Back to Question Center
0

Chránili jste počítač před útokem Botnet? - Pokud ne, postupujte podle pokynů pro semináře

1 answers:

Nik Chaykovskiy, manažer Success Customer Success Manager, říká, že botnety se skládají ze sítí "počítačů zombie", které jsou často infikovány malwarem a řízeny vzdáleným hostitelem. V těchto případech podvodník na internetu spouští příkazy jako odesílání nevyžádané pošty nebo útočení na jiné počítače. Bot je škodlivý software, který může odesílat a přijímat informace z jedinečného vzdáleného serveru Command and Control (C & C). Tento robot mohou být použity osobami se zlými úmysly, které mohou poškodit a zranit své oběti - how do you appraise commercial real estate. V minulosti byli roboti spojováni s mnoha počítačovými zločiny, jako jsou útoky DDoS. Lidé, kteří mají komerční webové stránky, obeznámeni s některými boty s bílým kloboukem. Například Google, Yahoo a Bing používají roboti jako roboti pro navštěvování webových stránek a získávání důležitých informací o webových stránkách.

Co je botnet

Jeden bot tvoří funkční jednotku botnetu. Bot je jednoduchý program, jehož kód mu umožňuje provádět příkazy ze vzdáleného hostitele. Bot musí najít cestu k počítaču skrytým způsobem. Odtud musí bot komunikovat s vzdáleným serverem Command and Control. Útočník pak použije klientský program k zahájení útoků na tuto síť botnetů.

Jakmile je aplikace kódována, některé digitální prostředky z černého klobouku ji propagují k obětem. Velké podvody s botnetem napadnou více než 20 000 počítačů. Útočníci používají triky k tomu, aby si lidé na své počítače nainstalovali svůj malware. Například lidé se mohou rozhodnout posílat spamové e-maily svým klientům. Tyto e-maily mohou obsahovat škodlivé a phishingové odkazy. Ostatní lidé mohou odesílat přílohy obsahující škodlivý software a trojské koně. Tyto útoky se zaměřují na konečného uživatele počítače, který je zranitelnou obětí.

Roboty musí zůstat v jednotném řídícím systému. Tyto boty si vzájemně komunikují podle následujících metod:

  • Peer to peer. Tito roboti si vzájemně komunikují a posílají příkazy. Master bot však může stále řídit celkovou komunikaci v rámci systému bot.
  • C & C na botnet. Toto je vertikální forma výuky. Útočník odešle příkazy ze sítě C & C přímo do sítě. Zde provádějí četné útoky.
  • Hybridní režim Tato metoda kombinuje výše uvedené techniky.

Lidé mohou být schopni provést četné botnetové útoky pomocí bot sítě. Někteří uživatelé například mohou začít odesílat nevyžádané e-maily. V nedávné minulosti byly zločiny, jako je krádež dat, vždy výsledkem činnosti botnetů. Například napadené stroje ohrožují stav zabezpečení internetu. Uživatelé, kteří ukládají citlivá data na svých počítačích, riskují, že je hackerům ztratí. Krádež kreditní karty, krádeže finančních informací a ztráta přihlašovacích údajů.

Závěr

Je důležité se naučit blokovat útoky pomocí botnetů. Ve většině případů botnety začínají jednoduchými malware programy, které přicházejí do osobního počítače bez jejich znalosti. Ve všech těchto případech může povědomí zlepšit stav počítačové bezpečnosti. Vláda může být schopna zajistit, aby občané byli bezpeční před kybernetickými zločinci.

November 26, 2017