Back to Question Center
0

Přenesená webová stránka: Semalt a 404

1 answers:
. Zde jsou naše otázky:

Q1: Je 404 na konkrétní stránce vliv na PageRank jiných stránek a / nebo celkové hodnocení webové stránky?

Víme, že můžeme odstranit 404 stránek z indexu Google prostřednictvím nástrojů pro webmastery , ale vzhledem k počtu adres URL, které byly a nebyly řádně přepisovány, nemyslíme si budeme schopni odstranit pouze 404 .

Otázka č - mens beanies online australia. 2: Je lepší odstranit vše a nechat společnost Google znovu indexovat web od začátku (a zůstanou pouze ne 404 ), stránky odstraněny samy od sebe?

February 11, 2018

404 nemá žádný vliv na PageRank per se, neboť PR je pouze výpočtem toho, kolik odkazů přichází na tuto stránku. Nicméně, 404s bude mít malý vliv na PageRank ostatních stránek na vašem webu, protože nyní bude mít méně odkazů na ně. Vzhledem k tomu, že máte tisíce stránek a zní jako zavedené místo, bude tento efekt zanedbatelný.

Google z 404 stránek odstraní z výsledků vyhledávání poměrně rychle, ale pokud existují externí odkazy směřující na stránku, Googlebot bude tyto stránky občas kontrolovat.

IMO existují dvě proveditelná řešení:

  1. Přesměrování 301 z odstraněných stránek na domovskou stránku nového webu. Tím by se zachovala jakákoli "džusová vazba", která přichází na těch 404 stran.
  2. Uchovávejte si 404 a dělejte to, co je pro uživatele lepší - zobrazte zprávu vysvětlující, že obsah je pryč, propojte novou domovskou stránku plus jakýkoli obsah související s touto stránkou.

Otázka č. 1: Ne, nemyslím si, že to není, pokud vaše stránky neodkazují na stránky 404, takže bych si ověřil pomocí skeneru, jako je Xenu link link, aby se ujistil,.

Q2: Byl bych mít stránky vrátit stav 410 (Gone) stavový kód pro obsah, který se nevrátí - google bude rozumět a jednat odpovídajícím způsobem. Pro jednoduchost můžete nahradit 404 s 410 na chvíli dovolovat google přizpůsobit.

Je to špatný nápad odstranit vše - vím, že je spousta práce přesměrovat vše, ale to bude stát za to v dlouhodobém horizontu, Google bere v úvahu délku času,.

@DisgruntledGoat naznačuje přesměrování domů jako způsob zachování vazby šťávy, ale měl bych na to nějaké výhrady. Za prvé, nejsem úplně přesvědčena, že "převádění šťávy" pracuje tímto způsobem, má více společného s kontaktem s koncovým obsahem. Za druhé je to jistý požár způsob, jak zvýšit míru odchodů, protože mnoho těchto dotazů přijde z "dlouhého ocasu" výsledků. Pokud takovouto přesměrováním vytvoříte speciální vstupní stránku mapy webu, která konkrétně směruje uživatele kolem webu a poradí jim o redesignu stránek.

Jinak pošlete 410.

404 nejsou pro vyhledávače špatné, přečtěte si tento článek přímo od společnosti Google http: // googlewebmastercentral. blogspot. com / 2011/05 / do-404s-hurt-my-site. html

Měli byste již po změně znovu odeslat nový soubor Sitemap společnosti Google a Bing. Přesměrovat staré obsahové stránky. Zkontrolujte službu Analytics a zjistěte, jaké byly nejnavštěvovanější stránky, a přesměrujte je, pokud je to možné.