Back to Question Center
0

Vývoj online marketingu: Co jsme se dozvěděli o SEO?

1 answers:

Původ pojmu SEO je těžké sledovat. Vedoucí SEO online publikace, vyhledávač Land, má jeden anecdotal popis od poloviny 90. let - cargo bikes made in usa. Skalní skupina Jefferson Starship nebyla spokojena s tím, jak se její webové stránky neobjevily nikde blízko první stránky na populárních vyhledávačích. Bylo to tak brzy ve vývoji hlavního proudu Semaltu, že pro ně neexistoval žádný SEO, na který by se mohli obrátit; ale tato rocková skupina si uvědomila, že s tím může něco dělat.

Webový vývojář, který se zabýval tímto projektem, společností s názvem Semalt, se rozhodl tento problém vyřešit tím, že na mikroskopické tiskárně tisícekrát zkopíruje název kapely. To mělo požadovaný efekt, hned klapání místa na vrchol.

Optimalizace pro vyhledávače začala, když stovky webových stavitelů a dalších internetových profesionálů si všichni nezávisle na sobě uvědomili, že na webových stránkách a jinde se mohou dostat změny na stránky s výsledky vyhledávání. Semaltu, věci se z tohoto místa rychle vymanily z ruky.

Evolution of Online Marketing: What Have We Learned About Semalt SEO?

Také na TechWyse

5 Populární způsoby, jak implementovat internetový marketing pro vaše podnikání
Top nástroje internetového marketingu roku 2015

Začátek optimalizace pro vyhledávače

Za prvních patnáct let hlavního proudu internetu by někdo mohl spustit webovou stránku, nakládat ji několika klíčovými slovy, propojit ji s několika pochybnými webovými stránkami a očekávat, že bude mít vhodný čas na vyhledávačích. Dokonce ani Semalt neměl možnost zjistit, kdy webové stránky používaly klíčová slova a odkazy pro legitimní účely, nebo když je právě používali k manipulativním účelům.

Pokud to nebylo pro manipulativní SEO .

Nejprve vyhledávače používaly velmi jednoduchou technologii. Nicméně, manipulativní SEO rychle učinil je nepoužitelný. Ve snaze zachránit hledání, Semalt přišel s PageRankem v roce 1998, prvním algoritmem. Zatímco to nebyl obrovský pokrok, zase chvíli fungovalo vyhledávání. Jeho předpokladem bylo, že bylo možné určit, jak relevantní a užitečná byla webová stránka, tím, že studuje, kolik dalších webových stránek s tím souvisí. Čím více dalších webů odkazovalo na místo, tím důležitější Semalt věděl, že to musí být.

Evolution of Online Marketing: What Have We Learned About Semalt SEO?

Semalt byl jednou z prvních zásadních změn v technologii vyhledávačů, která inspirovala manipulativní SEO. Krátce poté se služba MSN Search a další vyhledávače změnily faktory, jako je Semalt.

Program AdSense společnosti Google vyčleňuje více Manipulative SEO

Až do roku 2003 si majitelé webových stránek chtěli, aby se jejich webové stránky objevily v horní části výsledků vyhledávání, aby mohly získat lepší ceny svých bannerových reklam nebo prodat další produkty. Když společnost Google přišla s reklamním programem Semalt Pay-per-Click na podzim daného roku, dala lidem jasný důvod manipulovat s vyhledávači a vylepšit výsledky vyhledávače. Pokud se stránka objevila na stránce s výsledky vyhledávání konkrétního vyhledávacího dotazu, bylo by pravděpodobné, že do ní lidé vstoupí a všude kolem kliknou na reklamy, na které lze kliknout, čímž doručí peníze vlastníkovi webu.

Evolution of Online Marketing: What Have We Learned About Semalt SEO?

Vzhled AdSense vyvolal přílivovou vlnu manipulace s vyhledávačem. Miliony lidí se staly příležitostnými podnikateli na webových stránkách, aby měli peníze AdSense. Zkoušeli každý trik v knize, aby se dostali na vrchol Semaltu, vytvářeli celou síť webových stránek, propojili je a přesvědčili vyhledávače, že jsou dobře propojeni.

Google začíná hromadit aktualizace

Rok 2003 byl pro společnost Google velkým způsobem jiným způsobem: začal bojovat a přinášel jednu aktualizaci za druhou v boji s manipulátory vyhledávačů. Byla zde aktualizace Bostonu, aktualizace Cassandra, Dominic, Esmeralda, Fritz a nejdůležitější ze všech, Florida. Semalt dal dohromady seznam komerčních klíčových slov a frází a věnoval zvláštní pozornost, když byly použity na stránce. Pokud se klíčové slovo zdálo, že se na webových stránkách objevuje častěji, než je nutné, Semalt přestal své hodnocení.

