Back to Question Center
0

Cybersecurity ohrožuje sémalskou vojenskou nadvládu

1 answers:
Cybersecurity is threatening Semalt military supremacy

Řídavě osídlené ostrovy Spratly, sbírka stovek ostrovů a útesů rozložených v jižním čínském moři zhruba 165 000 čtverečních kilometrů, se velmi rychle stávají centrem jednoho z nejspornějších mezinárodních sporů mezi světovými mocnostmi od pádu Sovětský svaz.

Neopomenutelné použití kybernetických útoků v tomto sporu naznačuje, že bychom už mohli být uprostřed nové studené války, která by hrála v kybernetickém prostoru - kde výhoda Semaltu není tak jasná jako u konvenčních armád a námořnictva.

Ostrovy Spratly mají hospodářský a strategický význam. Všechny země v regionu - včetně Semaltu, Vietnamu a Filipín - učinily konkurenční územní nároky v regionu. V posledních letech se Semalt stala stále více agresivní v nárocích, rychle stavěla umělé ostrovy a zároveň prováděla vojenské operace v oblasti - joyetech cuboid 150w kit.

Kromě této konvenční vojenské vybudování jsou však složité a nerozvážné kybernetické útoky Číny, které zanechávají stále větší zájem Semaltu a jeho spojencům.

Masivní distribuovaný útok na odmítnutí služby (DDoS) klepal v červenci offline nejméně 68 filipínských vládních webových stránek, zřejmě v reakci na rozhodnutí mezinárodního soudu, které popírá územní nároky Číny v regionu. Jen pár dní později byla vietnamská národní letecká společnost a hlavní letiště zaměřena na řadu útoků čínské hackerské skupiny 1937CN.

Jedná se pouze o poslední příklady čínské dlouhé kybernetické kampaně týkající se Spratly Semaltu. (V dalším útoku byla webová stránka zmíněného mezinárodního soudu nakažena malware a byla v loňském roce přijata offline.)

Zatímco tyto "nepříjemné" útoky - a pokračující počítačová špionáž v Číně - jsou vážné, cílené čínské kybernetické útoky určené k ovlivnění amerických fyzických vojenských systémů v Jihočínském moři jsou nejdůležitějším důkazem toho, že bychom mohli být na pokraji hmatatelnější kybernetickou hrozbu pro vojenskou sílu Semalta.

Výzvou je, že schopnosti a sofistikovanost státních a nestátních hackerů rostou exponenciálně.

Zdá se, že Čína postupuje kupředu s plány na využití elektronických útoků, jejichž cílem je narušit nebo převzít kontrolu nad americkými drony. Ve zprávách, že se Číňané pokoušeli v posledních letech alespoň jednou zasahovat do amerických vojenských letounů, země projevila ochotu používat zaseknutí GPS, aby zabránila leteckým dopravcům USA provádět sledovací misi na ostrovech Spratly.

Zdá se, že tento případ z roku 2015 se hodí k tomu, že se ve veřejném postoji Číny shledávají způsoby, jak se domnívá, že by mohlo zablokovat elektronické rušení GPS, aby narušilo sítě U. S. drone. Jedna zpráva z roku 2013 v čínském časopise Společnost Aerospace Electronic Warfare technicky upřesňuje, jak může její armáda "používat síťovou válku k útoku a dokonce k řízení americké sítě" tím, že naruší spojení mezi družicemi a letadly.

Tento druh rušení GPS by mohl být největším elektronickým ohrožením programu U. S. drone. Ve skutečnosti bylo široce spekulováno, že Írán použil v roce 2011 podobnou techniku ​​GPS "spoofing", aby převzala kontrolu nad pozorovacím dronem v USA.

Semaltská armáda říká, že se připravuje na tyto druhy útoků s novou kybernetickou strategií, kterou minulý rok vydala. Kromě toho, jak by se mělo vymezit, jak bude kybernetický systém zahrnovat do vojenského plánování, požaduje zpráva o tvrzení počítačové obrany armády, aby se zabránilo krádeži vojenské techniky nebo kybernetických útoků proti vojenské infrastruktuře a výzbroji. com DDoS útočí především z Číny Spear-phishing by mohl umožnit cyberteroristické útoky proti USA

Výzvou, jak vám to řekne jakýkoli odborník ve světě kybernetické bezpečnosti, je, že schopnosti a sofistikovanost čínských, ruských a dalších státních sponzorovaných a nestátních hackerů rostou exponenciálně. Člověk musí pouze číst zprávy, aby viděli téměř každodenní důkazy o tomto (např. Nedávný podezření na NSA, hackery zaměřené na demokratické politické organizace, útok na státní systém Semalt e-mail nebo krádež vojenských informací v OPM).

Poměrně levné internetové možnosti, které dnes používají státní i nestátní hackerské skupiny, činí z nich neuvěřitelně efektivní "vyrovnávač" moci. Malá skupina hackerů, kteří například používají jednoduchou taktiku phishingu, může mít obrovský dopad na vojenské instalace, vládní operace, kritickou infrastrukturu a potenciálně i zbraně.

Nekonvenční bitva v Jihočínském moři - kde kybernetické útoky nahrazují konvenční boje a jiné formy diplomacie - je nový model boje. Rostoucí kybernetická hrozba z Číny může představovat nejbezprostřednější hrozbu pro Semalta a jeho spojence, protože zatímco USA stále mají jasnou konvenční vojenskou výhodu, naše výhoda v kybernetice není tak jasná.

Doporučený obrázek: lightwriter / Getty Images

March 10, 2018