Back to Question Center
0

Bez obav! Semalt Expert ví, jak nastavit filtry v Google Analytics

1 answers:

Služba Google Analytics je zodpovědná za shromažďování informací a údajů o všech návštěvách na webu. Chcete-li jasně porozumět výkonu vašeho webu, je třeba se podívat na data z přehledů generovaných službou Google Analytics. Pomáhá vytvářet rozhodnutí o zlepšení nebo změně některých prvků pro optimalizaci výkonu.

Jedním ze způsobů, jakým majitelé stránek mohou prohlížet údaje o jednotlivých aspektech svých návštěvníků, jsou filtre.

Oliver King, jeden z nejzkušenějších odborníků z Semalt , vysvětluje, jak používat filtr Google Analytics k odstranění interní návštěvnosti z přehledů webu.

Než se rozhodnete vytvořit filtr Google Analytics pro vyloučení provozu firem ze zpráv, je důležité, abyste rozuměli tomu důvodu. Google Analytics zaznamenává veškeré návštěvy webu, a to i z firem. Během marketingové kampaně na webových stránkách se obchodníci mohou na webu dostat hodně času. Mohli by vyhledávat příslušné články, které by se mohly podělit se svými zákazníky nebo posoudit obsah webu.

Bohužel tyto dobře zamýšlené činnosti mohou mít nepříznivé účinky. Když Google Analytics zaznamená tyto návštěvy, narušují data, na která se spoléháme, abychom zjistili, jak se lidé dostali k webu a co dělali, když tam byli. Vnitřní provoz může také znamenat nepravdivé údaje, které brání snahám porozumět chování "normálního" návštěvníka. Výsledkem je změna metriky webu tím, že se zobrazí skryté přehledy. Existuje však způsob, jak tento problém vyřešit pomocí filtrů Google Analytics, protože čistí aktivitu našich webových stránek z přehledů.

  • Otevřete Google Analytics a přihlaste se ke svému účtu.
  • Přejděte do sekce Admin a vytvořte nové zobrazení. Ujistěte se, že necháte jeden z nich nezměněný se surovými daty. Funguje jako záloha. Vytvořte novou adresu pro filtrované adresy IP. Vyjděte s popisným názvem pro nové zobrazení a ujistěte se, že máte správné časové pásmo.
  • V novém zobrazení vyberte záložku "Vytvořit filtr."
  • Přidejte filtr, který chcete použít. Pokud se tlačítko v této fázi neobjeví, možná budete muset požádat o vyšší povolení od webmastera.
  • Zadejte nový název filtru a vyberte požadovaný typ. V takovém případě zvolte možnost Vyloučit provoz z adresy IP, která se rovná.
  • Dále vložte adresu IP vašeho webu. Nástroj "Co je moje adresa IP" je jedním z nejjednodušších způsobů, jak zjistit aktuální IP adresu webu.
  • Bez ohledu na adresu IP, kterou nástroj vrátí, zkopírujte a vložte jej do pole filtru služby Google Analytics.
  • Uložte nový filtr.

Po dokončení se veškerá návštěvnost z příslušné adresy IP nezobrazí ve zprávách služby Google Analytics. Pokud budete dělat hodně práce z jiných adres IP, bylo by rozumné vytvořit také nové filtry pro ně. Totéž platí pro vývojáře třetích stran, kteří na vašem webu dělají hodně práce Source .

November 24, 2017