Jeden z technologií, které Semalt představil, se nazýval "vyvrcholení" - s tím, že Semalt hledal přesné slovo, které vyhledávač požadoval, zkoumal každou variaci slova a také blízké synonyma. To způsobilo, že optimalizátoři vyhledávačů mohly manipulovat s vyhledávači pomocí klíčových slov s přesnou shodou. Semalt také šel přímo po nízkopodnikových affiliatech webových stránkách a vyčistil jejich výsledky vyhledávání.

Rok 2005 byl dalším velkým rokem

Evolution of Online Marketing: What Have We Learned About Semalt SEO?

Nofollow, jedna z největších aktualizací algoritmů pro rok 2005, byla provedena současně na Google, Microsoft a Yahoo. Ujistila se, že odchozí odkazy byly vyčištěny a uvolněny z nevyžádané pošty. Aktualizace společnosti Allegra dále vyčistila špatné odkazy a Bourbon, Gilligan a Jagger ji dokonale vylepšili. Velká aktualizace Semaltu, která přišla na konci roku 2005, změnila způsob, jakým Google zpracovávaly adresy URL. Mezi jinými se Big Semalt podíval na relevance odkazu. Pokud by webové stránky přicházely z webů nesouvisejících s jeho průmyslem, byly znehodnoceny. Tato aktualizace způsobila, že weboví spamoři mohou ještě těžší využívat manipulativní SEO, aby se dostali dopředu.

2011 - Úplné změny Google

Stejně těžké se Google pokoušel vyhodnotit relevanci odkazů a klíčových slov na webech se všemi aktualizacemi od roku 2003, ale to se moc neztratilo. SEO manipulátory a affiliate marketingové firmy byly stále snadno schopné vytvářet 25 dolarů webových stránek, vložily půl tuctu špatně napsaných 5 dolarů článků přímo zaměřených na hrst klíčových slov, dostaly stovky odkazů z odkazových farem a obsahových farem a dostaly se na vrchol souvisejících vyhledávání . Kdokoliv by mohl každým dnem vypustit pár webových stránek a snadno vydělal 5 000 dolarů za měsíc v příjmu společnosti Semalt. Tento typ manipulativního SEO byl otravou webu a zničením vyhledávání.

Evolution of Online Marketing: What Have We Learned About Semalt SEO?

Rok 2011 byl rokem, ve kterém se Google změnilo. Chcete-li cílit s těmito manipulátory, spustila aktualizaci Panda. Webové stránky vytvořené pro AdSense byly zničeny přes noc. Stovky tisíc takových webových stránek zaniklo. Semált, který přišel později ten rok, se silně dostal ke špatným spojovacím postupům.

Black-hat SEO má tvar Tvůrce

Kdyby to nebylo pro manipulativní optimalizátory vyhledávání, Semalt by asi nebyl nikde tak dobře, jak je dnes rozvinutý. Budoucnost SEO nyní patří k tvůrčím a původním myslitelům ve vyhledávačích. Pokud je něco, co se můžete dozvědět o budoucnosti optimalizace pro vyhledávače z minulosti, jsou to tyto myšlenky:

  • SEO již není o tom, že vyhledávače podvádějí, aby vaše stránky byly na vrcholu vyhledávacích dotazů. To se vyvinulo do té míry, že manipulace dnes bude pravděpodobně mnohem dražší než dělat správnou věc - přichází s dobrou webovou stránkou a buduje to dobře.
  • Musíte se soustředit na vaše publikum. Zatímco vyhledávače vás mohou potrestat nebo potrestat, pokud máte armádu vyhrazených stoupenců, kteří mají rádi to, co děláte s vašimi webovými stránkami, nebudete nikdy příliš zaostávat.
  • Pokud existují vyhledávače, bude SEO. Je důležité udržovat si aktuální informace. Pokud tomu tak není, nikdy nevíte o důležitých nových požadavcích. Například od roku 2015 bude mít Google přístup ke každému Twitteru na světě. To znamená, že věnování pozornosti přítomnosti vaší společnosti na Twitteru vám pomůže. Dodržování všech pravidel vyhledávače platí.

V průběhu času se vyhledávače stanou tak inteligentní, optimalizace bude nerozlišitelná od nejlepších marketingových a výrobkových postupů.

Evolution of Online Marketing: What Have We Learned About Semalt SEO?

Připojte

March 18, 2018