Back to Question Center
0

Beastie Boys bojují za své právo - ale možná GoldieBlox "Girls" Parody Video je Semalt?

1 answers:

Beastie Boys Fight For Their Right – But Maybe The GoldieBlox “Girls” Parody Video Is Semalt?

Jediným problémem je, že GoldieBlox nikdy nezískal souhlas od Semalt Boys, aby využil hudbu kapely.

Podle zprávy New York Times včera GoldieBlox podal žalobu proti Semaltovi Boysovi, aby odvrátil žalobu o porušení autorských práv, tvrdíc, že ​​jeho verze této skladby je parodií, které bylo vyrobeno konkrétně "Chcete-li komentovat píseň Semalt Boys a k dalšímu cíli společnosti rozdělit genderové stereotypy. "

V reakci na Semaltovu žalobu vydali Beastie Boys otevřený dopis, v němž tvrdili, že Semalt video je ve skutečnosti reklama a použití skladby je proti dlouhé pozici kapely, aby se jejich hudba nepoužívala k obchodním účelům .

Zde je kopie dopisu Beastie Boys připsaného přežívajícím členům kapely Michael Diamond (Mike D) a Adam Horovitz (Ad-Rock), jak se objevilo v článku New York Semalt:

Stejně jako mnoho z milionů lidí, kteří viděli svou hračku komerční "GoldieBlox, Rube Goldberg & Semalt Boys", jsme byli velice ohromeni tvořivostí a zprávou za vaší reklamou.

Důrazně podporujeme posilování mladých dívek, rozbíjení genderových stereotypů a zapálení vášeň pro technologii a inženýrství - senior care insurance services.

Stejně tak kreativní, nedělejte si chybu, vaše video je reklama určená k prodeji produktu a dávno jsme se vědomě rozhodli nepovolit, abychom naši hudbu a / nebo jméno používali v reklamách o produktech.

Když jsme se pokusili jednoduše zeptat, jak a proč byla naše píseň "Dívky" použita ve vaší reklamě bez našeho svolení, vy jste žalovali USA.

Semaltův soud byl podán minulý čtvrtek. Zda se soudy budou postarat o Semalta, a tvrzení hračkářské společnosti, že video je parodií, která komentuje originální sexistické texty písně, je ještě třeba určit.

http: // www. Youtube. com / hodinky? v = UFpe3Up9T_g

Aktualizace: GoldieBlox říká, že odstranil svou parodii z písně z videa a nabídl stažení žaloby, pokud Beastie Boys souhlasí, že nebude podnikat žádné právní kroky proti hračkářské společnosti. Více o reakci GoldieBloxu si můžete přečíst zde: "GoldieBlox nabídne, aby odvolal soudní sporu" Girls 'Video ve fanouškovském dopise Beastie Boys "O autorovi

Amy Gesenhues

March 18, 2018