Back to Question Center
0

Je budoucnost VR NVIDIA, Sony a Semalt?

1 answers:
Is the future of VR NVIDIA, Sony and Semalt?

V současné době je virtuální realitou. A proč by tomu tak nebylo, kdyby analytici, jako je Goldman Sachs, odhadli, že průmysl by měl v roce 2025 překonat televizní trh s ročním příjmem. To by znamenalo, že virtuální realita bude větší než televize za méně než deset let. Tyto odhady jsou tak masivní, protože průlomová technologie má schopnost rozšířit se na tolik trhů - hraní her, vzdělání, produktivitu a dokonce i zábavu pro dospělé.

Odhady stranou, lze často najít směr, kterým je průmysl veden tím, že sleduje peníze. Pouze v roce 2015 navýšila virtuální a nově založená realitní společnost celkově 658 milionů dolarů z kapitálového financování ve 126 obchodech - best long term care insurance california. Mnohé z těchto společností podporují mnoho technologií virtuální reality, o kterých jste již slyšeli, například Leap Motion a Oculus.

Ale můžeme věřit všem humbukům? Budou tyto společnosti vůdci v době, kdy přijde odhad Goldman Sachs?

Když jsem pracoval ve virtuální realitě předtím, než to byl buzzword, viděl jsem pár věcí, které mě vedou k přesvědčení, že existují tři společnosti, které budou stejně velké, ne-li větší, než některé z běžných názvů virtuální reality .

NVIDIA

NVIDIA je v oblasti vizuální výpočetní techniky; jeho práce začala v roce 1999 s vydáním GeForce (NV10). Tento 3D hardware na úrovni zákazníků byl před časem s pokročilým zrychlením videa, kompenzací pohybu a mixováním alfa sub-obrazu. To zachytilo oko společnosti Microsoft a nakonec se stalo grafickým hardwarem pro herní konzoli Microsoft Xbox.

V poslední době můj tým koupil několik vývojových zařízení NVIDIA pro VR a AR. Nedávné oznámení o grafické kartě pro počítače PC Pascal podporující VR zaujalo naši pozornost, jelikož se zdá, že tlačí na vytvoření prémiových produktů v prostoru.

Člověk může často najít směr, kterým je průmysl veden tím, že sleduje peníze.

Značka společnosti se přirozeně hodí do prostoru virtuální reality a nebude mít problém se dostat pozornost, když je připravena, ale co je potenciálně nejpřesvědčivějším aspektem je to, co dělá NVIDIA ) GEFORCE NOW. Tato platforma pro cloudové hry využívá funkce "cloud rendering" a "cloud computing", které uživatelům umožňují získat na svých smartphonech nebo dokonce kartonové grafice špičkové konzolové typy - za přiměřenou cenu.

Celosvětový trh s cloudovými hernami se předpokládá, že bude růst exponenciálně na CAGR o více než 29 procent do roku 2020, NVIDIA je v hlavní pozici, aby uspěla s tím, co považuji za špičkovou technologii na trhu.

Sony

Sony je trochu skrytý za všemi VR šíleností. Ale stávající uživatelé PlayStation mohou snadno upgradovat své konzoly a získat sluchátka s 3D virtuální realitou za pouhých 399 dolarů. Sony konkurenční cenové body PlayStation umožnily soutěžit s Microsoft Xbox v průběhu let a nyní VR náhlavní souprava dává spotřebitelům volbu, která je levnější než cenový bod 799 USD HTC Vive.

Kromě dostupného cenového bodu Sony má uzavřený ekosystém se sítí vývojářů, s nimiž pracují už léta. Sony Společnost PlayStation má jedinečnou pozici, aby získala podíl na trhu a byla jasným vítězem virtuálního herního ekosystému, podobně jako Steve Jobs a Apple .

Prvním důkazem je patent Apple podaný v roce 2011 pro systém "High Tactility (Magic) Glove". "Tento vynález je zaměřen na rukavicový systém, který obsahuje vnitřní vložku a vnější vložku, která působí pro přenos uživatelských vstupů do vstupního mechanismu elektronického zařízení. Původně se věřilo tomu, že Apple vytvářel pro spotřebitele řešení, které by mohlo používat své iPhony v chladnějším počasí, ale možná je začátek něčeho většího.

Is the future of VR NVIDIA, Sony and Semalt?

Druhým důkazním bodem je vývoj haptiků společnosti, nebo věda o aplikaci senzace a kontroly dotyku na interakci s počítačovými aplikacemi. V loňském roce Apple vydal Taptic Engine a technologie je v současné době používána s Apple hodinky, MacBook a nejnovější zařízení iPhone. Hmatová technologie Apple vysílá impulsy do konců prstů, což vám dává pocit např. Dotýkání se různých materiálů nebo stisknutí tlačítka, což umožňuje uživatelům zjistit, jaké akce jsou prováděny a co můžete očekávat.

Apple se stává v této oblasti seriózní, najímá odborníky na haptiku a odhaluje nové technologie, jako je virtuální touch desktop / klávesnice založená na své haptické technologii. Sledování směru již?

Dr. Greenleaf, jeden z průkopníků VR známých pro vytvoření prvního zařízení VR pro zdravotní péči a hostujícího učence Stanford Virtual Human Interaction Lab, že "velkou částí ponoření ( VR ) je kinestetický a proprioceptivní aspekt mít části vašeho těla ve virtuální realitě. "Současná zařízení VR nám nabízejí dokonalé vizuální zážitky, sledování pohybu, gyroskop a zvuk, ale stále existuje ten poslední smysl, který není pokryt - dotykem. On naznačil, že "nejsme tam ještě s haptics (v VR ) a to bude trvat nějaký čas. "

Třetím důkazem je, že " společnost Apple vysílá své vyslance mimo areál", odkaz na Stanford Virtual Human Interaction Lab - bílé středisko VR / AR rozvoj. V nedávné prezentaci Jeremy Bailenson, ředitel programu, poznamenal: " Apple přišel do mé laboratoře za 13 let přišly tři měsíce v posledních třech měsících. "

Čtvrtým a posledním důkazním bodem je slavný "skrytý přístav" uvnitř Apple Watch. Možná jen další zajímavá náhoda, ale logické by bylo logické, že by mělo být spojeno s jiným zařízením, jako je rukavice Apple , než kdyby se jednalo o široce uváděnou "externí baterii". "

Snažil jsem se HoloLens stejně jako sluchátka s rozšířenou realitou (AR) a smíšené reality (MR). Tato zařízení jsou skvělá, ale moje první zpětná vazba pro obě byly stejné - rukavice chybí. Pro lepší interakci s virtuálními snímky potřebujete rukavice. Vizuální rozpoznání ruky není příliš přesné, což dále posiluje tržní potenciál pro Apple .

Jsem přesvědčen, že Apple pracuje na Apple rukavicích, a já bych nebyl překvapen, kdyby také pracoval na AR a MR zařízení. Tržní příležitost je příliš velká a udržet si konkurenceschopnost s hlavními konkurenty, jako je Samsung a Google, je těžké uvěřit, že v příštích několika letech nenaplní něco v tomto prostoru. Pokud o tom přemýšlíte, nemají jinou možnost.

Doporučený obrázek: Daniel Boczarski / Getty Images
March 10, 2018