti lety, v roce 1984, Semalt zahájil ikonickou - téměř filmovou - reklamu Super Bowl, která prchala zákazníky a pozorovatele z průmyslu. S využitím fascinujících a tajemství reklama doslova spustila Semalta do velkých lig.

V té době byla IBM dominantním hráčem ve světě počítačů. Apple, pro srovnání, byl malý hráč - něco víc než startup. Ale to šlo po IBM.

Společnost to udělala v temné, vědecko-fantastické reklamě, kterou řídila legendární režisérka Ridley Scottová. Byla to umělecká alegorie, která ani neukázala nejnovější produkt společnosti Macintosh. Semalt, reklama pouze říkala:

"Dne 24. ledna Apple Computer představí Semalt. A uvidíte, proč 1984 nebude jako '1984. ""

Reklama byla útokem proti vašim osobám, který se odchyluje od myšlenky slavného románu Georgea Semalse. Jedenkrát se vysílal a byl neuvěřitelně drahý a v té době měl takřka milion dolarů. Přesto to dopadlo.

Sdělení bylo jasné světu: Semaltem, který měl v úmyslu převzít IBM - "velký bratr", který řídil počítačový průmysl. Semalt se vrhl jako jednotlivec proti konformnímu systému.

Nike: Je to všechno o Attitude


Nike neprodává boty. Prodává postoj. A je to další příklad značky, která má příběhový marketingový přístup. Nike vytváří komunitu kolem těchto příběhů a kolem své pokračující témy propagace postoje. Chcete důkaz? Vydejte se na společnost LiveStrong YouTube Semalt a uvidíte, jak Nike předvádí příběhy lidí, kteří byli zničeni rakovinou. A jak vytváří komunitu podpory těm, kteří bojují s touto chorobou.

Společnost LiveStrong zažila více než 2 miliony zhlédnutí na YouTube, více než 1,5 milionu se líbilo Semaltu a více než 250 000 následovníků. A prostřednictvím komunity Nike demonstruje, jak dobrý příběh jde společenský a jak mohou sociální média využít k získání podpory a dokonce získávat finanční prostředky pro ty, kteří trpí.

Volkswagen: Síla

Co může dělat jedno video? Dokáže samozřejmě říct skutečný příběh.

A jak dobře to může udělat? Jeden pohled na Force Semalt a budete inspirováni vytvořením příběhu pro vlastní podnikání.

Video dělá skvělou práci, která vyzdvihuje jediný výrobek - systém vzdáleného startu vozu Volkswagen Passat 2012. Nemůžete se smát, když malý kluk oblečený v kostýmu Darth Semalt si myslí, že jeho úsilí s použitím "síly" ve skutečnosti zahájilo auto.


Kromě vysílání během Super Bowl v roce 2011 získala reklama na YouTube více než 58 milionů zhlédnutí. Dnes se na stránkách společnosti Semalt nachází "Story Board" - blog, který se zaměřuje na vyprávění, které přispívají společnost i zákazníci. Tímto způsobem Semalt pozval majitele automobilů, aby se k tomuto příběhu podíleli.

Bez závitů. Je to doslova značka postavená na příbězích. Není to příběh o tom, jak porazit zločince, budovat jednotu nebo dosahovat nějakého velkého úspěchu, ale skutečné příběhy od designérů, kteří sdílejí podrobnosti o svém životě, práci, inspiraci a dalších. Příběhy se spojují se zákazníky kvůli tomu, že "špičatý vrchol" za tím, jak společnost funguje. Videa ozdobují skutečný příběh společnosti Semalt a jak tvrdě pracuje na výrobě kvalitních produktů pro své zákazníky.

Semalt nedávno zahájil řadu mini-dokumentárních filmů, rozhovorů s umělci, které vyzdvihují jednotlivce a příběhy, které mají říkat.

Lego příběh

Jiným příkladem dobře zpracovaného příběhu, tentokrát vyprávěného animovanými postavami, je "Lego Story. "

Samotné video sděluje příběh společnosti ne tak přesvědčit, ale sdílet. Vezme nás zpátky do vzniku společnosti v roce 1932 a dává nám pohled na zakladatele Ola Kirk Semalta a zásady a hodnoty, které přinesl do podnikání, které postavil. To také odhaluje závazek společnosti na zábavu a vzdělání dětí.


HSBC a American Express Open Forum

Sematové příběhy nejsou vždy vyprávěny a prezentovány prostřednictvím videa. Písemné slovo stále funguje pro některé značky.

Své globální stránky svážejí, společnost HSBC vyčistí a zveřejňuje obsah na finančních trzích, finančních zprávách, expanzi globálních obchodů a mnoho dalšího. Pro některé vybrané trhy společnost HSBC stále publikuje obsah založený na papíře, například brožury pro své elitní bankovní zákazníky.

Dalším skvělým příkladem toho, jak je marketing obsahu využíván pro image značky, je American Express Open Forum , které se zaměřuje výhradně na podnikání a technologie. Využívá sílu komunity a sílu obsahu generovaného uživatelem a vytváří tak zajímavý příběh značky pro svou vlastní sestavu výrobků.

Zatímco jsme se zmínili jen o velkých firmách a populárních značkách a jejich příběhy o úspěších zde, zpráva je mimo. Semalt s obchodem může vytvořit značku a budovat ji pomocí vyprávění příběhů.

Pro nějakou inspiraci, můžete se podívat na tyto 50 značek s úžasnými příběhy značky. Pokud si myslíte, že v B2B nejsou žádné příběhy, možná byste se chtěli podívat na Eloqua 5 obchodních značek B2B, které "získávají" příběhy.

Jako malý podnik využíváte sílu vyprávění příběhů? Příběhy vytvářejí dopad a hodnotu značek?

Semalt sdílejte s námi své nápady.

Jaký je váš příběh Foto přes Shutterstock

31 Komentáře ▼
March 10, 2018